Skocz do zawartości

Rzeczoznawca samochodowy


alexas1

Rekomendowane odpowiedzi

Za dużo nie wiem, ale jest tu taki jeden...

W każdym razie to proces dość rozciągnięty w czasie, a na pewno dłuższy od zdobycia uprawnień diagnosty. Chociaż jak się dobrze zastanowić, to niektórym zdać egzamin po kursie też długo wychodzi.

No tak to już bywa jak się na dziwne pytania trafia i wymagającą komisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

hehe, dajcie spokój :D

zapraszam na prv

wszystko wyjaśnię - i w cale nie trzeba worka pieniędzy

pozdrawiam diagnostów :D

 

PS. certyfikat jest potrzebny tylko do nr VIN i do zabytku - to teraz pytanie: czy warto go mieć? informuję że można być rzeczoznawcą bez "certyfikatu".

 

Koniec mojej wypowiedzi -zainteresowanych proszę o prv. bo tutaj jest za dużo "mądrali" nic niewiedzących o temacie, jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. certyfikat jest potrzebny tylko do nr VIN i do zabytku - to teraz pytanie: czy warto go mieć? informuję że można być rzeczoznawcą bez "certyfikatu".
Tak, tak. Mina klienta, który wyrzucił pieniądze w błoto bo był u "rzeczoznawcy" bez numeru od ministra bezcenna. Skoro inni są "mądrale" to przypomnij nam oświecony co na to PORD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie Kolego przeczytaj PORD i co tam jest napisane? Własnie to, że certyfikat jest potrzebny do VINu i zabytku. Do UC lub ubezpieczalni itd. nie jest potrzebny certyfikat.

 

heheh Jakoś piszę ... i nikt w błoto niczego nie wyrzuca, i nikt mi nie zakwestionował żadnej opinii, a ponoszenie kosztów certyfikatu jest czasem niepotrzebne, znam rzeczoznawców - biegłych sądowych - co nie mają certyfikatu i żyją hehehe

 

proponuję "bycie" rzeczoznawcą bez certyfikatu - na początek, a później jak ktoś chce - to śmiało - robić certyfikat :D

 

...i tak jak myślałem - zaraz będą głosy "znawców tematu" ......i się nie pomyliłem.

 

....dlatego tych naprawdę zainteresowanych proszę o kontakt na prv

 

pozdrawiam rzeczoznawców z certyfikatem .....i tych "bez" oraz diagnostów i oczywiście "znawców tematu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie to, że certyfikat jest potrzebny do VINu i zabytku.

 

Do ustalenia danych również. Bez wpisu na listę ministerstwa nie jest się rzeczoznawcą samochodowym, o którym mowa w PORD - i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej wielkie halo. Wiadomo, że certyfikat jest wymagany na gruncie PoRD, a do innych spraw niekoniecznie.

 

Jest mnóstwo spraw związanych z wycenami (leasingi, ubezpieczenia) gdzie nie jest potrzebny certyfikat, a są to największe i w miarę regularne pieniądze.

 

Do przypadków przewidzianych PoRD już tak, a jest to więcej niż ustalenie nr VIN.

Z kolei do "zabytku" badania rzeczoznawcy jeśli na potrzeby konserwatora wymagane to i tak są bezprawne. A jak na potrzeby badania i tak "certyfikat" potrzebny właśnie.

 

Zatem bez wątpienia można się zgodzić z tezą, że:

proponuję "bycie" rzeczoznawcą bez certyfikatu - na początek, a później jak ktoś chce - to śmiało - robić certyfikat :D

 

Natomiast co do reszty to raczej bajki właśnie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 years later...
12 godzin temu, Tom69 napisał:

Jak zostać rzeczoznawcą bez certyfikatu

  1. ma wyższe wykształcenie,
  2. ukończyła studia podyplomowe w zakresie wyceny nieruchomości,
  3. odbyła praktykę w zakresie wyceny nieruchomości lub posiada doświadczenie zawodowe na stanowisku związanym z wyceną nieruchomości,
  4. przeszła z wynikiem pozytywnym postępowanie kwalifikacyjne, w tym zdała egzamin.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=jak+zostać+rzeczoznawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz lepiej napisać na forum i czekać aż ktoś poda gotowe na tacy. 
Skoro zadajesz pytanie na forum to jaki problem podzwonić do stowarzyszeń i zapytać? 
 

Tak poza tym w tej pracy w dużej mierze rozchodzi się o szukanie informacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientowałem się w temacie i jeśli nie będziesz na liście ministerstwa , ani nie będziesz miał znajomości żeby się wkręcić np do PZM to nie licz na dobrą kasę i dobre zlecenia. Też się zastanawiałem czy zainwestować kasę ale ostatecznie odpuściłem. Dość zamknięte grono starszych Panów , do którego trudno się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafi90 napisał:

Dość zamknięte grono starszych Panów , do którego trudno się dostać.

Widziałem podobnie w telewizji w sejmie jak dostępu broniła straż😉

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Grzegorz Łódź napisał:

Widziałem podobnie w telewizji w sejmie😉

Podobna klika tu występuje i tez ciężko wbić się w to grono :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi90 nie dramatyzuj. Sam do najmłodszych też nie należysz 😋

To odnośnie tego

Godzinę temu, Rafi90 napisał:

grono starszych Panów

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.