Skocz do zawartości

ilosc badan


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma za co 

Choć końcówka zdania miała być "w kwestii wielu kont na forum".

 

Co właśnie potwierdziłeś B|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli w okresie roku na diagnostę przypada więcej badań niż godzin , które w roku przepracował to sytuacja jest już podejrzana. Nie twierdzę, że badanie ma trwać godzinę, ale raczej nie ma takiej sytuacji,że auta przez cały czas cierpliwie czekają przed bramę w kolejce. Są jakieś przerwy śniadaniowe, trzeba poświęcić jakiś czas na kontrole urządzeń utrzymania porządku itp. Nie oszukujmy się, że nie da się wykonać wszystkich czynności z zakresu OBT w 20 minut a już na pewno nie wtedy jak ktoś zimą przyjedzie zimnym dieslem (samo nagrzanie silnika do normalnej temperatury pracy potrwa kilkanaście minut). Dla tych, którzy wyrabiają się w kwadrans z pełnym zakresem OBT podpowiem, że: kontrola ciśnienia w ogumieniu zajmuje przynajmniej 3-4 minuty, pomiar zadymienia 2-3, analiza spalin podobnie (z podłączeniem OBD schodzi się jeszcze dłużej), doliczając wizytę w kanale (użycie szarpaka na obu osiach pojazdu, plus podniesienie przynajmniej osi przedniej -przynajmniej 5 minut). W przypadku, gdy stacja wyposażona jest w podnośnik schodzi jeszcze dłużej. Jak doliczymy identyfikacje i sprawdzenie oświetlenia to czas się kończy. Trzeba jeszcze połączyć się z CEPiK-iem porównać dane zawarte w bazie z DR, wpisać usterki określić wynik badania, wysłać badanie i wydrukować zaświadczenie. W tym momencie mija 20 minut a jeszcze trzeba sprawdzić działanie zamków drzwi pasów stanu siedzeń i jeszcze wiele innych czynności nie zapominając o odnalezieni gaśnicy i trójkąta. Blisko połowa pojazdów posiada hak a zatem trzeba sprawdzić poprawność podłączenie złącza, momenty dokręcenia śrub i stan kuli (jakieś 4-5 minut). Konsensus jest taki, że gdy ci szybcy mieli wykonywać wszystkie czynności nieustannie przez cały dzień to odechciało by się im pracy w tym zawodzie a czas przeznaczony na jedno OBT wzrósł by do 40 minut.

  • Piwo 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że takie masowe robienie badań może się skończyć wizytą na komędzie  komendzie  :)

 

Natomiast Daniel - ja Cię w pełni popieram, ale tu już wielu dość znanych Kolegów się wypowiadało, że w 20 minut robią wszystko jak trzeba... No cóż...

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
zaczyna się to robić nudne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział że kiedyś najważniejszy będzie czas badania a nie jego jakość to bym sprawdził ile trwało moje badanie przy panach z TDT

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tomek D napisał:

najważniejszy będzie czas badania a nie jego jakość

tu nie chodzi o jakość ,? tylko jakoś to będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że to my się podpisujemy pod OBD, bo wszystko jest dobrze póki dobrze. Jak coś się stanie to ukochany Pan Prokurator rozpoczyna dochodzenie od powypadkowych oględzin pojazdu a wtedy może wyjść kilka niezłych usterek ( choćby przerdzewiałe przewody hamulcowe, nie wystrzelona poduszka powietrzna itp. ) a przegląd przeszedł tydzień temu. Szanujmy swoją robotę i nasze D..Y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2020 o 08:40, IVVO napisał:

Nie wiem szczerze dlaczego macie jakieś zastrzeżenia do takich wyników - wiem - dla niektórych SKP to wynik całoroczny - jeżeli na skp jest dwóch diagnostów na zmianie i pracują na zasadzie jeden wprowadza a drugi sprawdza pojazd a potem odwrotnie to przyjmując te 20min na przegląd w godzinę przy dobrej organizacji zrobią bez problemu 5-6 pojazdów - to tylko kwestia czy chcą pracować w takim kieracie - osiągnięciem jest jeśli w lutym wynik jest ponad 3000 - a miałem taki podgląd z CEP z jednej w wielkopolskich SKP - oczywiście ją zgooglowałem - jedno stanowisko czynna od 7 do 21     

 

W Kaliszu? Ta słynna SKP o której wszyscy w Kaliszu i okolicy wiedzą,na koniec roku mieli ok.19880 kolesie są nie do ruszenia,z tego co słyszałem,tam się zapisuje na 3 dni do przodu i zawozi dowód, nawet jak klient chce aby mu przejrzeć samochód to tego nie zrobią. Kilkanście dni temu był klient któremu na przeglądzie dopisali 30 000km i nie chcą zrobić korekty wymawiając się problemem z systemem, wczoraj robiłem badanie w samochodzie dwa razy sprawdziłem stan licznika i w końcu kazałem klientowi przeczytać bo stwierdziłem,że chyba mi się okulary zepsuły bo klient twierdził ze nie zrobił 116750km przez rok ani nie wymieniał licznika  2018r-244214 2019r-152652 2020r -269402. albo pomyłka zamiast 2 wpisał 1 albo pisał przebieg z palca. Kolega liczył wychodzi cos 6 min na przegląd.

 

U nas po pierwszym roku (zaczęliśmy 26 lutego 2019) 1182 sztuki na PSKP. Tak naprawdę to szefostwo postawiło stację i zostawiło nas samych sobie zero reklamy, marketingu . oprócz tej tablicy obowiązkowej, pierwsze jakieś większe oznakowanie stacji dostaliśmy po 2 miesiacach z drugiej strony po pół roku.

Żeby nie było to na początku ciągle słyszeliśmy teksty, teraz też się zdarzy... nikt tego samochodu jeszcze tak nie sprawdzał... jeszcze nie widziałem żeby ktoś tak przegląd robił... więc niektórzy to raczej nie wrócą.

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinek44 napisał:

W Kaliszu?

Nie - ale słyszałem mimo odległości od nich 150km

Ostatni miałem Audi PK.....  z tej właśnie 

Młodzieniec przychodzi podaje DR - wprowadzam do CEP - wynik imponujący - wychylam się i patrzę - szyby czarne jak smoła - sorry - poszukaj szczęścia gdzie indziej 

Młodzieniec wyszedł ale zaraz wraca

- K...wa - ale do tej pory przechodził przegląd 

- To k....wa jedz tam gdzie robiłeś to Ci mykną 

Raczej tak się nie odnoszę do klienta - ale jak to kiedyś powiedziano - .... chamstwo należy ............

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, IVVO napisał:

 - ale jak to kiedyś powiedziano - ....

"Kiedyś musi być ten pierwszy raz"

Ja też nie, ale wczoraj miałem pierwszy raz kiedy kazałem szanownym przybyszom wypie*dalać i to już, a papiery wyrzuciłem tak że poleciały do kanału. Każdy ma granice .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafi90 napisał:

kiedy kazałem szanownym przybyszom wypie*dalać i to już, a papiery wyrzuciłem tak że poleciały do kanału. Każdy ma granice

 

Nawet przez myśl mi nie przeszło aby tak kogoś potraktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś usłyszał od gościa to co ja wczoraj pod swoim adresem to byś uszy przecierał z 5 razy żeby się upewnić czy to jednak prawda czy Ci się przesłyszało :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, danielg539 napisał:

Nawet przez myśl mi nie przeszło

To chyba nie miałeś jeszcze klientów "wysoko roszczeniowych" - a tacy kilka razy w roku się zdarzają - ostatnio "pan lekarz"  co to se kabrio kupił dla  przedłużenia interesu ....  wyleciał na zbitą twarz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam , miałem już kilka Beemek, Audi pewnie z 6 i nic mi tam nie biło...

Tzn raz koło ,jak przegub się rozleciał...:razz2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, IVVO napisał:

 

Młodzieniec przychodzi podaje DR - wprowadzam do CEP - wynik imponujący -

 

 

 

Im klientów nigdy nie zabraknie, ale skutecznie ich podgryzamy... 😊 min. dlatego, że sprawdzamy dokładnie i klient się cieszy, że wie czym jeździ. Niestety 20 000 de***i woli jeździć tylko po pieczątkę i są z tego dumni, bo znam takich co tam jeżdżą. Najczęściej jest tak, że jak ktoś tam jeździł kilka lat to ma kumulację 🤣. temat rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich SKP gdzie pracują "fajne chłopy" - jest coraz mniej - i nie ma takiego czegoś jak "nie do podejścia"  - kiedyś już pisałem jak nas nagrywali - aby nie było podejrzeń matactwa prokurator przenosi działania do innego województwa - i ekipa "nie zaprzyjaźniona " podejmuje działania operacyjne - i żadne układy tu nie pomogą - to tylko kwestia czasu 

Jest zbyt głośno o tych "fajnych"

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, IVVO napisał:

ekipa "nie zaprzyjaźniona " podejmuje działania operacyjne - i żadne układy tu nie pomogą

 

Godzinę temu, IVVO napisał:

Jest zbyt głośno o tych "fajnych"

Aby ułatwić im działanie to może warto założyć temat i podawać adresy tych stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, danielg539 napisał:

podawać adresy tych stacji

Szacunku dla nich nie mam, fakt, działają mi na nerwy, ale żeby bawić się w donosiciela, nie - zdecydowanie nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak nie zrobił. Za jakiś czas na Twoją stację mógłby zawitać ktoś kogo zainteresuje to i owo, a każdy ma coś za uszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.