Skocz do zawartości

ilosc badan


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...

tak, nieco słabiej we wrześniu, kilkanaście szt., słabszy pewnie będzie i cały rok, na dziś jest mniej o ok. 100 szt., to już drugi z rzędu :confused:, a jaka przyczyna? w moim przypadku zdaniem pryncypała winny jest @cezary :faint: za zbyt restrykcyjne wykonywanie badań, padł nawet taki tekst "ludzie boją się przyjeżdżać na badania bo u Pana to nowy by nie przeszedł" :nausea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie większy odsetek badań "N" zwiększa ilość OBT w rejestrze. :D Więc o co chodzi......?! 

Rzeczywiście niewielki spadek badań we wrześniu ,obecnie mam tak jakby dwudniowe opóźnienie numeracji w rejestrze w stosunku do poprzedniego roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wadi napisał:

większy odsetek badań "N" zwiększa ilość OBT w rejestrze

ale nie zmieni liczb bezwzględnych, np. 2900 to jednak mniej niż 3000 :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przybywa oczywiście wrzesień w porównaniu np. do maja badań mniej ale to raczej taki okres ale w porównaniu z wrześniem z tamtego roku mam więcej o 100 sztuk badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w porównaniu z wrześniem tamtego roku 100 sztuk więcej ale trochę ma wpływ bo jedną OSKP zamknęli w mojej miejscowości ponad 10 tys badań w tym roku będzie.

Ale ostatnio widziałem zaświadczenie z pewnej OSKP z Warszawy z końca grudnia tamtego roku i wynik 25 tys badań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, OSKPNORCOM napisał:

 ponad 10 tys badań w tym roku będzie.

 

 Tylko gratulować takiej ilosci. U nas nie przekraczamy 5000 (OSKP czynna od 8-18) Na chwilę obecną 3290 badań i od trzech lat notujemy spadek w ciągu roku o ok 300 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej niewielki spadek, ale odkąd media przestały trąbić o karach dla spóźnialskich to prawie co drugi przyjeżdża po czasie parę dni, miesiąc, a nawet kilka miesięcy. Jak nagłaśniali taką informację to się klienty zapalić chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się aż tak nie nudzi, by takie porównania robić :cool:

Jednak mniej badań było w sierpniu niż miesiącach wcześniejszych. Teraz rzeczywiście, przynajmniej co drugi (jak nie częściej) po terminie norma to przynajmniej trzy tygodnie.

Choć rekordzista był z listopada...

Edytowane przez Mecher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mecher napisał:

Choć rekordzista był z listopada...

Ostatnio 23.09 był klient na przegląd i pyta się czemu mu nie przyszło powiadomienie o kończącym się przeglądzie (powiadomienie SMS), przez co przegapił termin badania o trzy dni, ja otwieram dowód i rzeczywiście przegląd do 20.09 ale 2018r. :)  Co ciekawe, auto firmowe jeżdzi na budowy po całej polsce i  przez dwa lata zrobił 60tys czyli na rok wychodzi jakieś 30tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla spóźnialskich jakieś kary powinny być albo mandaty od policji bo inaczej spadki ilości badań będą i trochę olewania ze strony klientów różne żeczy wprowadzają nasi rządzący a tu nie mogą jakiejś regulacji wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś ze dwie stówy kary zapłacić za takie spóźnienie, Ty i członkowie rodziny? Nie wiem, może macie ze trzy, cztery samochody i każde autko taki peszek by dopadł. Już nie mówiąc o chorobach i temu podobnych zrządzeniach losowych. A za spóźnienie do roboty jakie byś przewidział kary? Diagnosta się spóźnia, stacja zamknięta, a pod bramą ze trzech klientów warczy i co? Samosąd? A może wniosek o pozbawienie uprawnień, czy pół pensji na cele dobroczynne przeznaczyć?

 

Cóż za zbieżny nick! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ,że nikt nie chciałby płacić , ale czasem trzeba , bo takie są reguły.Za spóźnienie pracodawca  może nałożyć na pracownika karę finansową  bo ma takie prawo  . Większość mandatów i ich wysokość to czyste złodziejstwo, no ale cóż zrobić. Kilka stówek za nic , a pomyśleć ,że jest to więcej niż kilkadziesiąt minut mojego czasu pracy jako diagnosta przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Za nieterminowe wpłaty OC pojazdów UFG przysyła liściki warte 2 lub 3 minimalne krajowe brutto i za co ? Nie zdziwię się ,że wprowadzona zostanie kara za brak OBT pojazdu (i nikt nawet nie piśnie) , co osobiście uważam za nienajlepszy pomysł.

Odnośnie tego co w temacie , pod koniec września byłem lekko do tyłu w porównaniu z rokiem ubiegłym , obecnie "październik oddaje " i już jestem do przodu. Najwyraźniej coroczna tendencja wzrostowa zostanie podtrzymana.

Edytowane przez wadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kary powinny być za poruszanie się po drodze bez ważnego badania i to solidne, a nie za spóźnienie na stację. Najbardziej rozbrajają mnie klienci co chcą przeciągnąć parę dni żeby przyoszczędzić, a jeden dzień zwłoki to oszczędność 0,27zł. przy badaniu za 99zł.:faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Demart napisał:

Najbardziej rozbrajają mnie klienci co chcą przeciągnąć parę dni żeby przyoszczędzić

Daleko przykładu w moim przypadku nie trzeba szukać. Szwagier chyba z miesiąc wstrzymywał się z badaniem, bo chciał zaoszczędzić. Normalnie ręce opadają, ciekawe co by powiedział jakby go policja złapała - wtedy by na pewno zaoszczędził... Z 5 razy pytał się mnie czy wprowadzili ustawę odnośnie spóźnialskich na badanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.