Skocz do zawartości

ilosc badan


przemekbosch

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki desperat w takich warunkach przyjedzie papajem lub moplikiem :D odwykliśmy od zimy - w porównaniu do poprzednich lat to teraz jest syberja - więc i pare badań mniej - przyjadą jak się ociepli to się wyrówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym już jest 19

 

Jest 25 stycznia a Twoja stacja przeprowadziła dotąd tylko 19 badań? :shock:

 

Czyli macie JEDNO auto dziennie od poniedziałku do piątku?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ,ale jeżeli w promieniu 1 km są już dwie stacje okręgowe - to trzeba być samobójcą aby otwierać stację podstawową - nie wiem i nie chce wiedzieć dlaczego ona powstała - sprawa właściciela i jego pieniądze .Jest chyba jednym z tych co myśli - postawię skp - diagnosta będzie siedział i klepał a ja będę miał kasę - bo się napatrzał na to obok i przeliczył -robią 5000 badań to może kawałek tortu mi oddadzą .Ale tam tak ciężko pracowali ,że 3 diagnostom zabrano uprawnienia i nikt z tego nie wziął żadnej nauki - bo on myśli ,że na tym polega działanie stacji ,jak pojechał parę razy z dowodem i bez problemów dostał pieczątkę - to sądzi ,ze tak działa stacja ... :cool::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie.Czy przed podjęciem pracy na SKP rozmawiasz z właścicielem na czym polega praca diagnosty i sposobie przeprowadzania badań?Może zaoszczędziło by to rozczarowań z Twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiasz z właścicielem
po co ,jeżeli ktoś bierze się za ten interes to w/g mnie powinien być obeznany i zorientowany .Czy jak starosta wydaje uprawnienia to tłumaczy co i jak - nie -bo sądzi , że osoba która podejmuje się tego zadania jest świadoma praw i obowiązków wynikających z otwarcia skp .Więc ja tez tak sądzę - ale dopiero życie i czas pokazują efekty .. tak jak w małżeństwie :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba być samobójcą aby otwierać stację podstawową - nie wiem i nie chce wiedzieć dlaczego ona powstała
jeżeli ktoś bierze się za ten interes to w/g mnie powinien być obeznany i zorientowany

No to się rozeznał

napatrzał na to obok i przeliczył -robią 5000 badań to może kawałek tortu mi oddadzą

:evil:

 

A teraz odnośnie ogłoszeń o pracę zamieszczanych tu na forum . Warto się zastanowić dlaczego działająca stacja szuka diagnosty . Bo wiem że ogłasza się stacja która ma bardzo dobrą opinię . :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 2 OSKP i między nimi podstawowa to co musi oferować właściciel, oprócz profesjonalnej obsługi oczywiście, aby przyciągnąć klienta?

W mojej okolicy są takie dwie, praktycznie naprzeciwko siebie, dzieli je droga krajowa. Pierwsza to stara stacja, z tradycją ;) Mam zaświadczenia z 10.2013 (9100), 08.2014 (7500) z 2015 też pewnie mi się trafi.... Ta druga powstała w 2016 na grudzień 500.

Niedługo każdy będzie miał stację pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz profesjonalnej obsługi oczywiście, aby przyciągnąć klienta?
chyba tylko i wyłącznie pocztę .. ,ale nie może znaleźć listonosza.. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos torcików i im pochodnych.

Nowe stacje na początku swej działalności oferują to i owo za wizytę i późniejszą lojalność. Zazwyczaj duży nakład na marketing... reklamę, ogłoszenia. Co tam u Was rozdają w okolicy? Płyn do spryskiwaczy to już standard. Nieraz zastanawiam się czy nie skorzystać z usług nowej stacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Dlatego, żeby było socjalistycznie. Znaczy jednakowo i równo.

Czyli diagnosta zarabia minimum pięć koła i wykonuje określoną ilość badań miesięcznie. Badań, a nie klepnięć. Skończyłby się bezsensowny wyścig finansowy i byłoby OK. A i inwestorzy wcześniej mogliby założyć ilość spodziewanych kokosów po roku. ;)

Mowa o pracy związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego, czyli z życiem i zdrowiem potencjalnego użytkownika drogi, szosy, chodnika, ulicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal u mnie niekiedy pytają o "pieczątkę"...

W sumie się nie dziwię bo wejście na pocztę mam 30 metrów od moich drzwi. Ot taka zbieżność lokalizacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiasz z właścicielem
po co ,jeżeli ktoś bierze się za ten interes to w/g mnie powinien być obeznany i zorientowany .Czy jak starosta wydaje uprawnienia to tłumaczy co i jak - nie -bo sądzi , że osoba która podejmuje się tego zadania jest świadoma praw i obowiązków wynikających z otwarcia skp .Więc ja tez tak sądzę - ale dopiero życie i czas pokazują efekty .. tak jak w małżeństwie :D:D

 

Napisz mi jakie uprawnienia wydaje starosta właścicielowi otwierającemu SKP,bo tylko zaświadczenie potwierdzające wpis do rejestru przedsiębiorców prowadzących stacje kontroli pojazdów. TDT wydaje decyzje odnośnie zgodności z wymaganiami odpowiednimi do zakresu przeprowadzanych badań na danej stacji.Więc jeśli właściciel nie jest diagnostą, może nie mieć zielonego pojęcia o przepisach.Dlatego zatrudnia uprawnionych diagnostów, którzy mu ten interes poprowadzą i dlatego uważam, że taka rozmowa przed rozpoczęciem pracy powinna się odbyć.Ty byś wiedział jakie są oczekiwania i wiedza pracodawcy, a on jakie obowiązki i odpowiedzialność spoczywa na diagnoście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tylko zaświadczenie potwierdzające
jak to zwał tak to zwiał wiadomo o co chodzi
może nie mieć zielonego pojęcia
to niech się wtrąca i nie stoi przy każdym badaniu nad głową
jakie są oczekiwania i wiedza pracodawcy
zawsze jest pięknie i ślicznie ' date='ale czas wszystko weryfikuje
i odpowiedzialność spoczywa na diagnoście
dlatego przedsiębiorąc ma wy........., bo on zawsze tak powie -nie znam się :cool::x to po co się za to bierzesz ::?::? Powiedziałem mu na początku - że nie będzie szału i co to dało.. oni mają swoje wizje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zatrudnia uprawnionych diagnostów, którzy mu ten interes poprowadzą i dlatego uważam, że taka rozmowa przed rozpoczęciem pracy powinna się odbyć.Ty byś wiedział jakie są oczekiwania i wiedza pracodawcy, a on jakie obowiązki i odpowiedzialność spoczywa na diagnoście :)

Uwierz mi, oni słuchają ale nie słyszą. Jak przed rozpoczęciem pracy tłumaczę takiemu, że jest to biznes długofalowy, którego wyniki można przedstawić po trzech, czterech latach. To on z miną starego wyjadacza biznesowego przytakuje, a za cztery miesiące przychodzi i pyta o wyniki, po czym stwierdza, że interes nie zaskoczył :faint:

Dzisiejsi biznesmeni cały czas żyją w oderwaniu od rzeczywistości. Wydaje im się, że jak otworzą stacje i powieszą nad drzwiami szyld, to od jutra, codziennie pod drzwiami będzie stało dwudziestu. A jak nie stoi, to trzeba zatrudnić takiego, który sprawi, że w rejestrze będzie dwadzieścia, nie koniecznie przed drzwiami...

Niestety smutne to, ale taka jest prawda. Sami zobaczcie ile jest ogłoszeń o pracę diagnosty zależnych od przerobu, ilu pracuje tak naprawdę jako mechanicy, a w tak zwanym "miedzy czasie" wyskoczy postawić pieczątkę. Dopóki przedsiębiorcy nie zrozumieją, że praca diagnosty jest pełnoetatowym stanowiskiem, sami diagności nie będą się szanować, nadzór wykonywać swoich obowiązków, to żadne zmiany prawa nie przyniosą jakichkolwiek zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tylko zaświadczenie potwierdzające
jak to zwał tak to zwiał wiadomo o co chodzi
może nie mieć zielonego pojęcia
to niech się wtrąca i nie stoi przy każdym badaniu nad głową
jakie są oczekiwania i wiedza pracodawcy
zawsze jest pięknie i ślicznie ' date='ale czas wszystko weryfikuje
i odpowiedzialność spoczywa na diagnoście
dlatego przedsiębiorąc ma wy........., bo on zawsze tak powie -nie znam się :cool::x to po co się za to bierzesz ::?::? Powiedziałem mu na początku - że nie będzie szału i co to dało.. oni mają swoje wizje..

 

Tylko życzyć, żebyś w końcu znalazł normalnego pracodawcę :) Ja mam to szczęście i święty spokój od 17lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.