Skocz do zawartości

quad


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

QUAD CAN-AM BRP QUTLLANDER 800 MAX

poj 799 moc 57 kw , masa 275, dmc 378 brif Nieniecki, na papierach ciągnik rolniczy rok 2011 kategoria homologacyjna nie podana . jak to ugryś na nasze warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    17

  • DARIO64

    13

  • Paprock

    12

  • radekd2

    11

Top Posters In This Topic

Ale powoli, bo ciut niżej już są tematy Quadów porejestrowanych jako ciągniki. - To po pierwsze primo.

A po drugie primo to co to ma być w Polsce, czy Quad jako czterokołowiec, czy nadal Quad jako traktorek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki dla papaja spełnia w/g 2017 -zobacz pozycję 3 w germańskim DR - jaka prędkość - jak brak to potwierdzenie Vmax przez producenta - to powinno wystarczyć - z jednego z testów tego "ciągnika" " Pojazd bez przeszkód przekracza 100 km/h przy pełnej kontroli zawieszenia i układu kierowniczego." " Podobno mierzona GPS prędkość maksymalna dochodzi do 130km/h!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, Jak kolega na wstępie zaznaczył - homologacji brak - więc lipa. A z resztą czy ktokolwiek wie jakie warunki ma spełnić T5 - jest tylko lakoniczna tebelka w ustawie - ani wymiarów,prześwitu itd. T1 do T4 opisane szczegółowo - T5 tylko "powyżej 40km/h" Osobiście bez wyciągu z homo bym nie tknął - a już na pewno nie stwierdził bym że to T5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, kiedyś zdaje się mówiłeś jak oni rejestrują te wynalazki, jak jakieś maszynki ogrodnicze, podajniki narzędzi do pracy w polu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO - nikt nie mówi, że masz takiemu pojazdowi przypisywać jakąś kategorię homologacyjną, tylko, że taki pojazd może mieć cechy takie jak ciągniki T5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przypuszczenia? Przecież widzisz co badasz

Moje wcześniejsze pytanie jest aktyualne - jak wygląda i jakie warunki spełnia T5 - skoro widzę to chciałbym wiedzieć co i jak mam badać - na co zwrócić uwagę - miałem kilka T5 ale jakoś nie wyglądały jak quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Warszawa, dnia 20 czerwca 2013 r. Poz. 704

RozpoRządzenie MinistRa tRanspoRtu, Budownictwa i GospodaRki MoRskieJ1)

z dnia 18 czerwca 2013 r.

w sprawie homologacji typu ciągników rolniczych i przyczep oraz typu ich przedmiotów wyposażenia lub części2)

Chodzi o wałki odbioru mocy.

Czy "Quad" pseudo ciągnik posiada takie ustrojstwo? A czy powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g Dz.U dnia 20 czerwca 2013 r. Poz. 704 powinien posiadać między innymi: Zakres wymagań technicznych obowiązujących w procedurze homologacji typu pojazdu w odniesieniu do pojazdów kategorii T5, C, R

-Lusterka wsteczne

- Urządzenia sprzęgające i bieg wsteczny

-Wałki odbioru mocy

-Zamocowanie pasów bezpieczeństwa

-Pasy bezpieczeństwa

itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wytłumaczy dzwoniłem do salonu quadów jako klient tej marki Quttlandr 800 ms 57 kw gość tłumaczy że jak kupię L7e to dostanę dokumenty z 15 kw a jak papaja - ciągnik rol to 57 kw. Jak zacząłem zadawać trudne pytania to gostek co mnie to obchodzi pan dostaje dokumenty przygotowane do rejestracji. Pytanie jak to ma się do homo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO, to co podałeś to tylko wskazanie na jakiej podstawie elementy mają być homologowane tzn. zgodnie z jakimi przepisami UE. O ile są wyposażone w te elementy. Wskaż łaskawie zapis, który mówi o obowiązku posiadania przez ciągnik rolniczy np. WOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wytłumaczy dzwoniłem do salonu quadów jako klient tej marki Quttlandr 800 ms 57 kw gość tłumaczy że jak kupię L7e to dostanę dokumenty z 15 kw a jak papaja - ciągnik rol to 57 kw.
- no tak to się homologuje pojazdy, że jeden produkuje i w dokumentacji opisuje, a drugi (państwo/kraj) na podstawie tych opisów udziela dopuszczenia czyli homologuje.

 

Była chyba znana historia polskiej marki kultowego motocykla, która w Chinach pod tą charakterystyczną nazwą Quada na podobieństwo japońskiego Grizzly poczyniła, a homologowany w Portugalii był zdaje się jako traktorek właśnie :x. Na dzisiaj jakby sprawa wyschła, cisza.

Nie wiem czy czegoś nie poknociłem. :hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile są wyposażone w te elementy

Masz racje zaczołem "czytać" te dyrektywy odnośne przy punktach i tak jak piszesz - czyli nawet ten załącznik jest do du.. - na upartego w takim wypadku wszystko można podciągnąć pod T5 - tylko kiedy ktoś pierwszy za to beknie - nawet do końca nie jestem pewny czy ma mieć trójkąt rolniczy z tyłu - wolna amerykanka. Chyba już jestem za stary na takie rzeczy - dyrektywy w języku angielskim trzeba translatorem /automatem/ na polski a potem zrozumieć co automat miał na myśli - katastrofa. Chyba trza robić tylko okresowe z DR bo to najbezpieczniejsze :razz: niech młodzierz sie kopie - mają jeszcze nie spaczone umysły i są tacy "internetowi" :D A wystarczyłoby pod tabelką w 704 dopisać "o ile śą w nie wyposarzone" i po temacie -zostaje T5 powyżej 40km/h a resztę "dopasujcie" sobie z warunków technicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.