Skocz do zawartości

quad


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

QUAD CAN-AM BRP QUTLLANDER 800 MAX

poj 799 moc 57 kw , masa 275, dmc 378 brif Nieniecki, na papierach ciągnik rolniczy rok 2011 kategoria homologacyjna nie podana . jak to ugryś na nasze warunki

Zgodnie z tym co powiedziano nam na szkoleniu w Bydgoszczy (19.06.2016) w takim przypadku prosimy o:

 

- wyciąg ze świadectwa homologacji albo dopuszczenie jednostkowe producenta danego typu pojazdu do ruchu drogowego w Niemczech, lub

- oświadczenie producenta potwierdzające, iz pojazd marki ... typ ... o numerze VIN ... posiada kategorię homologacyjną T5 i zgodnie z homologacją o numerze ... lub dopuszczeniem jednostkowym o numerze ... został w Niemczech dopuszczony do ruchu.

 

Jeżeli nie ma tych dokumentów to odstępujemy od badania albo wynik badania negatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    17

  • DARIO64

    13

  • Paprock

    12

  • radekd2

    11

Top Posters In This Topic

radekd2, Po dwudniwej burzy muzgu kolego diametralnie zmieniłem pogląd w tej sprawie - poczytałem trochę dyrektyw i naszych przepisów- dochodzę do wniosku takiego - kolega z pierwszego postu Posiada Niemiecki DR w którym jest określony rodzaj pojazdu który jest zdodny z naszymi przepisami - został dopuszczony do ruch na terenie Unii - to że nie ma homologacji na T5 - no cóż - żądajmy od wszystkich- jeśli jest zgodny z warunkami technicznymi - to proszę o podstawę prawną na jakiej miał by być nie doposzczony do ruchu - i konia z rzędem temu kto podważy decyzję diagnosty - na szkoleniu są tylko pobożne życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku prosimy o:

 

- wyciąg ze świadectwa homologacji albo dopuszczenie jednostkowe producenta danego typu pojazdu do ruchu drogowego w Niemczech, lub

- oświadczenie producenta potwierdzające, iz pojazd marki ... typ ... o numerze VIN ... posiada kategorię homologacyjną T5 i zgodnie z homologacją o numerze ... lub dopuszczeniem jednostkowym o numerze ... został w Niemczech dopuszczony do ruchu.

Myślisz że będzie z tym problem :

dzwoniłem do salonu quadów jako klient tej marki Quttlandr 800 ms 57 kw gość tłumaczy że jak kupię L7e to dostanę dokumenty z 15 kw a jak papaja - ciągnik rol to 57 kw. Jak zacząłem zadawać trudne pytania to gostek co mnie to obchodzi pan dostaje dokumenty przygotowane do rejestracji.

jak panuje zasada "Klient nasz Pan" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że będzie z tym problem :

dzwoniłem do salonu quadów jako klient tej marki Quttlandr 800 ms 57 kw gość tłumaczy że jak kupię L7e to dostanę dokumenty z 15 kw a jak papaja - ciągnik rol to 57 kw. Jak zacząłem zadawać trudne pytania to gostek co mnie to obchodzi pan dostaje dokumenty przygotowane do rejestracji.

jak panuje zasada "Klient nasz Pan" .

 

No to jak nie będzie problemu z dokumentem to klient na pewno go przedstawi :)

 

Z drugiej strony, zgodnie z tym co było już napisane powyżej, jeżeli ciągnik został homologowany na T1/2/3/5 to powinien posiadać wałek odbioru mocy. Jeżeli go nie ma to coś nie teges i może w dokumencie zagranicznym jest jakiś błąd? Może warto to wyjaśnić niż później się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ciągnik został homologowany na T1/2/3/5 to powinien posiadać wałek odbioru mocy.
to co podałeś to tylko wskazanie na jakiej podstawie elementy mają być homologowane tzn. zgodnie z jakimi przepisami UE. O ile są wyposażone w te elementy. Wskaż łaskawie zapis, który mówi o obowiązku posiadania przez ciągnik rolniczy np. WOM.

Kiedyś ten temat wałkowaliśmy z abozem ,dyrektywy , rozporządzenia unijne itp. Jak się weźmie pod uwagę wersje anglojęzyczne to inaczej to wygląda i z tego co pamiętam wałka nie musi mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzę na tą Dyrektywę - musi mieć.

 

Edit.

Przy prawie każdym elemencie wyposażenie T5 jak np. lusterka wsteczne, układ kierowniczy, wałek odbioru mocy czy tabliczki znamionowe jest informacja "stosowane w zmienionej postaci". Nie wiem co autor miał na myśli.

 

Edit 2.

Dyrektywa na którą się powołuję została uchylona w 31 grudnia 2015. Szukam aktualnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już też znalazłem.

 

Jak zapewne zwróciliście uwagę, w nowej Dyrektywie nie ma już kategorii T5, a kategorię od T1 do T4 znacznie rozszerzono.

Wszystkie muszą mieć wałki odbioru mocy.

 

Edit.

Czy rzeczywiście usunięto kategorię T5 czy zawarto ją w innym dokumencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapewne zwróciliście uwagę,

My zwróciliśmy uwagę,tylko ze strony ministerstwa cicho sza w sprawie zmian załącznika 2 ustawy.

Czy rzeczywiście usunięto kategorię T5 czy zawarto ją w innym dokumencie?

Usunięto , ale

kategorię od T1 do T4 znacznie rozszerzono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekd2, http://old.motofocus.pl/media/file/2014/pdf/2014_45_UE.pdf

 

[ Dodano: 25-01-2017, 17:50 ]

Usunięto , ale
Nie do końca

c) pojazdy kategorii T5 użytkowane głównie na drogach publicznych do celów komercyjnego drogowego transportu

towarów: cztery lata po dacie pierwszej rejestracji pojazdu, a następnie co dwa lata.

— ciągniki kołowe kategorii T5 użytkowane głównie na drogach publicznych, o maksymalnej prędkości projektowej

przekraczającej 40 km/h.

 

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/45/UE

z dnia 3 kwietnia 2014 r

 

która wchodzi 20/05/2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku prosimy o:

 

- wyciąg ze świadectwa homologacji albo dopuszczenie jednostkowe producenta danego typu pojazdu do ruchu drogowego w Niemczech, lub

- oświadczenie producenta potwierdzające, iz pojazd marki ... typ ... o numerze VIN ... posiada kategorię homologacyjną T5 i zgodnie z homologacją o numerze ... lub dopuszczeniem jednostkowym o numerze ... został w Niemczech dopuszczony do ruchu.

 

Jeżeli nie ma tych dokumentów to odstępujemy od badania albo wynik badania negatywny.

 

Odstąpić rozumiem - wolny kraj. Ale wynik negatywny z jakiego powodu? Literalnie takich dokumentów żądać diagnosta nie ma prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Usunięto , ale
Nie do końca

c) pojazdy kategorii T5 użytkowane głównie na drogach publicznych do celów komercyjnego drogowego transportu

towarów: cztery lata po dacie pierwszej rejestracji pojazdu, a następnie co dwa lata.

— ciągniki kołowe kategorii T5 użytkowane głównie na drogach publicznych, o maksymalnej prędkości projektowej

przekraczającej 40 km/h.

 

DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2014/45/UE

z dnia 3 kwietnia 2014 r

 

która wchodzi 20/05/2018

 

Ale chyba w przypadku T5 dotyczy to już pojazdów wyprodukowanych/zarejestrowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

To że kategoria T5 zniknęła z aktualnych przepisów ,nie znaczy że ciągniki T5 znikną z dróg .Nikt nie będzie im przecież cofał rejestracji i zmieniał kategorię homologacyjną . Trzeba by doczytać do kiedy mogą być sprzedawane i rejestrowane ciągniki homologowane wg starych przepisów .

Dyrektywa 2014/45/UE chciała zrównać w traktowaniu duże ciągniki z ciężarówkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kolega z pierwszego postu Posiada Niemiecki DR w którym jest określony rodzaj pojazdu który jest zdodny z naszymi przepisami -

 

Papier wszystko przyjmie, ale czy pojazd jest zgodny z naszymi warunkami?

 

W kwestii czterokołowców zarejestrowanych na ciągniki, u nas prosimy o dostarczenie homologacji do wglądu - w innym wypadku nie podejmujemy się badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem

3. W drodze odstępstwa od niniejszego rozporządzenia

nowe układy, komponenty, oddzielne zespoły techniczne lub

pojazdy należące do typów, które uzyskały homologację typu

całego pojazdu na mocy dyrektywy 2003/37/WE, mogą być

nadal rejestrowane, wprowadzane do obrotu lub dopuszczane

do dnia 31 grudnia 2017 r. Nowe pojazdy należące do typów,

które nie podlegały homologacji typu na mocy dyrektywy

2003/37/WE, również mogą być nadal rejestrowane lub

dopuszczane do tego dnia zgodnie z prawem państwa członkowskiego,

w którym są dopuszczane lub rejestrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wszystko przyjmie, ale czy pojazd jest zgodny z naszymi warunkam

Co do warunków - trudno tu się czegoś przyczepić ale znalazłem jeden co go dyskfalifikuje - jest to pojazd 2-osobowa i nie spełnia warunków siedzenia dodatkowego w ciągniku. Zwrócił bym jeszcze uwagę na sposób w jaki został przetłumaczony DR - czy na pewno jest to ciągnik rolkiczy - a nie jakieś zugmaschine bo w germanii jest takie pojęcie jak maszyna ciągnąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

est to pojazd 2-osobowa
IVVO nie mogę odnaleźć w warunkach technicznych, że T5 ma mieć S.1 max 1 pomożesz mi odnaleźć?

 

Jeżeli był homologowany w wyciągu ze ŚH jest liczba miejsc siedzących - 2 to nic nie wskórasz - IMHO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IVVO nie mogę odnaleźć w warunkach technicznych, że T5 ma mieć S.1 max 1 pomożesz mi odnaleźć
I znowu masz rację - próbuję znaleść jakiegoś haka na tego quada ale znowu

-

5. Wymagania ust. 4 dotyczą siedzenia dla pasażera w ciągnikach rolniczych i leśnych mających maksymalną prędkość konstrukcyjną od 6 km/h do 40 km/h i najmniejszy rozstaw kół powyżej 1250 mm.

Kabina i prędkość - odpada - może ktoś ma jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu brak wymagań ogólnych:

ciągnik rolniczy – pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia rozwijanie prędkości nie mniejszej niż 6 km/h, skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych. PoRD - definicje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, też chybiony pomysł. Jest sprzęt np. ogrodniczy przystosowany do użytku wespół z czterokołowcem.

Ale czy ten czterokołowiec jest przystosowany do tego sprzętu ogrodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszj kolejności próbowałem zobaczyć czy da się go zarejestrować -jeśli diagnosta nie będzie chciał homo -to tak - w drógiej znaleść coś aby go nie zarejestroać - i tu też za bardzo nie ma się czego chwycić oprucz homo i zaczepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tylko hak. Bo oprócz haka (w sensie zaczepu do ciągnięcia przyczepy, bo to może mieć, ale nie musi) musi z definicji być przystosowany do łączenia ze sprzętem do innych prac. Co autor miał na myśli? Ten na wysokościach tylko wie. Dla jednego będą to jakieś zawiesia, a dla drugiego dospawane ucho do zamocowania trzymadła skrzynki na jabłka, a dla trzeciego wspominany WOM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto pisze te dyrektywy - na pewno nie są pisane dla nas a dla producentów do psełod homologacji aby takie cacka wprowadzać na rynek -jak tam gdzieś na początku było - ciągnik -nie ma sprawy - czterokołowiec nie ma problemu -załtwimy nawet 15kW - przyjdzie nam z tym żyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.