Skocz do zawartości

pieczątka do dowodu


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba chronić swój tyłek. A tak mam udokumentowane że ja nie zrobiłem badania tego pojazdu

a tylko dokonałem wpisu do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o wbicie pieczątki po odebraniu dowodu z WK

Kolega zapytał o wbicie do DR.

 

A koledze Danielowi coś się pomieszało...

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną

i imienną uprawnionego diagnosty.

 

Tyle pieczątek w DR wbijasz ??

 

A zaświadczenie otrzymuje, aby mógł odebrać DR z WK. Czy zjawiając się po pieczątkę, drukujesz kolejne zaświadczenie, które będzie jako wtórnik ? Przecież nie wykonujesz wtedy badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałeś się z czymś takim?

Spotkałem się, choć częste to nie jest. Po pomyłce, winno się stemplować dwoma w nowej rubryce DR, gdzie na to jest $ :

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

2) dokonanym wpisie w dowodzie rejestracyjnym uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz skreśla omyłkowy wpis i podaje właściwą informację w nowej rubryce w dowodzie rejestracyjnym; nowy wpis powinien być opatrzony datą, podpisem uprawnionego diagnosty oraz jego pieczątką imienną.

 

A $8.1 nie jest odniesieniem do wbicia pieczątki w DR, jak było to wskazane wyżej.

I kto kogo w maliny pakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pieczątek w DR wbijasz ??

 

A zaświadczenie otrzymuje, aby mógł odebrać DR z WK. Czy zjawiając się po pieczątkę, drukujesz kolejne zaświadczenie, które będzie jako wtórnik ? Przecież nie wykonujesz wtedy badania...

Nie wykonuje badania ale w DR wykonanie badania może potwierdzić tylko ten diagnosta co je wykonał! Może to chore ale jeszcze bardziej chore jest to, że WK nie może wpisać tego terminu podczas zwrotu DR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że WK nie może wpisać tego terminu podczas zwrotu DR :(

Bo przecież WK to nie diagnosta.

ale w DR wykonanie badania może potwierdzić tylko ten diagnosta co je wykonał!

 

4.9) Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu

o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do

dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Czemu tutaj nie wprowadzili zapisu, jak w $8.1. Wyjaśniało by wszystko, a tak to znów powstaje sprzeczność i interpretacja od każdego inna będzie.

 

Powinno brzmieć:

4.9)Uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu po zakończeniu badania niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Wiem, powiecie że się czepiam. Ale w wielu zapisach widnieje tylko "uprawniony diagnosta".

Niby takie oczywiste, ale temat powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby takie oczywiste, ale temat powstał.

Powstał bo pisanie prawa bez konsultacji z bezpośrednio zainteresowanymi prowadzi do takich kwiatków :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja powstaje po badaniu N. Kolega daje N, a ja sprawdzam tylko usterki wymienione i pieczątka w DR. Jak robicie? Czy klient u Was musi przyjechać do tego diagnosty co dał N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robicie?

Zawsze pytam klienta czy może przyjechać o tej i o tej, wtedy będzie zmiennik, jak kręci nosem i się unosi, wbiję, bo na co mi stresy, nerwy i użeranie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciut z innej manieczki za przyzwoleniem tak ;)

Już dawno w ten kwadracik hologram powinien być wklejany potwierdzający zdatność pojazdu do ruchu drogowego, a hologramy powinny być reglamentowane przez WK po 100 sztuk miesięcznie na stację. :x

:hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 szt na diagnostę.
a jeżeli na nie których stacjach diagności wiszą tylko na tablicy aby stacja działała i nigdy ich nie ma , to trochę by to zmieniło - bo musieli by się pojawiać i wykazać badaniami.. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Czyli jakiś zalążek zmian zaczyna się rodzić przecież nie z samej tylko patologii.

Na początek norma/ilość na diagnostę/stanowisko, a dalej to konkretne pieniądze na konkretnej umowie.

Bez tego nieszczęsnego bata "śmieszny % od badania"!!! Według mnie ten nieszczęsny dodatek niszczy etykę pokładaną w zawodzie rodząc wyścigi i zjawiska korupcynogenne. Oczywiście cały czas mając na myśli dodatek śmieszny bo niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowal - mnie tylko zastanawia jedno... Czy Ty tylko zgadujesz, czy wiesz w ile osób trafiłeś ze swoją oceną? :evil:

Już nie mówię w skali kraju, ale choćby w tutaj 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiesz w ile osób trafiłeś ze swoją oceną

Zobacz tylko na ogłoszenia - zatrudnię na 1/2, 1/4 - toż to wiadomo - martwe dusze - sztuka to sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A mieliście przypadek że przyjechał klient po wpis nieważnego BT, to znaczy był na BT rok i tydzień wcześniej a teraz przyjechał po wpis, i jak go tu pogonić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak go tu pogonić?
A po co gonić...Chce wpis to proszę bardzo,dokonaj mu wpis z ubieglego roku i od razu poiformuj ze musi wykonac nowe OBT gdyz tamto juz jest niewazne.Na skroty:powiedz o co biega i oczywiście nowe OBT bez zadnego wpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że klientowi WCALE nie chodzi i nowe OBT i ani myśli go wykonywać, a nawet jeśli to i tak najbardziej jest zainteresowany do uzyskania POPRZEDNIEGO WPISU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Cytat

§ 8.
1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną i imienną uprawnionego diagnosty.

Pytanie do was, jeśli pojazd przeszedł pozytywnie OBT to w dowodzie rejestracyjnym stawiacie w okienku tylko pieczątkę identyfikacyjną + podpis wasz, czy stawiacie pieczatke identyfikacyjną + pieczątkę imienną + podpis? Jak wy robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.