Skocz do zawartości

pieczątka do dowodu


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Logen napisał:

Wystarczy dopisać, że to wtórnik i wydrukować swoje dane czy lepiej drukować z danymi diagnosty który wykonywał badanie i dopisywać regułkę w.z ??

Duplikat powinien być wydrukowany tak jak pierwotny dokument, tylko osoba podpisująca go jest inna.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Paprock napisał:

Wam się imię i nazwisko drukuje na zaświadczeniach, czy tylko sam numer uprawnienia?

I na pierwszej stronie i na drugiej stronie zaświadczenia drukuje się imię, nazwisko i nr uprawnień. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dopytuję, bo widziałem zaświadczenia z różnych, tych... no... No i wygląda to dowolnie. Nie, żeby mi tam zaraz przeszkadzało coś, ale spotkałem z nazwiskami, jak i bez, czyli samo uprawnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Nie, żeby mi tam zaraz przeszkadzało coś, ale

A gdyby to przeszkadzało odpowiadającym, to pewnie by nie odpowiedzieli, więc spoko  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No to ja w dobie wszędobylskiej cyfryzacji spotkałem taką zagwozdkę. Pewna klienta na początku czerwca do badania okresowego swojego pojazdu przedłożyła dowód rejestracyjny tego pojazdu, nazwijmy go dowód A, do którego wpisano termin kolejnego badania technicznego. Oczywiście info o dokonaniu wpisu do dowodu A poszło również do cepiku. Sprawdzę dokładnie w robocie kiedy badanie robione było i jaki termin do dowodu wklepano.

Nie wiem jak to zrobiła, ale zrobiła, że 24 czerwca pojawiła się na stacji z nowym dowodem tego pojazdu, nazwijmy go dowodem B, żeby wpisać jej termin badania, bo ona przed chwilą ten dowód odebrała, a wymieniała go bo się ochajtała i przybrała inne nazwisko. No mniejsz o powody wymiany. W każdym razie przedłożyła dowód B wydany 3 czerwca 2022 roku - taka data widnieje w rubryce "I", a odebranym 24 czerwca 2022 roku - taka data widnieje w pierwszej (urzędowej) rubryce na stempel/termin badania, a na górze termin badania spisano nie wiadomo skąd, bo wyznaczono go na 04-06-2022 r.

No i niby wszystko jasne, wszystko proste. Tylko teraz znajdź uzasadnienie do korekty badania zrobionego po legalu na dowodzie A, że jednak wpisu terminu następnego badania dokonano do dowodu B. Do dowodu B, który w wytwórni papierów z farby drukarskiej wysychał, a co dopiero mówić o jego obecności na badaniu technicznym. Patowa sytuacja nie pierwsza, nie ostatnia. Dowód który był obecny na badaniu przestał istnieć, a klienka ma nowy dowód, do którego nie ma jak wpisać terminu badania, tak, żeby ten termin cepik mógł widzieć. Poinformowałem klienkę, że dla świętego spokoju ja jej ten termin wklepię do nowego dowodu, ale nie mam zamiaru robić korekty badania. Ot na ślepo stempel przystawię z datami, podpisem i tyle. I żeby nie miała do mnie pretensji jak się wychyli z tym dowodem gdzieś, komuś podczas kontroli, że o terminie badania w dowodzie B nie ma śladu w centralnej bazie. Jak chce, to niech wozi z sobą zaśiwadczenie z pozytywem, albo niech nic nie wozi.

Jakieś pomysły, jakieś sposoby jak to po legalu załatwić? Jak to sensownie zrobić? 

Wypowiedziom celnie trafionym przez Daria, z góry podziękuję!

4 godziny temu, DARIO64 napisał:

Cztery strony niepotrzebnego pieprzenia.

:lol: :lol: :lol:

https://forum.norcom.pl/index.php?/topic/17449-problem-był-van-jest-furgon/&do=findComment&comment=324687

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zdanie, że termin badania przez urząd powinien być wpisany. Przez takie akcje robi się tylko masło-maślane. Ja rozumiem, że jak w programie zaznaczę, że nie dokonano wpisu, bo pozwolenie czasowe, bo karta pojazdu, bo skierowanie... to OK - wtedy jest sens korekty. Ale tu, to bezsens!

 

3 minuty temu, krzysieknowak napisał:

Ale tak nie jest!

A coś więcej mógłbyś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paprock napisał:

I żeby nie miała do mnie pretensji jak się wychyli z tym dowodem gdzieś, komuś podczas kontroli, że o terminie badania w dowodzie B nie ma śladu w centralnej bazie.

W CEP zapewne termin badania przypisany jest do pojazdu, a nie do dokumentu. Dlatego obstawiam, że nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 10:56, krzysieknowak napisał:

W Łodzi,jak klient odbiera dr to dostaje kopa na skp po wpis.

To dziwne, bo Starostwo Powiatowe w Poznaniu zawsze wydają DR z pieczątką urzędową i terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2022 o 10:42, michal_k napisał:

W CEP zapewne termin badania przypisany jest do pojazdu, a nie do dokumentu. Dlatego obstawiam, że nie ma żadnego problemu.

oczywiście ,że nie ma problemu . mozemy przeciez wykonac okresowe BT na pozw czasoweym ( z różnych powodów ) a za kilka dni ten pojazd bedzie jeżdzil na "normalnym " DR i peczątką WK . 

 

5 godzin temu, IVVO napisał:

Wszystko zależy od TNBT z jakim właściciel dał DR do wymiany 

właśnie . pierwszy wpis jest drukowany w PWPW a data NTBT podana przez starostwo przy zgłaszaniu DR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piter1973 napisał:

oczywiście ,że nie ma problemu . mozemy przeciez wykonac okresowe BT na pozw czasoweym ( z różnych powodów ) a za kilka dni ten pojazd bedzie jeżdzil na "normalnym " DR i peczątką WK . 

Oczywiście, to są jasne sytuacje i podczas badania w odpowiednie rubryki wpisuję serię i numer dokumentu oraz odznacza pole czy dokonano wpisu do (tego) dokumentu czy nie. Powtórzę, że badania dokonałem na dokumencie A i do dokumentu A wpisałem termin badania. Te dane zapisał rejestr na dzień badania. A tu nagle, po trzech tygodniach, pojawia się dowód B do tego pojazdu, żeby diagnosta przeklepał datę badania. 

Pytam jak to zgrać, żeby było na tip-top wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak podejdziecie do sprawy, gdzie aktualnie ludzie dostają poprzedni dowód rej. ze stemplem, że złożono wniosek o rejestrację, a w międzyczasie skończy się badanie techniczne, i oczywiście przepisowo człowiek pojawił się na kolejne obt.

I przyjdzie do Was człowiek cofnięty z WK, bo urząd nie przepisał badania z dowodu rej. (gdzie zrobiliście już kolejne badanie).. 

możliwy jest taki wpis do "nowego" dr czy azymut WK żeby jednak oni wpisali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karabinieri napisał:

możliwy jest taki wpis do "nowego" dr czy azymut WK żeby jednak oni wpisali?

pierwszy wpis do DR robi WK a następne diagnosta - wg ustawy o rejestracji pojazdów

 

6 godzin temu, Paprock napisał:

pojawia się dowód B do tego pojazdu, żeby diagnosta przeklepał datę badania. 

i w czym problem ? w rubryce nr 2 wpisujesz TNBT , nizej datę wpisu , podpis , kwadratowa pieczęć i życzysz pani miłego dnia. w rejestrze nic nie zmieniasz bo w dniu badania był DR a i wg tego DR robiłeś identyfikację i do DR a wpisałeś się. powód zmiany DR mógł być różny .aa i rozumie ,że w DR b 1 rubryka była wypisana przez WK a Ty miałeś wpisać do rubryki 2 ( następnej ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma żadnego problemu. Tylko jaki sens to robić skoro dowodu się nie wozi, skoro padło twierdzenie, że termin badania przypisany jest do samochodu, a nie do dowodu, to ja uważam, że się wywiązałem z zadania. Wykonałem badanie podstemplowałem dowód obecny podczas badania i z mojej strony w temacie tyle. Poza tym nic się nie koryguje, nic nie poprawie, to tym bardziej nie dostrzegam celu wciskania w nowy dowód swojej pieczątki. Cały czas mowa o moim przypadku.

Przecież to są jasne sytuacje. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden aspekt takich wpisów, a mianowicie czy dane pojazdu w nowym DR są takie same jak w starym. Niby szansa na pomyłkę urzędnika podczas zamawiania nowego DR jest niewielka ale trafił mi się kiedyś Ursus C360, który po wymianie DR w rodzaju zasilania wpisane miał P+LPG, więc wszystko jest możliwe. Równie dobrze może zniknąć wpis "HAK" a jego obecności to nawet w CEPiK-u nie sprawdzimy a nie dysponując badanym samochodem podczas wpisu (klient może podjechać innym) można władować się na minę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.