Skocz do zawartości

pieczątka do dowodu


drogba

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy teraz ręce mi się trzęsą po rozmowie z klientem dla tego nie mogę znaleźć , chodzi o wbicie pieczątki po odebraniu dowodu z WK , kto powinien ją wbić . Zmiennik robił badanie a do mnie przyszedł klient , poprosiłem żeby przyjechał za 3 godz. jak będzie kolega to dostałem op... , wiem że mogę za niego to zrobić jak jest np. na urlopie czy chory ale w taki przypadku to mogę o to go prosić , a tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież można
ale po co,żeby się później ręce trzesły,jeżeli możesz to zrobić
jak jest np. na urlopie czy chory
to dzisiaj też możesz...a w odp.na pytanie,to oczywiście możesz prosić,ale klient nie musi się na tę prośbę zgodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ganiaj niepotrzebnie klientów tylko stempluj

 

Też zawsze staramy się aby wbijał ten co robił badanie (umawiamy się z klientem) bo niby można i jak ktoś chce to nie robimy kłopotu z tym żeby inny diagnosta wbił (urlop, zwolnienie itp.) ale jak to się ma potem w przypadku kontroli drogowej i weryfikacji badania poprzez Cepik w DR jest jedna pieczątka a w Cepiku inny diagnosta widnieje (a może służby nie mają info kto robił badanie w cepiku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cepa idzie korekta wykonana przez diagnostę wbijającego do DR i pobierającego CEPiK a w systemie - kto wykonał badanie i kto wprowadził pojazd do ewidencji - więc żaden problem - ewentualnie przy jakiś zawirowaniech zostanie wezwany najpierw diagnosta pobierający opłatę za cepa , który wyjaśni iż badanie wykonał iksiński - podeprze się wydrukiem z historii badań gdzie to jest zapisywane - tak jest w Norcomie jak w innych systemach - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/z

W zastępstwie to możesz pisać gdybyś podpisywał się pod jego pieczątkami. Z up. z upoważnienia to podpisujesz gdy masz pisemne upoważnienie od kogoś, np z up. Starosty. Najlepiej to podpisywać i przystawiać swoje pieczątki oraz pobierać opłatę CEPiK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pisać i piszę, a jeśli żle to robię, to co mi za to grozi ? :P

a o

... Z up. z upoważnienia to podpisujesz gdy masz pisemne upoważnienie od kogoś...

jakoś w swoim poście tego nie widzę, może jakiś chochlik ?

... Najlepiej to podpisywać i przystawiać swoje pieczątki...

 

Podpisuję i stawiam swoje pieczątki, więc o co chodzi ?

 

Różnica tkwi tylko w dopisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dostałem op

Dostałeś "op" bo sobie pozwoliłeś ;) (bez urazy)

 

to mogę o to go prosić

Jasne, że możesz. Temat jest wtedy rozwiązany tak jak trzeba i w razie zawirowań wszystko jest ok. A jak kolega jest na wolnym/ urlopie to wg mnie wbijać. Umawianie się z klientami jest tylko kolejnym pretekstem do wysłuchiwania - czego i tak jest pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zastępstwie to możesz pisać gdybyś podpisywał się pod jego pieczątkami.

 

Jak można podpisywać się pod pieczątką imienną lub identyfikacyjną innego diagnosty? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim miejscu pracy taki zwyczaj obowiązywał latami 8)

Nie masz pojęcia ile DR podpisałem za młodego bez upoważnienia na nie swoich pieczątkach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ganiaj niepotrzebnie klientów tylko stempluj. W rejestrze widać kto robił badanie i kto pobrał CEPIK.

 

Proszę przemyśl to co napisałeś w kontekście następującego zapisu:

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną

i imienną uprawnionego diagnosty.

 

Rozporządzenie jasno wyjaśnia tą kwestię i wszelka troska o dobro klienta może diagnoście "wyjść bokiem" tak więc proszę nie wpuszczać kolegów w maliny.

Oczywiście zgadzam się z tym, że przepis jest nieżyciowy i się nie przyjął ale wszelkie wpisy za kolegę są niezgodne z prawem. Pasowało by ta kwestię uregulować prawnie choć za kilka lat kiedy znikną pieczątki w DR problem rozwiąże się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 masz browca " o take odpowiedź mi chodziło" to po pierwsze , nie jest to takie jednoznaczne , a poza tym jestem w nowym miejscu gdzie niestety pewne rzeczy robi się inaczej i nie jestem jeszcze na 100% pewny zmiennika , więc miałem wątpliwości . Dziękuję wszystkim za rzeczową dyskusję . Sami widzicie jak często stajemy przed wyzwaniami [ w każdym sensie] , na które jest tyle odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku ja przykładam swoją pieczątkę i podpisuję ale wchodzę w rejestr tego badania

wpisują poprawny nr dowodu rejestracyjnego bo podczas nie miał tego dowodu i w uwagach

dopisuję. ze w dniu tym i tym dokonałem wpisu do dowodu rejestracyjnego na podstawie tego

badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.