Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

drogba

pieczątka do dowodu

Polecane posty

TOSPOL

Trzeba chronić swój tyłek. A tak mam udokumentowane że ja nie zrobiłem badania tego pojazdu

a tylko dokonałem wpisu do dowodu rejestracyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prospector
chodzi o wbicie pieczątki po odebraniu dowodu z WK

Kolega zapytał o wbicie do DR.

 

A koledze Danielowi coś się pomieszało...

§ 8. 1. Wpisy w dokumentach, o których mowa w rozporządzeniu, powinny być potwierdzone pieczątką stacji kontroli pojazdów, datą, podpisem uprawnionego diagnosty wykonującego badanie techniczne pojazdu oraz pieczątką identyfikacyjną

i imienną uprawnionego diagnosty.

 

Tyle pieczątek w DR wbijasz ??

 

A zaświadczenie otrzymuje, aby mógł odebrać DR z WK. Czy zjawiając się po pieczątkę, drukujesz kolejne zaświadczenie, które będzie jako wtórnik ? Przecież nie wykonujesz wtedy badania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No nadgorliwi cisną obie pieczątki w ten maluśki kwadracik. :x

Nie spotkałeś się z czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIO64
No nadgorliwi cisną obie pieczątki w ten maluśki kwadracik. :x

Bo im nadzór każe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prospector
Nie spotkałeś się z czymś takim?

Spotkałem się, choć częste to nie jest. Po pomyłce, winno się stemplować dwoma w nowej rubryce DR, gdzie na to jest $ :

§ 9. W przypadku popełnienia oczywistej omyłki w:

2) dokonanym wpisie w dowodzie rejestracyjnym uprawniony diagnosta prostuje ją w rejestrze oraz skreśla omyłkowy wpis i podaje właściwą informację w nowej rubryce w dowodzie rejestracyjnym; nowy wpis powinien być opatrzony datą, podpisem uprawnionego diagnosty oraz jego pieczątką imienną.

 

A $8.1 nie jest odniesieniem do wbicia pieczątki w DR, jak było to wskazane wyżej.

I kto kogo w maliny pakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539

Tyle pieczątek w DR wbijasz ??

 

A zaświadczenie otrzymuje, aby mógł odebrać DR z WK. Czy zjawiając się po pieczątkę, drukujesz kolejne zaświadczenie, które będzie jako wtórnik ? Przecież nie wykonujesz wtedy badania...

Nie wykonuje badania ale w DR wykonanie badania może potwierdzić tylko ten diagnosta co je wykonał! Może to chore ale jeszcze bardziej chore jest to, że WK nie może wpisać tego terminu podczas zwrotu DR :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prospector
że WK nie może wpisać tego terminu podczas zwrotu DR :(

Bo przecież WK to nie diagnosta.

ale w DR wykonanie badania może potwierdzić tylko ten diagnosta co je wykonał!

 

4.9) Po zakończeniu przeprowadzania badania technicznego pojazdu uprawniony diagnosta niezwłocznie dokonuje wpisu

o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do

dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

Czemu tutaj nie wprowadzili zapisu, jak w $8.1. Wyjaśniało by wszystko, a tak to znów powstaje sprzeczność i interpretacja od każdego inna będzie.

 

Powinno brzmieć:

4.9)Uprawniony diagnosta wykonujący badanie techniczne pojazdu po zakończeniu badania niezwłocznie dokonuje wpisu o wyniku tego badania do rejestru badań technicznych pojazdów, zwanego dalej „rejestrem”, a także dokonuje wpisu do dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wystawia zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu.

 

Wiem, powiecie że się czepiam. Ale w wielu zapisach widnieje tylko "uprawniony diagnosta".

Niby takie oczywiste, ale temat powstał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
Niby takie oczywiste, ale temat powstał.

Powstał bo pisanie prawa bez konsultacji z bezpośrednio zainteresowanymi prowadzi do takich kwiatków :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demart

Podobna sytuacja powstaje po badaniu N. Kolega daje N, a ja sprawdzam tylko usterki wymienione i pieczątka w DR. Jak robicie? Czy klient u Was musi przyjechać do tego diagnosty co dał N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prospector
Jak robicie?

Zawsze pytam klienta czy może przyjechać o tej i o tej, wtedy będzie zmiennik, jak kręci nosem i się unosi, wbiję, bo na co mi stresy, nerwy i użeranie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

Ja ciut z innej manieczki za przyzwoleniem tak ;)

Już dawno w ten kwadracik hologram powinien być wklejany potwierdzający zdatność pojazdu do ruchu drogowego, a hologramy powinny być reglamentowane przez WK po 100 sztuk miesięcznie na stację. :x

:hah:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielg539
:ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30
ologramy powinny być reglamentowane przez WK po 100 sztuk miesięcznie na stację

No powiedzmy lepiej po 100 szt na diagnostę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
100 szt na diagnostę.
a jeżeli na nie których stacjach diagności wiszą tylko na tablicy aby stacja działała i nigdy ich nie ma , to trochę by to zmieniło - bo musieli by się pojawiać i wykazać badaniami.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paprock

No! Czyli jakiś zalążek zmian zaczyna się rodzić przecież nie z samej tylko patologii.

Na początek norma/ilość na diagnostę/stanowisko, a dalej to konkretne pieniądze na konkretnej umowie.

Bez tego nieszczęsnego bata "śmieszny % od badania"!!! Według mnie ten nieszczęsny dodatek niszczy etykę pokładaną w zawodzie rodząc wyścigi i zjawiska korupcynogenne. Oczywiście cały czas mając na myśli dodatek śmieszny bo niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

@kowal - mnie tylko zastanawia jedno... Czy Ty tylko zgadujesz, czy wiesz w ile osób trafiłeś ze swoją oceną? :evil:

Już nie mówię w skali kraju, ale choćby w tutaj 8)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVVO
czy wiesz w ile osób trafiłeś ze swoją oceną

Zobacz tylko na ogłoszenia - zatrudnię na 1/2, 1/4 - toż to wiadomo - martwe dusze - sztuka to sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal
Czy Ty tylko zgadujesz
- nie - mówię to z autopsji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

A mieliście przypadek że przyjechał klient po wpis nieważnego BT, to znaczy był na BT rok i tydzień wcześniej a teraz przyjechał po wpis, i jak go tu pogonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regan55
i jak go tu pogonić?
A po co gonić...Chce wpis to proszę bardzo,dokonaj mu wpis z ubieglego roku i od razu poiformuj ze musi wykonac nowe OBT gdyz tamto juz jest niewazne.Na skroty:powiedz o co biega i oczywiście nowe OBT bez zadnego wpisu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacdiag

A po co wyganiać :?:

Zrób nowe OBT i skasuj opłatę, a klient "zaoszczędzi" jedno pole w DR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Myślę, że klientowi WCALE nie chodzi i nowe OBT i ani myśli go wykonywać, a nawet jeśli to i tak najbardziej jest zainteresowany do uzyskania POPRZEDNIEGO WPISU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

Dokładnie tak jak piszesz, chciał mieć "ciągłość" w DR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×