Skocz do zawartości

"Kwiatki" z CEPiK


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Licznik w naczepie to norma - 1km wpisywało WK bo cep nie chciał łyknąć - a i producenci na osiach zakładali i niektóre SKP wpisywały do systemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policman pomyłkowo wpisał stan licznika z ciągnika tej naczepy a potem , jak się skapnął , to poprawił .  jeśli naczepa ma licznik km w piaście koła to wpisuję do systemu . jest licznik zamontowany w pojeździe - podaję jego stan .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, michal_k napisał:

WK nigdy nie wpisuje przebiegu.

Wpisywało przy nowej - 1 km - i jest tego w pi... u - chyba nawet temat osobny o tym był - więc nigdy nie mów nigdy 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, michal_k napisał:

Może to jakiś błąd CEP

Błąd - nie błąd - tak wyszły z pierwszej i tak widnieją w CEP - a jedyni którzy ich dotykali to pracownicy WK

Po badaniu takiej i określeniu "braku drogomierza" tak one wyglądają w CEP jak foto wyżej - i tak somo zrobił Policjant i ja również nie ciągnę głupot 1km w naczepie

Podobny wpis w CEP mają starsze ciągniki bez licznika mtg 

Np Ursus C 325

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, leski66 napisał:

8/ ehhh...

Nie "eh", a ino patrzaj jaki czytelny opis. Taki ładny, taki wyraźny, taki kolorowy. Nic się nie zlewa - wszystko jak na tacy. Nie, nie Kolego. Ten skan nie z apki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Paprock napisał:

Nie "eh", a ino patrzaj jaki czytelny opis. Taki ładny, taki wyraźny, taki kolorowy.

No OK - " nie ma to tamto - kolorek czytelności nadaje " , ale.... :

Jak mawiają handlarze ? Aaaaa :

– kolorem się nie jeździ. :evil:

" co nie " :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zapytam - nie macie problemu ze ściągnięciem danych z CEP - mam Volkswagena - z czytnika ściąga mi Audi - po DR - Hyundaja - po NR rej - Citroena

Pojazd już u mnie był więc się zastanawiam o co chodzi - na razie robię go w awaryjnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy mógłby mi ktoś z Szanownych Kolegów i Koleżanek wytłumaczyć ( no jak czterolatkowi ) czemu w " historiipl " w okienku : badania techniczne widnieje zapis aktualne , skoro gość oberwał z mojej ręki N'kę i moje OBT jest ostatnie dla tego motoroweru.

Może, wynika to z tego, że klient przyjechał parę dni przed czasem końca OBT ? 8/

Motorower.thumb.JPG.4b3060056db993194064bb63e1562741.JPG

Wg. mnie w tym okienku powinno znaleźć się:

- Badanie techniczne nieaktualne. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leski66 napisał:

widnieje zapis aktualne

Bo ostatnie pozytywne BT kończy się 19.08.2021 i do tego czasu tam będzie widniało, że BT jest "aktualne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, leski66 napisał:

Może, wynika to z tego, że klient przyjechał parę dni przed czasem końca OBT ?

Nie pytaj mnie czemu tak jest,ale właśnie dokładnie tak jak mówisz. 20 już będzie NIEAKTUALNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leski66

A co ma widnieć, gdyby było niewykonane w terminie to byłaby informacja "badanie techniczne- nieaktualne", a tak zostało zrobione, a że z N, może to nie ma znaczenia. 

A poza tym dać "mopkowi" N to ho ho, i później ksywka się przylepia. :silent: :giggle::faint:

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yogi1984 napisał:

20 już będzie NIEAKTUALNE

Wtedy będzie

Cytat

Badanie techniczne: brak informacji o ważnym badaniu technicznym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cezary napisał:

A poza tym dać "mopkowi" N to ho ho, i później ksywka się przylepia.

" Czasami " nie ma innego wyjścia..., jak klient usilnie wnioskuje o OBT. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, leski66 napisał:

Wg. mnie w tym okienku powinno znaleźć się:

- Badanie techniczne nieaktualne.

A jest

Brak informacji o ważnym badaniu technicznym :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leski66 napisał:

jak klient usilnie wnioskuje o OBT

czasem tez daję szanse klientowi ... ale jak już koniecznie chce to nie ma wyjscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma widnieć, gdyby było niewykonane w terminie to byłaby informacja "badanie techniczne- nieaktualne", a tak zostało zrobione, a że z N, może to nie ma znaczenia

Gdy termin nie jest określony w postaci konkretnej daty, to nie bemdziev on uwidoczniony w CEPIK-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Ja cały czas myślałem ", że w tak ( znakomitym ) systemie każda N'ka pomimo ważnego badania technicznego automatycznie przerywa je,  a w tym okienku widnieje zapis :

- badanie techniczne nieaktualne. :smile:

Ale jak widać tylko myślałem. 8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, leski66 napisał:

systemie każda N'ka pomimo ważnego badania technicznego automatycznie przerywa je

Ale czemu miałaby przerywać? System odzwierciedla zapisy w DR, a tam przecież jest ważne badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.