Skocz do zawartości

Renault clio.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na przeglądzie auto do badania na Vat.W dowodzie Francuskim znajdują się następujące dane:

J: M1

J2: AB

J3: Deriv VP

 

Nr homo: e2*2001/11680327*75

Nr vin: VF15RBF0A54385686.

 

Czy można sprawdzić czy homologacja wyżej podana jest dla samochodu ciężarowego?Podobnie zapis M1 w dowodzie rejestracyjnym nie daje mi spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    20

  • michal_k

    9

  • Paprock

    8

  • Diagnose

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Po tych kodach to jest osobowy hatchback. [J3] nie mam pojęcia jak się deszyfruje.

A po numerze homo to nie wiem. Brak dostępu do takich wnikliwych danych.

 

A kratę/przegrodę ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. W wydziale powiedzieli, że jak klient dostarczy potwierdzenie z serwisu że homologowany jest jako ciężarowy,to przyjmą i nie ma problemu.To jest societe z zamontowana kratką.Klient pojechał do serwisu wyjaśniać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmą jak przyjmą. Trzeba dopytać dokładnie czy bez zmian konstrukcyjnych przyjmą. W sumie nie wiadomo co mają przyjąć, a coś mi się zdaje, że nastąpi zmiana rodzaju pojazdu na ciężarowy. Głównie chodzi o zapisy w dowodzie w porównaniu do tego co na stanowisku stoi i co w homologacji dla tego egzemplarza wypisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przeglądzie auto do badania na Vat.

Chcesz wykonać badanie Vatowskie dla samochodu osobowego nie zarejestrowanego w kraju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AB-Hatchback - M1 - a gdzie przegroda homologowana - pojazd prawdopodobnie uszkodzony był a klient chce odliczyc podatek od naprawy -stary numer - nie łap się na to - a Vat to na jakie tablice - francuskie albo Bez TR - i jeszcze 9.a - a może nie chce płacić akcyzy i szuka potwierdzenia "cieżarowosci". Trzeba kolego wrócić do podstaw -AB- dziennik ustaw chyba z 2005- ile miejsc - jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na przeglądzie auto do badania na Vat.W dowodzie Francuskim znajdują się następujące dane:
W wydziale powiedzieli, że jak klient dostarczy potwierdzenie z serwisu że homologowany jest jako ciężarowy,to przyjmą

Ale o co tak naprawdę chodzi :? Jak tak powiedzieli w WK to co ten pojazd robi na badaniu :?

Mam prośbę o precyzyjne przedstawianie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co tak naprawdę chodzi

Grzesiu - klient na francuskim DR przed pierwszą rejestracją chce zrobić Vat na samochód osobowy 2-miejscowy twierdząc że z homo jest ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód societé

Jest to samochód ciężarowy w karoserii samochodu osobowego, posiadający homologację samochodu ciężarowego - czyli przeszkadza "Tylko" to M1 - ale mogło przeważyć szalę to societé :D ładnie brzmi a i ta definicja - miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pojawił się u mnie na uzupełnienie danych.Wyszło, że w dowodzie rejestracyjnym jest zapis M1,więc powiedziałem klientowi jest to pojazd osobowy.Padło również pytanie odnośnie wykonania badania vat, ale skoro osobowy to jakie badanie vat.Klient zadzwonił do wydziału komunikacji przy mnie do kierownika i przedstawił sprawę, że ma auto,które sprowadził z Francji jako ciężarowe i ma taki zapis również w fakturze zakupu i pozostałych dokumentach( cokolwiek to znaczy),ale w dowodzie jest błędny zapis kategorii pojazdu M1.Udzielono mu odpowiedzi, że jeżeli dostarczy z serwisu Renault zaświadczenie że dany pojazd we Francji był ciężarowym i tak homologowany to zostanie zarejestrowany.Ja powiedziałem klientowi, że jeżeli pojawi się u mnie z pozwoleniem czasowym w którym będzie zapis ciężarowy to badania na vat dokonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient pojawił się u mnie na uzupełnienie danych
Mam na przeglądzie auto do badania na Vat
Wyszło
:evil:

Ah ta precyzja... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeżeli pojawi się u mnie z pozwoleniem czasowym w którym będzie zapis ciężarowy to badania na vat dokonam

A co z tym AB - przymkniesz oko - jak by nie było - masz dwie niezgodności z DR francuskim do VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ma taki zapis również w fakturze zakupu i pozostałych dokumentach

A jednak chodzi o akcyzę - stary numer na Vat przed pierwszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że jeżeli pojawi się u mnie z pozwoleniem czasowym w którym będzie zapis ciężarowy to badania na vat dokonam

A co z tym AB - przymkniesz oko - jak by nie było - masz dwie niezgodności z DR francuskim do VAT

 

No właśnie dla wydziału to nie problem, po przedstawieniu dokumentów wyda klientowi PC z adnotacją ciężarowy.Klient pojedzie na stację zrobić badanie Vat i nikt nie bedzie miał dostępu do informacji o typie nadwozia AB.Co do kratki,w Renault to temat niszowy, ale niektórzy posiadają i przekładają z auta do auta na przegląd, a potem wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdać sprawę z jednej rzeczy - niektóre kraje (np. Francja właśnie) przy zmianie rodzaju na ciężarowy zostawiają pierwotną kategorię (osobowy M1). Dlatego decydującym być może będzie rozszyfrowanie zapisu w polu J.3.

 

Miałem już coś takiego - z zapisu wynikało, że to "ciężarowy w nadwoziu osobowego", a kategoria została pierwotna - M1.

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:30 ]

dla wydziału to nie problem, po przedstawieniu dokumentów wyda klientowi PC z adnotacją ciężarowy.

 

Ja bym mu wydał PC na ciężarowy bez żadnych bzdurnych potwierdzeń z serwisu, o ile z tłumaczenia DR by wynikało, że to ciężarowy.

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:32 ]

Ile ma miejsc w DR?

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:35 ]

Rozkodowałem translatorem:

 

French term or phrase: deriv vp

Polish translation: samochód ciężarowy w nadwoziu samochodu osobowego

 

Dla mnie sprawa jasna - ciężarowy i nie zmuszę Francuzów żeby wywalili M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyda klientowi PC z adnotacją ciężarowy

W takim wypadku trzeba przez Cepa sprawdzić podrodzaj - jak będzie Van /BB/ to jesteś czysty - Albo wydadzą PC /stacja diagnostyczna - ustalenie danych do rejestracji/ jako ciężarowy z ksero Francuskiego DR - a w tedy lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalenie danych do rejestracji/ jako ciężarowy z ksero Francuskiego DR - a w tedy lipa

 

Czemu lipa? Ustali się dane na podstawie tego co widać. Zapewne ciężarowy VAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e2*2001/11680327*75

Po pierwsze ,to namieszałeś w tym numerze homo .

Po drugie ,wg 2001/116 były homologowane auta osobowe ,jeżeli zrobili ciężarowy to na podstawie ichnich przepisów ,a z ich kodami to czarna magia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ciężarowych masz AB

 

Jak już pisałem - AB i M1 oraz zapewne numer homo zostały z osobowego. Najważniejszy będzie zapis z J.3 - ciężarowy w nadwoziu osobowego, czyli ciężarowy, który powstał z osobowego M1 hatchbacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.