Skocz do zawartości

Renault clio.


Diagnose

Rekomendowane odpowiedzi

To dla porównania

No właśnie - takie sprowadza mój kolega całymi transportami po 10 - rejestrowałem ich chyba z 50 -wszystkie N1

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:48 ]

Jak już pisałem - AB i M1 oraz zapewne numer homo zostały z osobowego. Najważniejszy będzie zapis z J.3 - ciężarowy w nadwoziu osobowego, czyli ciężarowy, który powstał z osobowego M1 hatchbacka.

Ciekawe jak podejdzie do tego celny - dla nich M1 -to osobowy i akcyza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • IVVO

    20

  • michal_k

    9

  • Paprock

    8

  • Diagnose

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

wszystkie N1

 

Zobaczcie na numer homo - jest jakaś francuska krajowa. A homo dla pojazdu z tematu zapewne pochodzi z wersji osobowej, która została przebudowana na ciężarową.

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:49 ]

Ciekawe jak podejdzie do tego celny - dla nich M1 -to osobowy i akcyza

 

Celny to nie nasze zmartwienie. Dla nich nawet niektóre N1 to osobowy z akcyzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celny to nie nasze zmartwienie. Dla nich nawet niektóre N1 to osobowy z akcyzą.

Michał - wierz mi klientowi zależy tylko na potwierdzeniu Vat właśnie dla celnego - nie jednego już takiego miałem - o przeglad przed pierwszą -wcale

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:55 ]

Po drugie ,wg 2001/116 były homologowane auta osobowe

Więc nawet wyciąg nie pomoże aby go uciężarowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszperałem kserokopię z innego Clio a tam jest zapis:

J: N1

J1: CTTE

J2: puste pole

J3: DERIV VP.

 

Z tego wszystkiego zapomniałem że mam zdjęcie tabliczek.

Tabliczka.jpg.959c5024f90e926f6c8143f48419e277.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wszystkiego zapomniałem że mam zdjęcie tabliczek

Według mnie wygląda na to ,że Francuzi strzelili "babola" w dowodzie rejestracyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tabliczka z 2 etapu , czyli dokumenty gdzieś są

No własnie tylko gdzie - dla nas to coś - ale bez konkretów - to P-...... nic nie znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klientowi zależy tylko na potwierdzeniu Vat właśnie dla celnego - nie jednego już takiego miałem - o przeglad przed pierwszą -wcale

 

I co stoi na przeszkodzie temu badaniu? Jeśli w DR liczba miejsc 2 i jest kratka - to czemu miałby nie spełniać warunków VAT? Wpisałbym w uwagach podrodzaj, który "widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k, Jeśli wystawisz PC jako ciężarowy w cepie będę widział VAN - to nie ma przeszkód - ale jeśli zleci mnie to WK - to dam wynik negatywny - widząc ksero francuskiego DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dam wynik negatywny - widząc ksero francuskiego DR

 

Z jakiego powodu N? Dlaczego pole J.1 i J.2 jest ważniejsze niż J.3? Zwłaszcza, że widzisz przed sobą ciężarówkę zgodną z J.3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu N?

Gdyż widzę samochód osobowy M1 Hatchbaka AB 2-miejscowego z kratką - punkt widzenia zależy do punktu siedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyż widzę samochód osobowy M1 Hatchbaka AB 2-miejscowego z kratką

 

I udajesz, że nie widzisz zapisu, że to jednak ciężarowy w nadwoziu osobowego :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas też jeżdżą osobowe które wyglądają jak ciężarowe a mają M.1 -są osobowe - bez papierów z drugiego etapu nie potwierdzę że to jest ciężarowy a tłumaczenia są nie adekwatne do reszty zawartości DR i do tego jeszcze 9a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mi kolega z salonu Renault, to te societe to pojazdy które zawsze były ciężarowe i nie mają homologacji M1. Zalecał mi daleko posuniętą ostrożność podczas badania, szczególnie w kontekście zmiany przepisów i robiących ostatnio zawrotną karierę paragrafów 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdać sprawę z jednej rzeczy - niektóre kraje (np. Francja właśnie) przy zmianie rodzaju na ciężarowy zostawiają pierwotną kategorię (osobowy M1). Dlatego decydującym być może będzie rozszyfrowanie zapisu w polu J.3.

 

Miałem już coś takiego - z zapisu wynikało, że to "ciężarowy w nadwoziu osobowego", a kategoria została pierwotna - M1.

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:30 ]

dla wydziału to nie problem, po przedstawieniu dokumentów wyda klientowi PC z adnotacją ciężarowy.

 

Ja bym mu wydał PC na ciężarowy bez żadnych bzdurnych potwierdzeń z serwisu, o ile z tłumaczenia DR by wynikało, że to ciężarowy.

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:32 ]

Ile ma miejsc w DR?

 

[ Dodano: 02-02-2017, 17:35 ]

Rozkodowałem translatorem:

 

French term or phrase: deriv vp

Polish translation: samochód ciężarowy w nadwoziu samochodu osobowego

 

Dla mnie sprawa jasna - ciężarowy i nie zmuszę Francuzów żeby wywalili M1.

 

Jak to Michale ma się do przepisów z 9a - zmieniasz M1 na N1- nie mając wyciągu z homo tylko pozycję z J.3 - czy obronił byś sie w razie W - czy znamy podrodzaje pojazdów jakie występują u żabojadów przy danych kategoriach - ja nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto może to potwierdzić - taką zmianę - z tego co pamiętam starostwa rozsyłały nie tak dawno taki wzór zaświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiot z artykułu 66 ustawy: "[...]przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą w tym zakresie." :x

 

Można z A na B, to i z B na A też można. Albo odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto może to potwierdzić - taką zmianę

 

Tu nie ma żadnych zmian. To jest samochód zarejestrowany jako ciężarowy. Nie wiem dlaczego w takich przypadkach Francuzi zostawiają pierwotną kategorię (zresztą u nas też nie ma przepisu na zmianę kategorii przy zmianie rodzaju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.