Skocz do zawartości

Programy antywirusowe ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj kompletnie nie mam swoich typów - mogę jedynie przypuszczać, że jest to Norton AV 2004/2005 - ale czy mam rację ?

Ja - osobiście - od kilku już lat jestem zwoelennikiem polskiej myśli i polskich twórców oprogramowania i pracuję z MkS_Vir'em - obecnie 2005. I jestem bardzo zadowolony :D A Wy ? Czekam na posty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norton myśle, że jest bardzo dobrym produktem tyle tylko, że strasznie zjada zasoby co przy słabszym sprzęcie powoduje duże spowolnienie . W pracy NOD32, nie obciąża zbytnio kompa całkiem dobry. W domu po ostatnim buszowaniu na stronach hakerskich ze sporą liczbą trojanów , poradził sobie tylko MKS, choć nie do końca. Prywatnie moim faworytem jednak jest MKS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam NAV 2005. Fakt, trochę pamięci pożera ale dla mnie jest najwygodniejszy. Inna sprawa ,ze mimo zainstalowania antywirusa i firewall'a czasem trzeba przeczesać system jakimś ad-aware'e lub innym Hi-jack'em. Nawet kiedy nie odwiedza sie stron warezowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób poszukujących przyzwoitego i darmowego - do domowych potrzeb - antywirusa, podaje przepis na takowy. Znalazłem go na jednym z forów dyskusyjnych:

 

Witam i ja,

Znam lepszy antivirek, a mianowicie:

wejść na stronkę www.nod32.pl - pobrać wersję testową, uwzględniając swój system, na dysk - zainstalować po uprzednim przestawieniu roku na np 2010 - i restarcie kompa, po którym należy przestawić rok na 2005.

Wten prosty sposób mamy darmowe testowanie i pełne wszelkie aktualizacje b.dobrego antivirka NOD32 przez 5 lat. Używam go od ponad miesiąca i jestem b.zadowolony.

 

Ps. Ja jestem również zadowolony z tego antywirusika. Poleciłem go już kilku znajomym. Może nie jest ideałem, ale - czy są ideały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o domowe anty-viry to polecił bym Avast home edition, bardzo dobry a nie obciąża pamięci, a pozatym warto postawić sobie firewall-a najlepiej sprzętowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall sprzętowy - od razu mówię - polecam przede wszystkim jako zabezpieczenie komputerów firmowych (np. SKP). Dziwię się ludziom, którzy nie potrafią wydać kilku (ok. 280,- brutto) złotych na profesjonalne zabezpieczenia. Ale cóż tam - ludzie podobno dzielą się na tych, którzy stracili dane, i na tych - którzy je stracą.

I uwaga !!! Przynalażność do grupy pierwszej nie zwalnia od przynależności do grupy nr 2 :D

 

Wyobraźcie sobie Panowie, że nie które SKP w ogóle nie robią kopii bezpieczeństwa swoich danych !! Trudno to nazwać inzcej niż głupotą - niestety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nawet mniej wydasz ! D-Link DSL-504T kupisz na necie poniżej 200 PLN. Wszystkim to poradze tylko zabezpieczenie sprzętowe (widać w necie IP Routera) i nic nikt tam nie wywinie, i jeszcze lepiej użytkownik z ograniczonym dostępem (nie gość) i lecą same informacje "nie można zainstalować programu" itp ! No i polecam sprawdzać które porty są otwarte i na nasłuchu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Hmmmmm, zostanowię się nad tymi ostrzeżeniami ... :lol:

A tak serio - Symantec strasznie przymula system - poza tym jest chyba nienajgorszy. A nie wszyscy moi klienci maja najnowocześniejszy sprzęt ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym zabezpieczeniem przed wirusami jest chyba nie korzystanie z internetu,

ale w XXI wieku to niemożliwe, czlowiek cofnol by się w czasie,napiszcie z jakich antywirusów korzystacie .Pozdarawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozwijając wątku o antywirusach - tez uważam że symantec nie jest zły /gdyby nie to mulenie kompa/ ostanio testowałem avasta i niestety puścił jakies świństwo i pozostało zrobić format dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Noda32,MKS'a,Pandę i Avasta. I faktem jest,że te programy są znacznie mniej wymagające od kombajnu Nortona. Dlatego instaluję je w komputerach o średnich osiągach. Ale tylko on wyłapuje mi większość śmiecia.

Mam 1.5 GB pamięci ram przy czym wszystkie aplikacje tego programu uruchamiane w tle wciągają mi 100 MB. To dużo. Przy czym łażąc po najdalszych zakątkach netu chcę mieć pewność, że nie załapię jakiegoś dziwnego badziewia, a przy tych pierwszych prg, które wymieniałem na początku, miało to czasami miejsce.

Dodatkowo, kiedy mam uruchomione aplikacje P2P to załączam PeerGuardian'a .

Natomiast jeśli przytrafi mi się jakiś śmieć to do jego usunięcia używam HiJack'a , z którego to log wklejam na tę stronę i mając jak na dłoni wpis w rejestrze gdzie się zagnieździł, eksmituję badziewiaka w kosmos.

A dla tych co nie trawią nortona polecam bardzo dobry, darmowy nawet w zastosowaniach komercyjnych, w firmach Jetico Personal Firewall 1.0.1.61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Przetestowałem duzo antywirusów.Obecnie mam Kasperskyego jest bardzo dobry(na kompie domowym) w pracy Norton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście ? No to poczytajcie !!

Nie wiedziałem, że tam tyle zawirowań było ...

 

http://forum.arcabit.pl/viewtopic.php?t=130

i druga część: http://forum.arcabit.pl/viewtopic.php?t=126

 

Tak na zakończenie stara życiowa prawda - a raczej dwie:

A. hien było zawsze dużo ...

B. każdą, nawet najlepszą firmę, można rozwalić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

PC World Komputer i firma AV-Test przeprowadziła test programów antywirusowych i oto jego wyniki:

1.BitDefender 9 Standard

+ Wydajność: bardzo dobra

+ Obsługa: bardzo łatwa

+ Funkcjonalność: bardzo dobra

Ocena PCW: 92

 

2.McAfee VirusScan 2006

+ Wydajność: bardzo dobra

+ Obsługa: bardzo łatwa

+ Funkcjonalność: bardzo dobra

Ocena PCW: 87

 

3.Kaspersky Lab Kaspersky Anti-Virus Personal 5.0

+ Wydajność: bardzo dobra

+ Obsługa: łatwa

+ Funkcjonalność: dobra

Ocena PCW: 85

 

4.F-Secure Anti-Virus 2006

+ Wydajność: bardzo dobra

+ Obsługa: łatwa

+ Funkcjonalność: dobra

Ocena PCW: 83

 

5.Symantec Norton AntiVirus 2006

Wydajność: dobra

+ Obsługa: łatwa

+ Funkcjonalność: dobra

Ocena PCW: 80

 

6.Panda Software Panda Titanium 2006 Antivirus + Antispyware

+ Wydajność: bardzo dobra

+ Obsługa: łatwa

+ Funkcjonalność: bardzo dobra

Ocena PCW: 79

 

7.AntiVir Personal Edition Classic 6.32

+ Wydajność: dobra

+ Obsługa: łatwa

+ Funkcjonalność: zadowalająca

Ocena PCW: 78

 

8.Alwil Software Avast Home Edition 4.6

+ Wydajność: Zadowalająca

+ Obsługa: bardzo łatwa

+ Funkcjonalność: dobra

Ocena PCW: 77

 

9.Trend Micro PC-cillin Internet Security Security 2006

+ Wydajność: zadowalająca

+ Obsługa: bardzo łatwa

+ Funkcjonalność: dobra

Ocena PCW: 77

 

10.Grisoft AVG Free Edition 7.1

+ Wydajność: zadowalająca

+ Obsługa: zadowalająca

+ Funkcjonalność: zadowalająca

Ocena PCW: 73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.