Skocz do zawartości

Programy antywirusowe ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

A może kolejny tekst sponsorowany ?

Ja tam ogólnie w cuda nie wierzę - chyba, że jest to już jest nasze, polskie, zboczenie po tylu latach zamieszkiwania w tym kraju ?

Można na głowę dostać, oj można ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolejny tekst sponsorowany ?

Niewykluczone. Zawsze sceptycznie podchodzę do tego typu zestawień. Szczególnie kiedy ukazują się one w takich komputerowych "Super Expresach".

Niemniej kiedy wyniki pokrywają się z moimi wyborami to jakoś tak mile łechce własną próżność. :roll:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Prosze o rade bo nie jestem mocny w tej dziedzinie a mianiwicie skonczyla mi sie na prywatnym kompie subskrycja w antyvirusie Nortona,ktorego mi instalowal znajomy ale nie mam z nim juz kontaktu a klucza do odnowienia nie mam. Czy musze kupic nowy program (jest dosc drogi) albo jest inna mozliwosc i czy korzystanie z internetu stwarza jakies zagrozenia. Licze ze mi cos doradzicie w koncu nie zwracam sie do byle kogo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prywatnym kompie możesz śmiało zainstalować programik pochodzący od naszych południowych sąsiadów (Czechów). Dla odbiorców indywidualnych jest darmowy znajdziesz go bez problemu przez wyszukiwarki. Spisuje się znakomicie (nie piszę nazwy żeby nie robić reklamy). Ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, więc poczekaj na inne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc fricman.

Chcąc odnowić subskrypcję Nortona masz dwie możliwości.

 

1. Wejść na tę stronę: http://www.symantecstore.com/dr/v2/ec_main.entry25?page=UKSubscriptionRenewalInd&client=Symantec&sid=27685&CID=198838 i po wybraniu swojej wersji antywisrusa dowiedzisz się ile musisz zabulić za aktualizację ( tak średnio 39 Euro)

2. Skorzystać z tego samego "narzedzia", którego użyl kolega do początkowej rejestracji pakietu. ;)

 

Moim zdaniem jedno i drugie niewarte jest zachodu. Wybierając pierwszy wariant ponosisz niepotrzebne koszta. Jeśli drugi to łamiesz prawo.

Najlepsze rozwiązanie myślę podał Ci bartek2004. Avast Home, bo o nim jak sądzę pisze, jest wystarczająco dobry do zastosowań domowych. Wejdź na ich stronę i zassaj wersje PL http://www.avast.com/eng/download-avast-home.html

 

czy korzystanie z internetu stwarza jakies zagrozenia

Oczywiście, zależy tylko w jakim stopniu. Aby przekonać się jak bardzo w Twoim przypadku wystarczy, że zerkniesz do swojego Nortona i w zakładce "logfile" przeczytasz ile było prób zainfekowania przez wirusy w sieci twojego komputera przez ostatni rok.

Tak czy siak warto mieć antywirusa. Najlepiej w połączeniu z firewallem.

 

PS

Jeśli nie spodoba Ci się Avast to wypróbuj te programy:

Avira AntiVir PersonalEdition Classic - http://www.free-av.com/

Jetico ( antywirus+firewall) - http://www.jetico.com/index.htm#/jpfirewall.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli się zdecyduję na inny program to nortona wystarczy usunąc w panelu sterowania "dodaj usuń programy"czy inaczej,bo jak się dobrze przypominam ostatnio jak mi usuwał starą wersję to robił to dosyć długo, tłumaczył mi, że każdy składnik tego progrmu musi odinstalować osobno

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden lubi czarne a jeden blondynki. Generalnie warto poczytać poprzednie posty a może oprzeć się na testach opracowanych przez PC World Komputer. Jakiegoś panaceum tu niestety nie znajdziemy. Jak wszystko ma swoje wady i zalety. Każdy musi sam sobie znaleść najlepszy programik antywirusowy.

 

Ja osobiście w domu w komputerach dla dzieci gdzie wydajność do gier jest istotna używam NOD-32(małe zapotrzebowanie na zasoby komputera, ale słabe zabezpieczenie), natomiast serwer ma zamontowaną Arce i tam znakomicie spełnia swoje zadanie (mankamentem jest zasobożerność tego programu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji nortona mam pytanie

mam NAV 2003 nie był rejestrowany czy jest jakiś określony czas do kiedy trzeba zarejestrowaś daną wersję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakiś określony czas do kiedy trzeba zarejestrowaś daną wersję

Nie. Wystarczy, że aktywujesz produkt. Rejestracja pozwala m.in. na korzystanie z supportu producenta oprogramowania, otrzymywanie powiadomień o aktualizacjach, promocjach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja przepraszam, ze zawracam Wam głowę, z tego co zauważyłem to te programy darmowe nie łapią programów typu Spyware, czy musiałbym zainstalować jeszcze dodatkowo taki Antisyware? Martwię się trochę tym Nortonem czy będę umiał go usunąć (moze go zostawić)? Firewlla chyba nie potrzebuję mam Spack2 włączoną zaporę. Dzięki za zainteresowanie moimi postami pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz za co przepraszać od tego jest forum.

Z odpowiedzią na to pytanie musisz poczekać, aż się zaloguje któryś z diagnostów- informatyków (08/15 lub berecik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy musiałbym zainstalować jeszcze dodatkowo taki Antispyware?

Zawsze warto zainstalować jakiś antispyware. Szczególnie w twoim przypadku kiedy zdajesz się tylko na SP2 i zaporę Microsoftu.

....tym Nortonem czy będę umiał go usunąć (może go zostawić)?

Wchodząc na stronę, którą podałem wyżej przekonasz się jak banalnie proste jest w użyciu znajdujące się tam narzędzie. Deinstalator dołączony do programu antywirusowego Symanteca nie jest w stanie usunąć wszystkich wpisów do rejestru. Dlatego udostępnili Removal tool'a. Ponadto koegzystencja dwóch programów antywirusowych nie jest zalecana. Może to doprowadzić do restartów komputera i zawieszania się. I mimo, iż Norton antivirus nie będzie działał to z pewnością jego, niektóre usługi w tle będą uruchomione. Niestety od roku nie używam tego programu i z pamięci nie podam ich nazw. W innym przypadku możnaby wejść poprzez panel sterownia->narz.admin.->usługi i powyłączać je po kolei.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke darmowych programików do czyszczenia rejestru systemowego.

 

EasyCleaner 2.0.6.380 Build 7

Darmowy program umożliwiający oczyszczenie rejestru systemowego ze zbędnych lub uszkodzonych wpisów. Dodatkowo aplikacja pozwala usunąć z dysku twardego wszelkiego rodzaju niepotrzebne pliki (pliki tymczasowe, kopie zapasowe, itp.) oraz eliminuje problem duplikatów plików.

 

Karen's Registry Ripper

Niewielkie, ale przydatne narzędzie do edycji i naprawy Rejestru.

 

Mochcom Component Registrator 1.0

Polski program służący do rejestracji lub wyrejestrowywania z systemu składników i komponentów ActiveX oraz bibliotek typów. Obsługiwane fotmaty to DLL, OCX, TLB, OLB.

 

HijackThis

Skuteczny program do zdiagnozowania i ewentualnie naprawienia systemu operacyjnego z różnego rodzaju niepożądanych infekcji (np.: trojanów, robaków, spyware’u).

Poziom: średnio zaawansowany

 

Przeciętne oprogramowanie (popularne i znane free oraz komercyjne czy komercyjne-inaczej), które trzyma swoje części w Program Files, bądź własnym folderze na C: - po typowym odinstalowaniu nie ma prawa niczego trzymać w pamięci działającego systemu, ale niestety często zdaża się inaczej i wpisy zostają. Nie pozostaje nic innego jak użyć jakieś w/w narzędzie lub "na piechote". W tym celu należy otworzyć Menedżera Zadań i próbować zamykać dziwnie brzmiące nazwy ALE lepiej wcześniej wpisać taką nazwę do systemowego FIND'a (F3) i zobaczyć gdzie owy plik się znajduje.

 

Na wszelki wypadek należy sprawdzić co się ładuje przy starcie ze swykłych rezydentów(nie wchodzących w skład systemu):

- w WinXP wystarczy wpisać w URUCHOM: msconfig -> i przejść do zakładki Uruchamianie - tam widać, co i skąd jest ładowane z "typowych" rezydentów

- można sprawdzić również w rejestrze (URUCHOM: regedit) w sekcji: LOCAL MACHINE / SOFTWARE/ MICROSOFT/ WINDOWS / CURRENT VERSION / RUN - tam także zobaczysz co się ładuje i ewentualnie usuniesz.

 

- odinstalowane wcześniej programy mimo to zostawiają swoje wpisy w rejestrze - patrząc po nazwach - porownująć nazwy folderów (i zawartość) w "ProgramFiles" - sprawdamy w rejestrze i usuwamy nieużywane wpisy po odinst. oprogramowaniu:

CURRENT USER / SOFTWARE/[nazwy oprogramowania]

LOCAL MACHINE / SOFTWARE/[nazwy oprogramowania]

 

- w rejestrze można również poszukać informacji (CTRL+F) o wszelakich plikach na dysku - które podejżanie, lub nie widnieją w Menedżerze Zadań w sekcji Procesy.

 

[uWAGA - usuwanie "na pałę" czegokolwiek z rejestru systemowego - może się skończyć destabilizacją systemu, bądź całkowitym zaprzestaniem działania - a w efekcie ponowną instalacją Windowsa!] :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

odinstalowałem nortona za pomocą programu podanego przez 08/15 poszło wszystko bez problemów (dzięki) potem zainstalowałem Avasta narzie wszystko dziala, prosiłbym jesze o sugestie czy tak to zostawić czy dodać jeszcze jakieegoś (jakiego) Antispyware, i jakiegoś (jakiego) Fierewlla dzięki pozdraawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele zależy oczywiście od tego co robimy na sieci, jakie programy instalujemy. W wielu przypadkach to sami jesteśmy winni pozwalając instalować aplikacje szpiegujące (wiele jest ich w programach P2P). Jeśli obawiamy się ataku z sieci bezpośredniego (rzadko stosowanego), to instalujemy sprzętowego firewalla. Co tojest ?

Sprzętowy firewall jest urządzeniem z zainstalowanym systemem operacyjnym i oprogramowaniem realizującym funkcje zabezpieczające. Można do tego celu wykorzystać dowolny komputer (najczęściej jest to komputer typu PC) lub skorzystać z fabrycznych rozwiązań. Pierwsze rozwiązanie wymaga sporo wiedzy niezbędnej do zbudowania i odpowiedniej konfiguracji takiego firewalla, natomiast to drugie bazuje na gotowym oraz sprawdzonym rozwiązaniu i dzięki temu jest szeroko stosowane do zabezpieczania firmowych sieci. Fabryczne zestawy są na ogół dobrze skonfigurowane, a ich dodatkową zaletą jest ich mała obudowa.

 

Oprócz typowych funkcji zabezpieczających firewalle sprzętowe mogą mieć szereg dodatkowych funkcji jak np. szyfrowanie przesyłanych danych, zdalne powiadamianie administratora systemu o włamaniu czy wieloportowe koncentratory/switche. Konfiguracja tych urządzeń odbywać się może bezpośrednio przez podłączenie urządzeń wejścia/wyjścia do firewalla lub pośrednio poprzez przeglądarkę WWW.

 

Wydajność firewalla w dużym stopniu uzależniona jest od jego konfiguracji sprzętowej, natomiast o jego możliwościach decyduje sterujące nim oprogramowanie (często można je uaktualniać zwiększając tym samym funkcjonalność). Dobór odpowiedniego firewalla sprzętowego uzależniony jest od wielkości oraz rodzaju chronionej sieci komputerowej.

 

Najczęściej stosowane sprzętowe rozwiązania typu firewall:

Firewall z dwoma kartami: chronioną sieć komputerową od innej sieci (np. Internetu) oddziela serwer z dwoma kartami sieciowymi. Dzięki temu, że podłączony jest do dwóch sieci ma on dostęp do pakietów danych pochodzących z obu sieci. Oprogramowanie serwera może kontrolować wszystkie przechodzące pakiety i na podstawie ustalonych reguł zezwalać lub nie na ich transmisję do drugiej sieci.

Firewall z ruterem ekranującym: serwer chronionej sieci komputerowej oddzielony jest od innej poprzez ruter kontrolujący przechodzące pakiety danych. Rutem może być tak skonfigurowany, aby z innej sieci widoczny był tylko serwer.

Firewall z dwoma ruterami ekranującymi: jeden ruter kontroluje przepływ pakietów danych wewnątrz chronionej sieci komputerowej, natomiast drugi jest odpowiedzialny za transmisję pakietów danych do/z innej sieci. Dzięki takiemu odizolowaniu serwera ewentualny atak z zewnątrz ograniczony jest wyłącznie do niego. Dodatkową zaletą jest to, że ruter podłączony do chronionej sieci może uniemożliwiać uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do serwera z tej sieci.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu okazało się, że część z naszych klientów została zaatakowana przez kogoś, kto potrafił ich zlokalizować i ustalić, że korzystają z wersji VNC z malutkim bugiem. Malutkim, ale baaaaardzo ważnym ... Nie ma to jak być na bieżąco ze wszystkim - problem tylko w tym, żeby znaleźć na to czas.

 

Na szczęście to tylko kilka firm - sytuacja już została opanowana (dotyczyła łączności dwukierunkowej) - została nam tylko łączność jednokierunkowa i na nią stawiamy :D

 

Wszystko było prawie OK - sieci zabezpieczone prawie perfekcyjnie ...

 

A więc - licho nie śpi. Być może i u Was są już włamania ? Od razu uprzedzam ewentualne pytania - nasza łączność z zestawianiem połączeń przez Klienta "na żądanie" jest bezpieczna - na bieżąco modyfikujemy system zabezpieczeń ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA dzięń dzisiejszy w rankingu na I miejscu jest Kaspersky 2006. Z godnych polecenia to: BitDefender (dobry i zajmuje mało pamięci), NAV2006 (nikomu nie polecam 2005), FSecure

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

 

Ja osobiście używałem kilku. NAV - Zamula system, ale skuteczny. Avast - Przepuscił mi kilka rzeczy ale ogolnie spoko, darmowy do użytku domowego. BitDefender - Fajny, dla począkującego użytkownika, mało zadaje pytan, przystępny. Ale dla mnie rządzi NOD32 firmy eset, do tego stopnia ze kupiłem go. 0 problemow, niezaleznie czy windows xp czy 98 czy server. działą super.

 

a firewall to tylko Outpost. Używałem kiedys Kerio i nie byłem zadowolony, potrafil mimo poprawnego ustawienia reguł blokować to co potrzebne :( a Outpost - mmmmiiiiooodzio :)

Zabiera mało zasobów a posiada wiele dodatków, np filtr antyspyware (rezydentny) , blokowanie reklam, Cache DNS. Lecz nie polecam go mało zaawansowanym userom :) można nieźle namieszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi domowi gracze mają NOD32 bo nie zamula ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo to wole Arke. Ostatnio przed formatką nałożyłem Arke na Nod-a i 250 wirusów znalazła ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( generailnie niemam z nim problemów... ale az mnie zaciekawiłes -> sprawdze mks on-line albo ArcaNIX (bootowalny z płyty cd linux - skaner)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Niezależna organizacja badawcza Virus Bulletin opublikowała wyniki najnowszych testów rozwiązań antywirusowych, przeprowadzonych na platformie Windows Server 2008. Liderem rankingu Virus Bulletin, z 52 nagrodami VB100, pozostaje firma ESET, producent rozwiązań programów Smart Security oraz NOD32 Antivirus.

 

Programy, które nie przesły testu i nie otrzymały wyróżnienia:

 

ArcaBit ArcaVir (93 pominięte zagrożenia*, 3 fałszywe alarmy)

Avira AntiVir (1 fałszywy alarm)

CA e Trust (1 pominięte zagrożenie)

F-Secure (1 fałszywy alarm pozytywny)

Kaspersky (1 fałszywy alarm pozytywny)

MicroWorld (1 fałszywy alarm pozytywny)

Quick Heal (1 fałszywy alarm pozytywny)

Redstone (1 pominięte zagrożenie, 1 fałszywy alarm)

 

* zagrożenia z listy „in the wild”

Programy, które zaliczyły procedurę testową pozytywnie:

 

Agnitum Outpost

AhnLab

Alwil

AVG (Grisoft)

Eset NOD32

Fortinet FortiClient

Frisk F-PROT

Kingsoft

McAfee VirusScan

Microsoft Forefront

Norman Security Suite

Sophos Endpoint Security

Symantec Endpoint

AEC Trustport Antivirus

VirusBuster Professional

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

no teraz to się trochę pozmieniało, z darmowych antywirusów najbardziej popularne są avast, AVG czy Comodo. Polecam ściągnąć AVG, który w moim przypadku się sprawdza (nowa wersja tutaj instalki-pc.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.