Skocz do zawartości

Zwolnienie ze szkolenia


HubertCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ukończyłem studia wyższe inżynierskie o specjalności: Diagnostyka techniczna i eksploatacja pojazdów samochodowych. Chciałbym się dowiedzieć, czy jestem zwolniony ze szkolenia na diagnostę samochodowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Ustawy PoRD:

 

"2c.192) Z obowiązku odbycia szkolenia, o którym mowa w ust. 2, jest zwolniona osoba ubiegająca się o wydanie

uprawnienia do wykonywania badań technicznych, która ukończyła studia wyższe na kierunku studiów w obszarze nauk

technicznych obejmującym wiedzę i umiejętności w zakresie diagnostyki samochodowej.

2d.192) Zwolnienie, o którym mowa w ust. 2c, następuje na podstawie dołączonych do wniosku dokumentów poświadczających

ukończenie studiów wyższych"

 

Według mnie spełniasz te wymagania, więc jesteś zwolniony z obowiązku odbycia szkolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć, podepnę się do tematu, bo mam bardzo podobną sytuację, co kolega wyżej; od początku:

Skończylem technikum samochodowe o specjalności "Technik pojazdów samochodowych"

Kolejno zrobiłem inżynierke na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku "transport" o specjalizacji "Diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych".

I obecnie jestem na etapie kończenia magisterki (bronie się w lipcu) dalej na kierunku "transport", lecz o specjalizacji "Rzeczoznawstwo samochodowe".

Teraz moje pytanie, bo skoro szkolenie mnie nie obowiązuje to co mam zrobić ? Złożyć wniosek do TDT czy jak ? I teraz moje pytanie dodatkowe, myślicie ze warto pójść na praktykę do SKP czy pojść do warsztatu na pół roku, lub dłużej o ile nie zdam egzaminu w TDT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, również skończyłem studia inżynierskie na Politechnice Rzeszowskiej na kierunku Transport o specjalizacji Diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych. 10 maja zdałem egzamin teoretyczny na Diagnoste samochodowego w Krakowie. Od 12 czerwca będę miał praktyki na OSKP w Stalowej Woli, żeby lepiej przygotować się do egzaminu praktycznego. Gdybyś miał jakieś pytania, to pisz do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zabierzcie dyplom i indeks i udajcie się do naczelnika Wydziału Komunikacji z pytaniem czy uzna wam wykształcenie bez szkolenia. TDT przed egzaminem też warto zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadamy już indeksów. Czy naczelnik Wydziału Komunikacji jest w stanie podważyć Ustawę prawo o ruchu drogowym art. 84 ust. 2c, który stanowi, że: "Z obowiązku odbycia szkolenia, o którym mowa w ust. 2, jest zwolniona osoba ubiegająca się o wydanie uprawnienia do wykonywania badań technicznych, która ukończyła studia wyższe na kierunku studiów w obszarze nauk technicznych obejmującym wiedzę i umiejętności w zakresie diagnostyki samochodowej."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie posiadamy już indeksów.

Ale masz suplement do dyplomu w którym stoi czy miałeś stosowne przedmioty związane z diagnostyką samochodową.

Czy naczelnik Wydziału Komunikacji jest w stanie podważyć Ustawę prawo o ruchu drogowym art. 84 ust. 2c

Może, jeżeli nie dostarczysz stosownych dokumentów.

 

"...2d. Zwolnienie, o którym mowa w ust. 2c, następuje na podstawie dołączonych do wniosku dokumentów poświadczających ukończenie studiów wyższych..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalności "Diagnostyka techniczna i eksploatacja pojazdów samochodowych", więc wszystkie przedmioty były związane z diagnostyką samochodową.

 

To oczywiste, że należy dostarczyć dyplom ukończenia studiów wyższych, tak samo, jak zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na diagnostę samochodowego, jeśli ktoś takowe był obowiązany odbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam. Ja również studiowałem transport o specjalizacji diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych. Mając ukończone studia można z miejsca podejść do egzaminów, natomiast wyrabiając uprawnienia diagnosty trzeba mieć przy sobie potwierdzenie zdania egzaminu, odbycia 6 miesięcznej praktyki oraz dyplom ukończenia studiów.

Na podstawie dyplomu jesteś zwolniony z odbycia szkolenia. Jest na nim informacja o tym jaką specjalizacje ukończyłeś, nie potrzeba indeksu ani suplementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.