Skocz do zawartości

Przejście z podstawowej na okręgową stacje diagnostyczną


dawid018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak się złożyło ze niedługo po kilku latach pracy na PSKP przechodzę na OSKP i w związku z tym mam pytania odnośnie dokumentów jakie musza być przedstawione do badania technicznego głównie pojazdów ciężarowych,po zmianach konstrukcyjnych i ADR

 

wiem że na wszelkiego rodzaju dźwigniki,HDSy,platformy,beczki,podesty itp potrzebny jest UDT-tu pytanie czy na urządzeniu musi być naklejka z UDT i nr musi być wymalowany??czy do badania technicznego potrzebuje oryginał i całą książkę urządzenia??

 

tachografy- tu wiadomo musi być ważna legalizacja w momencie badania ale czy wystarczy tylko naklejka czy potrzebny jest papier??

 

jak jest normalny ciągnik siodłowy(nie ADR) to czy potrzebne do niego są jakieś dodatkowe dokumenty czy tylko DR

 

do ciągnika z ADR wiem ze potrzebne są dokumenty na zwalniacz i ABS - czy coś jeszcze??

co potrzebne jest do cysterny z ADR??

 

badanie na VAT- czy tu jakieś dokumenty są potrzebne czy wystarczy że auto jest ciężarowe i będzie spełniało odpowiednie wymagania??

 

autobus i autobus do 100km/h-pewnie tez jakieś papiery na ograniczniki prędkości albo na zwalniacze

 

taxi-papier na taksometr jakiś musi być czy do tego też są jakieś naklejki??

 

 

tak wiem ze te pytania to podstawa jaką powinienem znać ale niestety jeśli chodzi o papiery to jestem całkowicie zielony zwłaszcza ze nie miałem z tym nigdy styczności(no może poza udt).a może istnieje jakiś zbiór dokumentów najlepiej ze wzorami które powinny być załączone do każdego badania technicznego??chętnie poukładał bym sobie to w jakaś tabelkę i powiesił w widocznym miejscu

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że na wszelkiego rodzaju dźwigniki,HDSy,platformy,beczki,podesty itp potrzebny jest UDT-tu pytanie czy na urządzeniu musi być naklejka z UDT i nr musi być wymalowany??czy do badania technicznego potrzebuje oryginał i całą książkę urządzenia??

W tym temacie to polecam

http://osds.org.pl/?p=1310

Jeżeli nic się nie zmieni ,to mają być przedstawiciele UDT .

Nalepka nie jest obowiązkowa,do badania potrzebny protokół i decyzja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze, zanim padnie więcej odpowiedzi

... jeśli chodzi o papiery to jestem całkowicie zielony zwłaszcza ze nie miałem z tym nigdy styczności(no może poza udt)...

Nie robiłeś badań pojazdów (z gazem) ?

A jeśli tak, to czego wymagałeś przy badaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłeś badań pojazdów (z gazem) ?

oczywiście że robiłem dlatego nie pytałem o to.za to z autami ciężarowymi(pow 3,5T),ADRami,zmianami konstrukcyjnymi itp a zwłaszcza z dokumentami potrzebnymi do OBT nie miałem styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tachografy

Naklejka

ciągnik siodłow

Tacho ogranicznik

do ciągnika z ADR

Tach -ogranicznik - papiery ADR

badanie na VAT

Sprawdzić przez CEPA podrodzaj

taxi-

OUM + warunki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy nie zaczynaj -zadałem proste pytanie bo

to podstawa jaką powinienem znać
.
miałem z tym nigdy stycznośc
ja też nie ,a wiem i nie zadał bym takich pytań bo to świadczy o czymś.. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kowal, Posiadam wszystkie kategorie prawka - ale ostatnio autobusem i zestawem jeździłem zawodowo w 2001 - więc przypuszczam że po przejechaniu pierwszej trasy bes szkód by się nie obyło - tak samo jest przy przejściu na skp o większym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a wiem i nie zadał bym takich pytań bo to świadczy o czymś.. :D:D
- dobrze, trzymam za słowo, nie zadawaj i mało mnie obchodzi co o czymś świadczy i jakiekolwiek ocenianie kogoś! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

).a może istnieje jakiś zbiór dokumentów najlepiej ze wzorami które powinny być załączone do każdego badania technicznego??chętnie poukładał bym sobie to w jakaś tabelkę i powiesił w widocznym miejscu

Jak już skompletujesz wrzuć na forum. Będzie dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszej trasy bes szkód by się nie obyło
ja bym się zapisał na jakiś kurs doskonalący aby uzupełnić swoją wiedzę ... :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uprawnienia posiadasz ...

 

Jak robił uprawnienia dobrych kilka lat do tyłu to nie pracując na okręgówce pewne rzeczy się po prostu zapomina bo się tej wiedzy nie wykorzystuje na co dzień.

Ja też miałem stracha przechodząc na OSKP ale dałem radę, pomogli nowi koledzy i poszło.

Także ja się pytaniu nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a uprawnienia posiadasz ...

tak posiadam

ja też nie ,a wiem i nie zadał bym takich pytań bo to świadczy o czymś.

fajnie że wiesz.widzisz ja nie wiem i pytanie zadałem wiec jak wiesz to albo pomóż jeśli chcesz albo nic nie pisz bo nie wnosi to nic sensownego do tematu

 

Jak już skompletujesz wrzuć na forum. Będzie dla potomnych.

jak tylko uda mi się skompletować coś na pewno się tym podzielę

 

w przyszłym tygodniu odwiedzę pobliskie firmy transportowe,pewnie udostępnią mi dokumenty do wglądu żebym chociaż wiedział co jak wygląda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.