Skocz do zawartości

Odstępstwo z 40 t d.m.c. na 44 t d.m.c.


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Przy odstępstwie wpisuje się czego dotyczy
ODSTĘPSTWO -DOP. MASA ZESPOŁU F.3-44000KG

?

Później wrzucę fotki ,chyba że Paprock je wcześniej obrobi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętny pracownik WK myli odstępstwo z decyzją zwalniającą, której numer się wpisuje. Natomiast przy odstępstwie powinno być:

 

„ODSTĘPSTWO ...” – podając skrótowo, który z warunków technicznych został objęty odstępstwem i w jakim zakresie, z wyłączeniem numeru silnika – dotyczy pojazdów dopuszczonych do ruchu w drodze indywidualnego odstępstwa od warunków technicznych, zgodnie z art. 67 ust. 1 ustawy

 

Prawidłowo powinno być bez numeru decyzji o odstępstwie oraz powinno być wpisane F.3 w "głównych danych" jako 44000 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę - nie dość, że odstępstwo na ZAREJESTROWANY pojazd, to jeszcze zwiększono DMC ot tak - po prostu. Bo klientowi tak pasowało :)

A morze liter się tu przelało, że zmienić DMC na życzenie klienta nie można 8)

 

Dario - mam nadzieję, że bez problemów mi DAILY podbijesz na zmianę DMC teraz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Podepnę się pod temat. Scania 3 osiowa sprowadzona z Francji, klient chce ciągnąć zestaw 90 000kg. Poniżej załączam zdjęcia . Jak podejść do tematu. Wiadomo że odstępstwo ale co dalej? Masa własna od razu się nie zgadza z tym co w DR bo kiedyś samochód miał ładowacz do drewna ale na dziś dzień nie ma . Co wy na to ?

scania 1.jpg

scania 2.jpg

scania 3.jpg

scania 4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zestaw? Jak inaczej do tego podejść? DMC zestawu 40 ton? MMC zestawu 150? Szczerze z odstępstwami miałem mało doczynienia więc wolę bardziej doświadczonych kolegów zapytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rafi90 napisał:

klient chce ciągnąć zestaw 90 000kg.

To niech sobie wnioskuje od odstępstwo. Ty ograniczasz zgodnie z warunkami.

49 minut temu, Rafi90 napisał:

Masa własna od razu się nie zgadza z tym co w DR bo kiedyś samochód miał ładowacz do drewna ale na dziś dzień nie ma .

Badanie po zmianach konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli tak. Dane w DIP : DMC pojazdu 26 000, MMC 37 000. DMC zestawu 40 000, MMC zestawu 150 000? Do odstępstwa musi mieć N ? Opisać że przekroczone jakie parametry? Trochę mnie zmotał temat, tym bardziej że gość struga mądrego bo Pan z działu homo Scania, powiedział mu że jak dostanie N za DMC zestawu to i tak autem może jeździć normalnie bo to jest negatyw tylko na DMC zestawu a nie na cały samochód... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zrobiłem ksero papierów i tak na szybko patrzyłem. Teraz jak się przyglądam dłużej temu to coraz mniejszą ochotę mam żeby się brać za temat. Pojazd objechał już 5 albo 6 stacji, dotarł aż z sąsiedniego powiatu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafi90 napisał:

Do odstępstwa musi mieć N ?

Odstępstwa od czego?

9 minut temu, Rafi90 napisał:

bo Pan z działu homo Scania, powiedział mu że jak dostanie N za DMC zestawu to i tak autem może jeździć normalnie

To niech pan z działu homo postawi mu pieczątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra więc jak podejść do tematu. Trochę dziś jestem zmotany bo ogrom badań ale jakby ktoś mógł zarzucić scenariusz i DIP dla takiego badania to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniasz DIP zgodnie z rubrykami i TZ. Twoja robota się na tym kończy. To co klient chce robić nie jest w gestii SKP tylko przepisów o przewozie ponadnormatywnym. Jego pojazd nadaje się do tego i niech dalej robi to co stosowne przepisy mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

Do odstępstwa musi mieć N ? Opisać że przekroczone jakie parametry? Trochę mnie zmotał temat, tym bardziej że gość struga mądrego bo Pan z działu homo Scania, powiedział mu że jak dostanie N za DMC zestawu to i tak autem może jeździć normalnie bo to jest negatyw tylko na DMC zestawu a nie na cały samochód...

Dobre. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafi90 napisał:

 bo to jest negatyw tylko na DMC zestawu a nie na cały samochód... :faint:

To znaczy że jeszcze nigdy nie wystawiłem negatywa na cały samochód.😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematu chyba nie będzie. Gość stwierdził że zrobi jedno badanie pozytywne i będzie na nim jezdził, a drugie negatywne na innej stacji i ono pójdzie do TDT. Tak mu doradził kolega diagnosta .... Powiedziałem że z takimi matołami to nawet nie rozmawiam i skończyło się . Teraz tylko poczekać kto i jak to ogranie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec jak to bedzie po nowemy z tym TDT i odstepstwami. Robilem jedno dodstkowe badanie z ustaleniem danych i tam opisalem ze ciagnik chce zwiekszyc dopuszczalne wartosci do konstrukcyjnych. Dzwonilem do TDT to nikt nie odbieral. Pisalem maile to raz odpisali a pozniej juz cisza. Tyle co to potwierdzili ze badanie dodatkowe ustalenie danych jest ok. Minal prawie miesiac, pojazd jeszcze nie wrocil tak ze sprawa albo w toku albo sie udalo :P.

Tak ze ja bym zrobil badanie okresowe. Ograniczyl do wartosci dopuszczalnych. I drugie badanie ustalenie danych i tam opisal co potrzebuje odstepstwa. Wyniki pozytywne pojazd moze sie poruszac po drogach a TDT sie zastanawia nad odstepstwami ;)

W zalaczeniu czesc maila od TDT. 

 

Screenshot_20220408-183412.png

Edytowane przez Logen
  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Logen napisał:

jak to bedzie po nowemy z tym TDT i odstepstwami

Robi się pomalutku galimatias, ponieważ ja rozumiem odstępstwo DMC do MMC, naciski z dopuszczalnych na konstrukcyjne ale na zespół przy ciągniku, który ma w DR MMCZP 150 ton? I to jeszcze na ustalenie danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po telefonie do TDT odniosłem wrażenie że oni nie bardzo jeszcze mają pojęcie o co chodzi w odstępstwie, na co mogą dać i jak to zrobić. Kazali wysłać zapytanie na maila i może odpiszą... Szkoda się szarpać i babrać z jakimś dziwnym przypadkiem, tym bardziej że gość niemal dyktuje jak to trzeba zrobić. W każdym razie dzięki wam za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.