Skocz do zawartości

FORD TRANSIT problem z liczbą miejsc


mj9111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem setki stron na forach i nigdzie nie znalazłem mojego przypadku.

 

Problem polega na tym że ludzi zawsze chcę dołożyć więcej siedzień i zmienić dane a u mnie jest na odwrót.

 

Kupiłem transita która w dowodzie ma wbite nie wiem dlaczego 5 osób.

 

Stan faktyczny to dwa fotele z przodu, przegroda, a za przegrodą już nic. Czyli stan faktyczny to dwa siedzenia.

 

Plan jaki mam to wyjąc siedzenie pasażera i na jego miejsce w te same miejsce włożyc oryginalny fotel dwuosobowy i auto zmienic na 3 osobowe w DR.

 

Dzwoniłem do pimotu, tam uzyskałem informację, że od nich potrzebowałbym czegokolwiek gdybym dokładał siedzeń, jednak w moim przypadku jeżeli zamontuje z przodu kanape na dwie osoby w fabryczne miejsce plus fotel kierowcy, to na skp wystarczy tylko przeglad plus przeglad specjalny i do WK, czy faktycznie tak łatwo z tym pójdzie?

 

Jeżeli nie to co zrobić? w maju przegląd do podbicia, z przodu dwa siedzenia w DR 5 miejsc a tylnej kanapy to nikt nie widział...

 

Nie wiem jakim cudem to wszystko takie pomieszane, ponieważ 5 miejsc w dowodzie a z tyłu to po lewej strony nawet szyby nie ma.

 

Bardzo proszę o jakąs poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał zostawić dwa miejsca z przodu (tak jak teraz masz) to według mnie łapiesz się pod ten przepis (bez PIMOTu).

 

"§ 9c.32) W samochodzie ciężarowym (kategorii N1) o rodzaju nadwozia BB mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne

polegające na zmniejszeniu liczby miejsc (bez zmiany położenia pozostawionych siedzeń), jeżeli pojazd spełnia wymagania,

o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego

i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep

oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów."

 

A z tą zamianą (jednoosobowe na dwuosobowe) to pewnie sprawa dyskusyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdybym powiedział że od początku były z przodu 3 miejsca i chodzi tylko o zmianie z 5 na 3 bez zadnych fizycznych zmian, ze np był tylko po prostu błąd ludzki w DR?

 

Co do tej zamiany z jednego na dwuosobowe z przodu to Pani z pimotu powiedziała, że jeżeli montuje to w te same śruby to nie ma problemu tylko aby skp mi to potwierdziło i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gdybym powiedział że od początku były z przodu 3 miejsca

Z tym może być problem...

Według mnie bez badania na zmiany konstrukcyjne się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej pojechać na stację okręgową i poprosić o badanie dodatkowe po zmianach konstrukcyjnych (z pięciu na trzy miejsca).

 

Prawda jest taka, że diagnosta nie wie, jak było pierwotnie (tzn. ile miejsc było z przodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o tym właśnie mówie, gdybym dał z przodu kanape na 2 osoby i pojechał na badanie na zmiane z 5 na 3 to mogłoby się udać bez pimotu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najuczciwiej :)

 

A jesteś pewien jak było pierwotnie? Czy na pewno z przodu były 2 miejsca?

 

[ Dodano: 16-02-2017, 22:32 ]

to mogłoby się udać bez pimotu tak?

 

Tak. Sprawdź jeszcze na historiapojazdu.gov.pl jaki masz podrodzaj (VAN?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien jak było pierwotnie?

No jak nie jak tak.Nie wierzysz autorowi postu?

w dowodzie ma wbite nie wiem dlaczego 5 osób.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najuczciwiej :)

 

A jesteś pewien jak było pierwotnie? Czy na pewno z przodu były 2 miejsca?

 

[ Dodano: 16-02-2017, 22:32 ]

to mogłoby się udać bez pimotu tak?

 

Tak. Sprawdź jeszcze na historiapojazdu.gov.pl jaki masz podrodzaj (VAN?).

 

 

FORD, TRANSIT 2.0 D

samochód ciężarowy, furgon

1998 cm³, olej napędowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależy mi na vat1, nie jestem vatowcem, chce po prostu mieć legalnie jeżdżące autko a poprawnymi papierami.

 

Więc co robić drodzy koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co robić drodzy koledzy?

 

Jechać na stację okręgową. Jeśli diagnosta będzie chciał dokument z uprawnionej jednostki - jechać na inną stację okręgową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czyli przy zmniejszeniu liczby miejsc i co za tym idzie przesunięcie przegrody nie trzeba potwierdzenia jej montażu przez jednostkę uprawnioną do badań homologacyjnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.