Skocz do zawartości

Zabrany dowod przez ITD


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Bo w tej kwestii ITD Bydgoszcz przoduje , jako pierwsi dają pokwitowania drukowane i nie ma problemu z rozszyfrowaniem usterek . Zdaje się że Norbert robił im oprogramowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DARIO64, w małopolskim oddziale ITD odręczne pismo, a czytelne jakby pisane pod groźbą chłosty. Też problemu z rozszyfrowaniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sugerowali dobitnie obaj moderatorzy

 

Przede wszystkim DIAGNOŚCI, moderatorstwo nie ma nic do rzeczy, mimo Twoich usilnych sugestii.

 

Dla zainteresowanych diagnostów załączniki. Nawet żandarmeria się trafiła...

norcom271.jpg.01c9201e2f65bd8dde4af4daca8aa6f6.jpg

5ae1a7c4eca1b_2015-07-1313_21_57_1.jpg.f92db67883dbd1484849e007b57b94fe.jpg

5ae1a7c509524_2015-04-1412_56_33_1.jpg.278061297ae1ce9c6ed7b57d401d137d.jpg

5ae1a7c51a099_2014-10-0615_47_38_1.jpg.5c38cf791790bee4b9a2d94397d1eb8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać kolejnego tematu, więc tu zapytam na szybkości.

Dowód zabrany za pęknięty klosz lampy tylnej, wg policjanta.

Wg mnie klosz zarysowany, bez otworów i ostrych krawędzi.

Czy w takiej sytuacji mogę zastosować UD - uszkodzony klosz pomimo, ze wpisane jest to w pokwitowaniu i klosz jest ten sam ? Czy tylko wymiana na nowy ?

IMG-20170308-00218.thumb.jpg.c359ee13cace1a05746c9bea6288b8c1.jpg

IMG-20170308-00219.thumb.jpg.a8b15dd7e926d2e2320474f792fcd7ef.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wziął i szminką zamazał, a jak woda nie przecieka to nawet za UD nie uznałbym tej ryski.

Usunięto przyczynę zatrzymania dowodu rejestracyjnego i do kasy dwie dyszki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to wziął i szminką zamazał,

No na stacji mi ją znajdź :D Nie mów że Ty masz ? :)

 

Ja rozumiem i sam myślę, że to pod UD się nawet nie kwalifikuje.

Ale jak mogę wpisać : usterki techniczne usunięto, skoro pęknięcie (wg policjanta) dalej jest tak jak było. Ja się mogę z tym nie zgadzać, ale sprzeczne by to wyszło.

Bo wg klienta, pan kontrolujący uwziął się na niego i już 3 raz dowód mu zabiera, pozgłaszał gdzieś to wyżej, więc wolę spać spokojnie i wysłałem go po całą lampę. Jak również poleciłem mu rzeczoznawce, bo powiedział że mu nie odpuści :) A mandacik 500zł...

 

I pytałem czy podczas badania dodatkowego mogę dać UD, za usterkę która jest w pokwitowaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie możesz, ponieważ kwestia usterek jest zapisana w § 2 ust. 4 - czyli dla okresowego BT. Natomiast § 3, gdzie opisane są DBT nie wspominają o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501, powoli:

§ 3. 1. Zakres dodatkowego badania technicznego pojazdu, o którym mowa w art. 81 ust. 11 ustawy:

1) skierowanego przez organ kontroli ruchu drogowego w razie uzasadnionego przypuszczenia, że zagraża bezpieczeństwu ruchu lub narusza wymagania ochrony środowiska

- obejmuje sprawdzenie i ocenę spełnienia warunków technicznych dotyczących zespołów i układów, w których stwierdzono usterki wymienione w skierowaniu,

w sposób określony w pkt 0-10 działu I załącznika nr 1 do rozporządzenia i w dziale I załącznika nr 2 do rozporządzenia, odpowiednio do stwierdzonych usterek;

 

Poza tym po to kieruje się pojazd do specjalisty na specjalistyczną stację, aby tam poddać najsłuszniejszej ocenie stwierdzone niedomagania przez kontrolujacego ruch drogowy. A wiadomo jak to na drodze, pędza te samochody jak oszalałe tak w jedną jak i w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pędzą, czasem jest noc i w świetle latarki słabo to widać, kontrolujący ma swoje zdanie i wątpliwość, kierujący ma swoje i w związku z uzasadnionym prawdopodobieństwem że coś jest nie tak pojazd odwiedzi SKP i tam wypowie się specjalista (powinien być to specjalista a nie listonosz) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi, odpowiedzi :)

Specjalistą się nie uważam, ale skłamałbym gdybym napisał że usterki usunięto, nie wymieniając uszkodzeń, które są w pokwitowaniu.

 

Więc gość pojechał po lampę, będę spał spokojnie , jeśli wróci. Problemów nie potrzebuję czy to rysa czy pęknięcie... Wtedy wszystko będzie jak należy, a wojna klient-policjant ( bo kto miał rację ) niech będzie poza granicami stacji :)

 

Nie zaśmiecam już wątku.

Dziękuję, dobranoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód zabrany za pęknięty klosz lampy tylnej, wg policjanta.

Wg mnie klosz zarysowany, bez otworów i ostrych krawędzi.

 

Jeśli jesteś pewny swego (brak pęknięcia) to możesz stwierdzić, że usterkę usunięto. Nie widzisz pękniętego klosza, więc najwidoczniej klient go wymienił (na zarysowany).

 

Jednak jeśli faktycznie trwa:

 

wojna klient-policjant

 

to lepiej nie być w niej kulą armatnią :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby tam poddać najsłuszniejszej ocenie stwierdzone niedomagania przez kontrolujacego ruch drogowy

To co cytujesz odnosi się do tego gdzie dana usterka jest opisana i jakie kryteria uznać za niezadowalające. Natomiast sens usterek przypisany jest niejako do badania okresowego, kiedy możesz "niesprawny" pojazd dopuścić do ruchu, co nie oznacza, że klient może się poruszać w nieskończoność. W przypadku przedmiotowego pojazdu ta nieskończoność nastąpiła i teraz Ty na SKP masz stwierdzić czy usterka została usunięta czy też nie, wykorzystując do tego celu tabelki 1,2 i 3. Tabelka czwarta odnosi się do badania okresowego i tu nie powinna mieć zastosowania.

Może w swoich dywagacjach się mylę, ale tak widzę sens zawarty w prozie na początku rozporządzenia: § 1 - na podstawie czego mamy badać; § 2 - jak wykonywać badanie okresowe (tam w ust. 4 są usterki z czwartej tabelki); § 3 - jak wykonywać badanie dodatkowe i tam już nie ma mowy o 4 tabelce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prospector, klient za dużo opowiadał,więc masz wątpliwości,gdyby podjechał i nic nie mówił,obejżałbyś lampeczki i sru badanko zrobił.Ewentualnie zwróciłbyś mu uwagę,że kupił lekko zarysowaną,ale co Cię to.A teraz gdy już wiesz o wojenkach to trochę się pozmieniało,ale ja to rozumiem,bo jak jest tak,jak ten klient odpowiada to byś może miał pełne ręce roboty przy swoim aucie :x

Ale jak mogę wpisać : usterki techniczne usunięto, skoro pęknięcie (wg policjanta) dalej jest tak jak było.
było pęknięcie,a teraz nie ma pęknięcia tylko rysa,czyli usterki usunięto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś się gubię i nie kapuję! 8/

No ale dobra. Przyjmijmy, że to pęknięcie jest większe niż tu na obrazkach. Że są ostre krawedzie, szpary, dziury i woda do środka lampy się leje. Tak poza konkursem to bardzo częste zjawisko w lampach przeciwmgłowych. I dziwne jak na coś co ma być z założenia szczelne. Nie ważne. Ważne że świeci takie światło akwariowe przeciwmgłowe. :evil:

No ale wracając do tego co chciałem, że z deka mocno potrzaskany ten klosz, ale młody kliencik liczy na pobłażliwość w podejściu do tematu przez starego wygę co to się kręci wokół kanału.

I teraz tak: grubę pęknięcie jak było tak jest czyli usterka istotna nieusunięta, ale klient domaga się badania, więc jaki zakres, wynik, termin, kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc gość pojechał po lampę, będę spał spokojnie , jeśli wróci.

 

Chyba najlepsze rozwiązanie. Wpisał że nie dobra to trza wymienić aby każdy mógł spokojnie spać a nie za 20 pln włóczyć się po sądach i prokuraturach.

 

Miałem kiedyś podobnie. Zabrali DR od autobusu za opony przed samą wycieczką. Były to nalewki i jak to nalewki trochę na brzegach w miejscu zgrzewania "odstawały od bazy". Zabrali DR i wysłali na SKP. Spojrzałem i niewymienione były do czego się użytkownik sam przyznał i błaganie kierowcy i kierownika wycieczki "no wypisz Pan bo tam wycieczka czeka a gumiarz powiedział że to przy nalewkach normalne". A ja twardo i nieugięcie do kierownika - "to po ...uj sobie kontrolę zamawiacie przed samym wyjazdem" a do kierowcy - "jak napisali że nie dobre to trzeba wymienić a jak gumiarz mówi że dobre to niech wam kwit wystawi" i śmy się rozstali prawie grzecznie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejżałbyś lampeczki i sru badanko zrobił.Ewentualnie zwróciłbyś mu uwagę,że kupił lekko zarysowaną,ale co Cię to

Zapewne tak by było, zwróciłbym uwagę że delikatne zadrapanie i wynik P.

Ale wszystkiego się dowiedziałem i dzięki temu, klient został zmuszony do wymiany na nową/używaną sprawną część.

Tak też się stało, ja śpię spokojnie, wynik-P, a co dalej już mnie nie boli :)

było pęknięcie,a teraz nie ma pęknięcia tylko rysa

Również można było w ten sposób interpretować, ale zdecydowałem się na czyste sumienie i spokój ;)

 

Zaś się gubię i nie kapuję! 8/

Czy tylko w naszym zawodzie tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast sens usterek przypisany jest niejako do badania okresowego,

Czy mógłbyś to rozwinąć ?

Coś mi tu rewolucją pachnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś to rozwinąć ?

 

Chodzi mu o to, że sens dawania UD, UI, USZ jest na okresowym. Na dodatkowym mamy stwierdzić, ze to co zauważył policjant zostało usunięte. Bo co będzie jak zostanie zatrzymany DR za spaloną żarówkę za np:

przepaloną żarówkę w lampie cofania,

brak wpisu HAK,

albo niepewne działanie przycisku klaksonu ???

 

Poklepiemy klienta po plecach i powiemy, ze spoko, bo to UD i może sobie jechać, czy wymagamy usunięcia usterki?

 

Natomiast sens usterek przypisany jest niejako do badania okresowego, kiedy możesz "niesprawny" pojazd dopuścić do ruchu, co nie oznacza, że klient może się poruszać w nieskończoność. W przypadku przedmiotowego pojazdu ta nieskończoność nastąpiła i teraz Ty na SKP masz stwierdzić czy usterka została usunięta czy też nie,

 

:ok:ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu rewolucją pachnie,,,

Tu nie ma żadnej rewolucji. Tak jak wcześniej napisał Psuj.

 

Zwróć uwagę na konstrukcję zapisu 776, o której wspominałem wcześniej. Dla badania okresowego korzystasz z czterech tabel (łącznie z czwartą tabelką, która pomimo niesprawności pozwala na dopuszczenie pojazdu do ruchu). Natomiast w przypadku badania dodatkowego już powinieneś zastosować się tylko do trzech tabel, ponieważ masz zweryfikować czy pojazd spełnia warunki techniczne czy też nie. Nie możesz napisać na jednej stronie wynik P, a na drugiej, że jednak nie spełnia warunków technicznych, bo nadal jest usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.