Skocz do zawartości

Osobowy zmiana z 4 miejsc na 5


klient

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy ponownie zwracam się do Was o pomoc. Mamy na celowniku Fiata Grande Punto z 2012 r zarejestrowany w Włoszech na 4 osoby, fabrycznie wyszedł z 5 miejscami, 5 pasami, 5 zagłówkami. Dlaczego był zarejestrowany na 4 osoby, nie wiemy. Czy po sprowadzeniu go do Polski jest możliwe przerejestrowanie go na 5 osób ? W DR ma wpisane: nadwozie pojazd wielozadaniowy AF, kategorii pojazdu M1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie będzie problemu.

Jeśli zapis jest błędny to wystarczy zwrócić się do włoskiego urzędu o sprostowanie zapisu dotyczącego liczby miejsc i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- No jeżeli to zwykły błąd.

 

A są jedne i takie same samochodziki co mają po cztery lub po pięć miejsc. Seicenta to dotyczy, Fiata Pandy, Suzuki Swift... i znalazłoby się jeszcze kilka modeli.

Najwięcej błędów jakie spotkałem to jednak wpis 5 miejsc do dowodu gdy auto było przystosowane dla czterech osób.

No, a po ostatniej akcji, żeby sprawa czasem się o wścibskiego naczelnika nie oparła. Szczegóły tam: :arrow:http://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=10816#10816

:hah:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem po nr vin w Fiacie i tak: wariant 199 axc1a, wersja 04c, dmc 1570kg, mw 1090kg, homologacja na 4 osoby. I co teraz, można go przerejestrować na 5 osób ? Bo chyba żadne zmiany konstrukcyjne nie wchodzą w rachubę skoro on fabrykę opuścił przystosowany do przewozu 5 osób.

 

[ Dodano: 02-03-2017, 10:55 ]

Sprawdziłem po nr vin w Fiacie i tak: wariant 199 axc1a, wersja 04c, dmc 1570kg, mw 1090kg, homologacja na 4 osoby. I co teraz, można go przerejestrować na 5 osób. Bo chyba żadne zmiany konstrukcyjne nie wchodzą w rachubę skoro on fabrykę opuścił przystosowany do przewozu 5 osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chyba żadne zmiany konstrukcyjne nie wchodzą w rachubę skoro on fabrykę opuścił przystosowany do przewozu 5 osób.

A dasz sobie "rękę obciąć" że tak właśnie było?

Mamy na celowniku Fiata Grande Punto z 2012

Minęło już troszkę czasu od 2012 roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie Grzesiu. Ale na żywca nie widać żeby coś było robione, dokładane. Właściciel (jedyny) ma wszystkie dokumenty, fv, itd. Powiedzcie mi skąd te różnice w ilości miejsc i w tym że foteli jest 5 a zarejestrowane na 4, już nawet nie chodzi o te punto. No i jeszcze raz pytanie czy można zmienić tą liczbę miejsc zgodnie z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze raz pytanie czy można zmienić tą liczbę miejsc zgodnie z prawem.

 

Okresowe przed rejestracją + zmiany konstrukcyjne. Opis zmian - wymieniono kanapę na 5- osobową wyposażoną w trzy zagłówki, zamontowano piaty pas bezpieczeństwa, rodzaj pojazdu nie uległ zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać żeby coś było robione, dokładane. Właściciel (jedyny) ma wszystkie dokumenty, fv, itd.

 

fabrycznie wyszedł z 5 miejscami, 5 pasami, 5 zagłówkami

 

Ja tam nie wiem, ale jak widać Klient zarzeka się, że zmian nie było.

 

No ale jak SKP chętne do klepnięcia zmian to nad czym tu się w ogóle zastanawiać? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam przypadek, WK kazał zrobić normalnie zmiany konstrukcyjne, klient też się zarzekał, że nic nie zmieniał to WK powiedzieli, żeby robić bez faktury na zmianę. Chcieli tylko, aby zaznaczyć w uwagach, że nie widać śladów przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient też się zarzekał, że nic nie zmieniał to WK powiedzieli, żeby robić bez faktury na zmianę. Chcieli tylko, aby zaznaczyć w uwagach, że nie widać śladów przeróbek.
Mam nadzieję, że tego nie zrobiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby robić bez faktury na zmianę

 

Faktura niepotrzebna, nie ma zmiany rodzaju.

 

Chcieli tylko, aby zaznaczyć w uwagach, że nie widać śladów przeróbek

 

Chyba żartujesz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie zmiany, których nie było, a konieczne do potwierdzenia przez diagnostę załatwiało się na umowę-zlecenie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak widać Klient zarzeka się,

 

O taaak... skąd nagle taka wiara u Ciebie w słowa klienta?

 

Zapewne z autopsji, bo znane jest wiele przypadków, gdy salonowe auta w wersji ciężarowej wyjeżdżały z salonu z niezmieniona liczbą miejsc a kratka była w bagażniku a nawet znam takich, co zostawiali kratkę w salonie podczas odbioru pojazdu. O pseudo podłokietniku w miejscu środkowego miejsca siedzącego nie ma co wspominać, bo tego wynalazka raczej nikomu nie chciało się zakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.