Skocz do zawartości

Otwarcie PSKP


Mimoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce otworzyć PSKP, przewertowałem pół internetu i dopiero teraz trafiłem na to forum, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto powie mi jak wygląda sprawa budowy takiej stacji od podszewki.

Jakie są orientacyjne koszty otwarcia podstawowej stacji kontroli pojazdów ( budynek + wyposażenie )?

Ewentualnie czy jest tu ktoś kto zajumję sie pomocą przy otwieraniu takiej działalności?

 

Bardzo proszę o jakieś informacje.

 

Zalazłem podobne tematy na forum ale bardzo stare i w większości były dyskusje "typu zrób sobie najpierw uprawienia" chciałbym żeby tu takich nie było.

 

Z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt otwarcia stacji: zakup gruntu, hala, wyposażenie to ok. milion złotych. Miesięczny koszt utrzymania (przy normalnym zatrudnieniu dwóch diagnostów) to ok. 15 000 miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałe wszystko, z informacji które znalazłem ogólnie to urządzenia jakieś 170tyś + budowa hali + koszty których nie znam a na pewno jakieś są, działke mam.

 

Jeszcze jedno pytanie z innej beczki mam ukończone technikum elektorniczne z maturą lecz bez dyplomu technika, czy w takiej sytuacji da sie zdobyć uprawnienia diagnosty?

 

 

adam1501 napisałeś że koszt utrzymania to około 15tyś i zastanawiam sie czy to twoje wyliczenia +- czy siedzisz w temacie i coś wiesz? koszty zatrudnienia dwóch ludzi to około 7-8tys a reszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna stacja, w której ludzie mają zarabiać dwójeczkę na rękę i być szczęśliwi :)

Masakra.

 

Przeszukałeś połowę internetu i dopiero trafiłeś na to forum? To ciekawe jak szukałeś. Bo naprawdę trudno o jakiekolwiek zagadnienie związane z badaniami technicznymi, w którym wujek google nie da wyniku dotyczącego tego forum przynajmniej w pierwszej 5-tce odpowiedzi.

 

No i ciekawe technikum kończyłeś, że bez zdania egzaminów zawodowych do matury Cię dopuścili. Za mnie to nie do pomyślenia było 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z maturą lecz bez dyplomu technika, czy w takiej sytuacji da sie zdobyć uprawnienia diagnosty?

 

Art. 84. 1. Badanie techniczne pojazdów wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów uprawniony diagnosta.

2.191) Starosta wydaje uprawnienie do wykonywania badań technicznych, jeżeli osoba ubiegająca się o jego wydanie

posiada wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, odbyła wymagane szkolenie oraz zdała egzamin kwalifikacyjny.

2a. Egzamin, o którym mowa w ust. 2, przeprowadza za opłatą komisja powołana przez Dyrektora Transportowego

Dozoru Technicznego.

2b.192) Przez wymagane wykształcenie techniczne i praktykę, o których mowa w ust. 2, rozumie się:

1) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy

praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy

pojazdów albo

2) średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli

pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

3) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok

praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy

pojazdów, albo

4) średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji

kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop jak ja lubie takich "przemądrzałych " ludzi jak Ty nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie zaśmiecaj tematu. Na prawdę Twój ból dupy mnie nie interesuje. Typowy Janusz musi wrzucić swoję pięć groszy.

Wpisz sobie w google "koszty otwarcia stacji diagnostycznej" i znajdź wasze forum jak tyle mądrych rzeczy masz do powiedzenia.

Druga sprawa 4tyś brutto to nie jest 2tyś co ręki, co Ty wiesz o szkole jak proste liczenie Cie przerasta :-D

A co technikum to najpierw zdaje się maturę a później podchodzi do egzaminu na technika.

 

Więc prosze Cie chce sobie ulżyć to pisz na PW a nie zaśmiecasz temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7-8tys

 

7000zł = 2 diagnostów => 1 diagnosta 3500 brutto => 2400 "na rękę", w sklepie spożywczym na rogu tyle zarabiają, to powodzenia w szukaniu diagnosty :D a gdzie pozostałe koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501 napisałeś że koszt utrzymania to około 15tyś i zastanawiam sie czy to twoje wyliczenia +- czy siedzisz w temacie i coś wiesz?

To są moje wyliczenia jako diagnosty. Wynagrodzenie diagnosty na poziomie 3500 netto to koszt dla pracodawcy w granicach 6000 pln. Mnożąc to razy dwa i dodając stałe koszty (legalizacje, serwisowanie urządzeń, energia elektryczna, podatki inne...) to ok. 15 000 pln.

Zanim podejmiesz decyzję, bardzo dobrze się zastanów nad tym w co chcesz zainwestować. Popatrz ile masz stacji w okolicy. Weź pod uwagę, że dla stacji podstawowej koszt jednego badania na czysto to około 60 pln (98-VAT-podatek dochodowy). Wynika z tego, że musisz co miesiąc wykonać ok 250 badań (ok 12 dziennie), aby pokryć koszty, a zapewne chciałbyś jeszcze zarabiać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki za informacje dlatego brałem pod uwagę że zrobię sam diagnostę.

Czy ubiegając sie o tutuł diagnosty składaliście dyplom technika + świadectwo ukończenia technikum czy tylko świadectwo bo w internecie dużo sprzecznych informacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem osoba chcąca otworzyć SKP powinna najpierw zaznajomić się z obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi prowadzenia SKP (ustawa, rozporządzenia wykonawcze dotyczące wymagań co do SKP,diagnostów,badań...).Czyli w skrócie -od dzienników ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaamil - wysokość pensji brutto to nie jest cały koszt wynagrodzenia pracownika, jaki poniesie pracodawca. Żeby dać komuś 2,5 na rękę, czyli około 3500 brutto, to koszt dla pracodawcy znacznie przekracza 4 tys. Czyli jak chcesz na dwóch pracowników wydać po ok. 3500 zł, to w praktyce dostaną ok 3 brutto, czyli w granicach "dwójki" na rękę. 100 czy 200 zł już tu szału nie robi.

 

Wystarczy wpisać hasło "koszt budowy SKP", "budowa SKP" i już mamy forum. Swoją drogą jak ktoś na forach szuka informacji jak podjąć się biznesu za prawie bańkę i nie ma pojęcia o kosztach zatrudnienia to faktycznie jestem za jakąś skrajną reglamentacją tej branży :evil:

 

Cieszę się, że za moich czasów egzaminy zawodowe były przed maturą i były warunkiem podejścia do matury. Faktycznie to pokolenie gimbusów jakieś dziwne :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienniki ustaw przerabiałem. Widzę blakop że z zawodu jesteś biznesmenem ale nie pracujesz w zawodzie :D

Napisałem 7-8tys czyli zakładam że 4tys brutto dla jednego diagnosty ciekawy jestem ile diagnostów tyle zarabia... ale nie to jest tematem dyskusji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimoo, patrząc na Twoje kalkulacje to biznesu na SKP nie zrobisz. Uwierz, że to tylko z zewnątrz tak wygląda, że za pieczątkę w DR stówka do kasy wpada.

Koszt otwarcia stacji: zakup gruntu, hala, wyposażenie to ok. milion złotych. Miesięczny koszt utrzymania (przy normalnym zatrudnieniu dwóch diagnostów) to ok. 15 000 miesięcznie.

Ja uważam te koszty za jak najbardziej obiektywne i to w przypadku budowy stacji w nie najlepszej lokalizacji z dala od centrum dużego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę smutne, że ludzie którzy mają zamiar być pracodawcami nie zdają sobie nawet sprawy, że tzw. pensja brutto nie jest całym kosztem który trzeba ponieść na pracownika :? Jak tu cokolwiek dalej kalkulować?

 

Chcąc komuś dać na umowie zarobki 4 tys. brutto to zatrudniając dwie takie osoby należy wydać grubo ponad 9 tys. Taki jest koszt takiego zatrudnienia dla pracodawcy. Z grubsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zakładam że 4tys brutto dla jednego diagnosty ciekawy jestem ile diagnostów tyle zarabia... ale nie to jest tematem dyskusji .

 

Myślę, że masz rację... mało diagnostów tyle zarabia... ja tam mam tyle netto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest ktoś kto otworzył stację i chciałby sie podzielić doświadczeniem?

Stacji powstaje jak "grzyby po deszczu". Jeśli osobiście ktoś nie zechce podzielić się doświadczeniem (podjechać gdzieś do nowej SKP) to tym bardziej na ogólnodostępnym forum nie będzie chciał...

A swoją drogą nie lepiej otworzyć okręgową SKP :? I czy w ogóle jest sens otwierać na jakieś 5 lat :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osobiście ktoś nie zechce podzielić się doświadczeniem
ja ci powiem otwarcie - trzeba być samobójcą ,albo wariatem aby dzisiaj brać się za ten interes .Są jeszcze tacy co chcą wyprać jakieś pieniądze..... Stacja powstała w tamtym roku w małej miejscowości gdzie są już dwie okręgowe - w tym jedna znana w okolicy poczta - 3 diagnostów straciło uprawnienia bo myśleli ,że są panami w tej miejscowości -ale nic sie nie zmieniło i wszyscy tam jeżdżą po pieczątkę -a do mnie przyjeżdżają sprawdzać pojazdy .. :D W tamtym roku było około 400 badań - szał ... średnia miesięczna jak widzisz dup... nie rozwala .Stacja powstała razem z warsztatem - osoba która ją postawiła nie ma zielonego pojęcia o niczym - ale wychowała się na tamtej stacji i myślała ,że to na tym polega- przytulić kasę za badanie ,klepnąć kumplom jakiś dowodzik -a tu zong płacz i lament ,ale winny jest tylko diagnosta bo źle robi badania :D . Więc twoja sprawa co chcesz robić ,że swoimi pieniędzmi - ale pomyśl i odpowiedz dlaczego chcesz otworzyć skp a nie inny interes ... ::?::?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Mimoo ,posłuchaj Grzegorza dobrze radzi. PSKP nie ma racji bytu,tylko OSKP.Nawiązując do zdobycia uprawnień diagnosty ,to minimum rok, oby nie dłużej. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do zdobycia uprawnień diagnosty ,to minimum rok, oby nie dłużej.

 

Dla chcącego 4,5 m-ca wystarczy :D a może się przedłużyć nawet do 2 lat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.