Skocz do zawartości

BT auta zarejestrowanego w Anglii


Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zrobić badanie auta zarejestrowanego w Anglii, któremu skończył się ważności badania w DR, a klient chce wrócić tym autem do siebie do W.Brytanii. Wystąpiły tu przyczyny losowe(pobyt w Polsce w szpitalu). Jak podejść do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu spotkałem się z taką sytuacją. U mojego zmiennika kilkukrotnie był pojazd z Anglii w czasach, kiedy nie można było ich rejestrować u nas... Robił przegląd dodając formułkę, że badanie to nie uprawnia do rejestracji na terenie RP. Osoba ta już na wyspach podobno tłumaczyła zaświadczenie i było ok. Jak się to u nich już dalej odbywało-nie wiem... Wiem tylko, że badanie tam było uznawane, a klient dodatkowo się cieszył, że wynosiło go dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić badanie auta zarejestrowanego w Anglii

 

Można - badanie okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju (czyli trzeba wydać też DIP). Czy będzie honorowane w innych krajach - nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że będzie to badanie z wynikiem negatywnym, to może być problem. Może warto opisać to w adnotacjach badania, tak, żeby po przetłumaczeniu wyszło, że pojazd jest sprawny, a negatywny wynik jest z przyczyn formalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił przegląd dodając formułkę, że badanie to nie uprawnia do rejestracji na terenie RP.

 

Tiaa... uprawnienia jeszcze ma? Co ta kasa robi z ludźmi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak już Drużyna Dziwnych Pomysłóww zabiera się za gmatwanie pogmatwanych przepisów, to niech do poniższego se dodadzą przedrostek "W UE" i ładnie wyjdzie, że "W Unii Europejskiej dokumentem stwierdzającym [...]" i tak dalej:

art. 71:a)ust. 1 otrzymuje brzmienie:„1.Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu wraz z dowodem rejestracyjnym albo pozwoleniem czasowym. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3, z zastrzeżeniem ust. 1ai 1b.”,

- no czy jakoś tak ;) a angole i tak z niej uciekają! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Art.71 brzmi podobnie ale ten z 20 stycznia 2017:

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo

pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

a ust.5 : Cytat:

5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym

i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich,

z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.

 

[ Dodano: 16-03-2017, 09:12 ]

Cytat:

Art.71 brzmi podobnie ale ten z 20 stycznia 2017:

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu

wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo

pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić badanie auta zarejestrowanego w Anglii,

Pytasz jako diagnosta czy właściciel pojazdu?

Po pierwsze zrobić to można...wiele rzeczy.

Jakie badanie chcesz wykonać? (są okresowe dodatkowe i co do zgodności...)

Jeśli okresowe to ustawa PoRD mówi wyraźnie:

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej."

 

Reszta to radosna twórczość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję czytać ze zrozumieniem.

Moje zdanie jest takie, że diagnosta powinien wyrażać się "precyzyjnie".

Nie dziwię się ,że klient mówi "przyjechałem podbić przegląd" , ale i tak to mnie irytuje i pracuję nad tym aby to zmienić.Dlatego diagnosta powinien sam dawać przykład jak poprawnie określać dane czynności i uświadamiać klientów w jakim celu przyjechali na stację kontroli pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że diagnosta powinien wyrażać się "precyzyjnie".

Pytanie zadane b.precyzyjnie, nie wiem co jest nie tak z pytaniem.Chyba się czepiamy a nie odpowiadamy konkretnie.Jeżeli masz problem z odpowiedzią, to po co zaśmiecasz wątek.

 

[ Dodano: 16-03-2017, 13:12 ]

Moje zdanie jest takie, że diagnosta powinien wyrażać się "precyzyjnie".

Pytanie zadane b.precyzyjnie, nie wiem co jest nie tak z pytaniem.Chyba się czepiamy a nie odpowiadamy konkretnie.Jeżeli masz problem z odpowiedzią, to po co zaśmiecasz wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Jeśli "fabryczny" - to nie ale jeśli przerabiany to najlepiej oświadczenie od producenta czy taka przeróbka jest dopuszczalna - i klient więcej nie przyjedzie bo serwis czegoś takiego nie wystawi - temat rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie zabrania i nie są określone dokumenty wymagane przy takiej "modernizacji" - przyjmujesz to na siebie - Twoja decyzja - jest to kpina z prawa - aby przesunąć przegrodę w BB trzeba PIMOT ale przekładka kierownicy to pikuś - dokąd "ktoś wielki" nie rozwali się takim pojazdem to na jakiś zmiany nie ma co liczyć w naszym prawie a jak zawsze winien diagnosta i eksperci od spraw wszelkich będą się wypowiadać jak to 'za flaszkę załatwił"z diagnostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokąd "ktoś wielki" nie rozwali się takim pojazdem

czyżby taki w/w jeździł takim pojazdem? mocno wątpię, niemniej, ja bez "papiera" od rzeczoznawcy takiego badania nie wykonam :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zrobić badanie auta zarejestrowanego w Anglii, któremu skończył się ważności badania w DR, a klient chce wrócić tym autem do siebie

 

Moim zdaniem można okresowe przed pierwszą rejestracją w kraju

 

A co klient z papierami zrobi to mnie nie obchodzi ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.