Skocz do zawartości

ALKO LOCK czy jakos tak :)


cinolek

Rekomendowane odpowiedzi

skąd dowiem się że mam to sprawdzić jeżeli nie ma wpisu w dr

 

A skąd dowiesz się, że masz wpisać urządzenie dozorowe (też nie ma wpisu w DR)? Albo skąd dowiesz się, że masz wpisać GAZ jeśli adnotacji w DR brak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cezary

    13

  • michal_k

    11

  • Paprock

    10

  • IVVO

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

ok. ale musiał Ci klient powiedzieć, pokazać, a jakby schował i nic nie powiedział? to co?

- to po badaniu bo auteczka odpalić by nie szło! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd dowiesz się, że masz wpisać urządzenie dozorowe (też nie ma wpisu w DR)? Albo skąd dowiesz się, że masz wpisać GAZ jeśli adnotacji w DR brak?

 

szanowny Michale, inne urządzenia podlegające dozorowi są jakby trochę większe gabarytowo np. podest ruchomy, butla na gaz i trochę łatwiej je zlokalizować, a toto jak widać na zdjęciu niewielkie, wsadzi se gość w schowek albo gdzie indziej :D i tyle go będzie widać, no chyba że jak Paprock napisał, maszynu nie uruchomisz :-D to wtedy wyjdzie szydło z worka :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem nr z zaświadczenia z kalibracji oraz datę ważności

 

Nie żebym się wymądrzał, ale źle wpisałeś bo powinieneś:

 

W przypadku pojazdu wyposażonego w blokadę alkoholową

należy wpisywać: producenta, typ oraz numer seryjny urządzenia.”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demart, masz rację jest tak w dz.u. ale jest także gdzieś tam :D napisane, że masz sprawdzić ważność kalibracji dokonanej przez producenta lub uprawnioną przez niego jednostkę, dla mnie to jest ważniejsze, bo z przytoczonego przez Ciebie zapisu nie wynika, że blokada ma ważną kalibrację a wynik z badania ma być P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toto jak widać na zdjęciu niewielkie, wsadzi se gość w schowek albo gdzie indziej :D i tyle go będzie widać, no chyba że jak Paprock napisał, maszynu nie uruchomisz :-D

 

Jak blokada sprawna to nie uruchomisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uruchomisz
to już i IVVO i Paprocknapisali, mnie nurtuje co innego, przyjeżdża gość na obt, zatrzymuje się przed wjazdem i nieopatrznie gasi silnik, do wjechania a tu kicha, gościu chce fakt posiadania blokady ukryć i mówi, znowu nie chce gadać, przyjadę kiedy indziej, przepycha se wozidło dalej i po jakimś czasie zapala i odjeżdża :D , a jak by było w dr to już inna bajka :viva:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak ze zbiornikami LPG klienci kombinują aby nie poddać badaniu.

Wymieniają zbiornik ze szrotu z ważnym dozorem ( nie wiadomo z jakiego pojazdu, być może, że z pojazdu powypadkowego) i przyjeżdżają na badanie albo pożyczają na czas badania technicznego. Bo jakby był wpis w dr numer zbiornika z datą jego ważności to nie byłoby kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pisałem ,że to kolejny "bubel prawny". Nie dość ,że nie dopracowany to nie wpływający w żaden sposób na poprawę bezpieczeństwa a tylko i wyłącznie na nabijanie komuś kasy....

Ale temu wszystkiemu jesteśmy winni sobie sami ( społeczeństwo). Rozwijająca się technika a nie logiczne myślenie doprowadzi do tego, że za jakiś czas to URZĄDZENIE będzie za nas decydować kiedy możemy się załatwić..., bo CZŁOWIEK już nic nie będzie sam potrafił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie bądźcie tacy "hop do przodu" :evil:

 

to na kierowcy spoczywa obowiązek jazdy taki sprzętem, na jaki ma uprawnienia.

 

Zasłużył sobie na alkoblokadę to ma zadbać, żeby pojazd miał ją na pokładzie i z odpowiednimi dokumentami :!:

 

czyli na OBT ma się domagać DBT 6.13

 

ps.

czy wnikacie może przy motocyklach, czy kierowca ma A, A₁ , A₂ :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na OBT ma się domagać DBT 6.13

 

A czemu na OBT? Wystarczy, że raz wykona DBT, bo DBT nie jest badaniem cyklicznym.

 

[ Dodano: 09-09-2017, 07:56 ]

ale zaświadczenia wozić przecież nie musi to

 

A właśnie musi - art. 38 pkt 3a PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie musi - art. 38 pkt 3a PORD.

Właśnie ten paragraf mówi o tym że to temu delikwentowi ma zależeć na tym aby diagnosta wpisał w zaświadczenie badanie blokady - szukałem tego paragrafu ale za bardzo nie wiedziałem gdzie go schowali - Bo w nie zaktualizowanym PORD nie ma tego 3a - a wiedziałem że kiedyś z tym się spotkałem - i jednocześnie wskazuje iż jest badaniem cyklicznym przy OBT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyraża swoje zdanie, swoją opinię.

 

i generalnie z mojego punktu widzenia można się do tego stosować, w przeciwieństwie do niektórych opinii wyrażanych przez innych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jednocześnie wskazuje iż jest badaniem cyklicznym przy OBT

 

Gdzie wskazuje? Masz mieć badanie dodatkowe, które wykonuje się RAZ. Cyklicznie wykonuje się kalibrację i OBT, podczas którego sprawdzasz kalibrację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

analogicznie do haka?

 

Analogicznie do praktycznie wszystkich badań dodatkowych. To właśnie odróżnia je od badań okresowych. Następuje jakieś "zdarzenie", które wymaga DBT i wtedy się je wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analogicznie do praktycznie wszystkich badań dodatkowych

ale chodziło mi o pobieranie opłaty, za hak jak wiemy bierzemy raz, za np. taxi ja pobieram przy każdym obt, to jak więc z tą blokadą, raz czy przy każdym obt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak więc z tą blokadą, raz czy przy każdym obt

 

Odpowiedz sobie na pytanie czy na OBT sprawdzasz blokadę, czy tylko wymagasz dokumentu z kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ok. chlał i dostał blokadę to ja mu jeszcze dołożę, jak tylko będzie można interpretować przepis na różne sposoby (a wiele takich jest), a najchętniej to takiego bym :shoot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.