Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne - ktoś nie robi?


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, doszły mnie słuchy że okręgowe stacje w rejonie Mikołowa nie wykonują badań na zmiany konstrukcyjne, coś Wam wiadomo na ten temat? Ktoś jeszcze nie wykonuje tych badań?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie robię tych gdzie wymagany PIMOT, bo klientom za drogo.

Można jakoś skonkretyzować pytanie, czego nie robią mikołowskie stacje.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią zmian gdzie dokładamy miejsca, tj. z 4 osobowego na 5 przy demontażu "kratki" oraz z 2 osobowego na 5 gdy mamy fabryczne mocowania pod kanapę i pasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okręgowe stacje w rejonie Mikołowa

 

Wysyłaj do Tychów my robimy poza przypadkami gdzie potrzebne jest badanie przez jednostkę uprawnioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ma takowe oświadczenie to też nie

 

Jeszcze takiego nie widziałem bo każdy jak się dowie to chyba odpuszcza temat, ale jak zobaczę to zrobię :P a co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takiego nie widziałem bo każdy jak się dowie to chyba odpuszcza temat, ale jak zobaczę to zrobię a co

a nic :P ja takie już miałem i z PIOMT-u i ITS-su :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie już miałem i z PIOMT-u i ITS-su

 

No to twardych masz zawodników, do mnie to chyba "cienkie Bolki" jadą bo jak się dowiedzą o co idzie to odpuszczają a twardym przecież trzeba być :D:-D:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, odpuszczają sobie tylko Ciebie, a nie badanie ???

 

Być może kto inny nie ma takich rozterek jak ja i mieć też nie będzie jak przyjdą do niego "smutni panowie" po uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dokłada siedzenia w N1 lub N2 BB VAN lub ścianę to - jednostka uprawniona /nie robimy/.

Jak odwrotnie to robimy. podobnie u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mnie to nurtuje , co w przypadku N1 lub N2 o podrodzaju wielozadaniowy a nie VAN ? Przegroda jednostka uprawniona czy może nie?

Ja w $ 8 ust.4 pkt 9 nie widzę wielozadaniowego tylko van , zatem jaka interpretacja przepisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wychodzi, że interpretacja do dosłownej się sprowadza. Doskonale wiedzą jakie są podrodzaje i jakby im zależało to AF-wielozadaniowego też by wcisnęli do paragrafu.

 

Poza tym cały czas twierdzę, że modyfikacja przepisów miała na celu ukrócić przykręcanie dodatkowych ławeczek na pakach w róznego rodzaju blaszakach dlatego przepis dotyczy VANA. Nie spotkałem przykładowo sprowadzonego z zagranicy blaszaka o podrodzaju AF w dowodzie. Owszem inne wielozadaniowe widziałem, lecz nie w nadwoziu "blaszak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem przykładowo sprowadzonego z zagranicy blaszaka o podrodzaju AF w dowodzie

Może dlatego, że AF to kategoria homologacyjna a nie podrodzaj i dotyczy samochodów osobowych (M1) a blaszaki to przeważnie ciężarowe (N).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AF to kategoria homologacyjna

Że niby co to jest? Oznaczenie wielozadaniowy (AF) to oznaczenie kategorii homologacyjnej czy podrodzaju?

Zajrzyj do załącznika 4 Dz.U. 1088 z 2016.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. AF to po dyrektywie kod znaczący ni mniej nie więcej tylko "wielozadaniowy".

Natomiast w kalsyfikacji rodzajów i podrodzajów pojazdów "wielozadaniowy" to podrodzaj i wystepuje w grupie samochodów osobowych kategorii homologacyjnej M1 jak również w grupie samochodów ciężarowych kategorii homologacyjnej N1, N2, N3.

O co chodzi, bo może i teraz wystąpiło za szybkie pisanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co kolegom odpisać. Dla mnie pewne rzeczy są oczywiste. Oczywistą rzeczą dla mnie jest, że nie można traktować rodzajów nadwozi (wraz z kodami) jako podrodzaje pojazdów bo prowadzi to do nieporozumień. O ile w przypadku samochodów osobowych rodzaje nadwozia i podrodzaje pojazdów prawie sobie odpowiadają to w przypadku samochodów ciężarowych rozbieżności są olbrzymie. W rodzajach nadwozi mamy:BA-samochód ciężarowy, BB-van, BC-ciągnik siodłowy, BD-ciągnik drogowy, BE-pick-up, BX-podwozie pod zabudowę. Natomiast w podrodzajach pojazdów ciężarowych (kat.N) mamy:skrzynia, furgon,wywrotka, pojemnik, cysterna, skrzynia/żuraw, furgon/podest, ciężarowo-osobowy, terenowy, wielozadaniowy, van.

Czy naprawdę dla Was to jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.