Skocz do zawartości

Brak tabliczki znamionowej i numeru na ramie


Palmiszon

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno

tu rzeczoznawca wg mnie nie jest potrzebny, tylko dobija klienta finansowo. Wystawiam opinie zgodnie ze stanem faktycznym pojazdu i wio do urzędu, albo mu dadzą decyzję, albo nie. Diagnosta na OSKP powinien mieć największy autorytet a rzeczoznawca to kim on jest ? dopuszcza pojazdy do ruchu?

1. Na jakiej podstawie wystawisz opinię? I gdzie tą opinię napiszesz? (na czym) - czy SKP dysponują odpowiednimi wzorami dokumentów (druków)? No chyba ,że odręcznie...

2. Podobnie powiedzieć może klient- " Kto to jest diagnosta? Jeździ tym pojazdem. Ja wiem najlepiej w jakim ono jest stanie. Ja za nie odpowiadam i biorę wszystko na siebie...To tylko dobija mnie finansowo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, jeśli Diagnosta nie nadużywa opinii rzeczoznawcy w codziennej pracy. Co innego jak nie robi tego w ustawowo przewidzianych OBLIGATORYJNYCH przypadkach :razz:

 

Na egzaminie w TDT rodzicie pół świniaka dali czy jak? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiam opinie zgodnie ze stanem faktycznym pojazdu i wio do urzędu, albo mu dadzą decyzję, albo nie.

 

To zapoznaj się z ustawą, bo to ona obowiązuje, a nie Twoje zdanie.

 

Art. 66a:

 

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:

 

6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;

 

3. Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania albo wskazywać na brak oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

 

Znam ustawę bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ustawę bardzo dobrze

 

To po co wysyłasz ludzi do urzędu bez opinii rzeczoznawcy? Żeby zmarnowali swój czas? Urząd działa na podstawie przepisów prawa, więc musi wymagać opinii rzeczoznawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno
tu rzeczoznawca wg mnie nie jest potrzebny, tylko dobija klienta finansowo. Wystawiam opinie zgodnie ze stanem faktycznym pojazdu i wio do urzędu, albo mu dadzą decyzję, albo nie. Diagnosta na OSKP powinien mieć największy autorytet a rzeczoznawca to kim on jest ? dopuszcza pojazdy do ruchu?

1. Na jakiej podstawie wystawisz opinię? I gdzie tą opinię napiszesz? (na czym) - czy SKP dysponują odpowiednimi wzorami dokumentów (druków)? No chyba ,że odręcznie...

2. Podobnie powiedzieć może klient- " Kto to jest diagnosta? Jeździ tym pojazdem. Ja wiem najlepiej w jakim ono jest stanie. Ja za nie odpowiadam i biorę wszystko na siebie...To tylko dobija mnie finansowo"

 

Żle się wyraziłem , chodziło mi o to żeby diagnosta takie opinie wystawiał na OSKP tak powinno być. Diagnosta to facet który dopuszcza twój pojazd do ruchu jak jest sprawny ma do tego przyrządy i odpowiednią wiedzę, a klient owszem zna swój samochód, ale powie ci tak "proszę Pana ja to zrobię, napewno" Prawda czy fałsz ?

 

[ Dodano: 20-09-2017, 22:10 ]

Znam ustawę bardzo dobrze

 

To po co wysyłasz ludzi do urzędu bez opinii rzeczoznawcy? Żeby zmarnowali swój czas? Urząd działa na podstawie przepisów prawa, więc musi wymagać opinii rzeczoznawcy.

Żle się wyraziłem , chodziło mi o to żeby diagnosta takie opinie wystawiał na OSKP tak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to żeby diagnosta takie opinie wystawiał na OSKP tak powinno być

 

Naprawdę posiadasz odpowiednią wiedzę i "metody badawcze" by wykluczyć celową ingerencję albo odczytać pierwotny numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to żeby diagnosta takie opinie wystawiał na OSKP tak powinno być

Czyli wszyscy diagności powinni posiadać wyższe wykształcenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz nawet nie robienie dobrze klientowi a diagnosta-galerianka.

 

A tak po za konkursem, ile by trwało takie badanie z wystawieniem owej opinii włącznie ?

 

 

Bo cenowo to w gratisie byś zrobił jak czytam ...

 

Ja bym opisał jaki jest problem to nie jest skomplikowane tu rzeczoznawca wg mnie nie jest potrzebny...

 

Skoro nieskomplikowane to ciekawe dlaczego opinię rzeczoznawcy tu nakazuje ustawodawca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się markes wypowie, ale zdaje się, że w kwestii wystawiania takich opinii i badania takich numerów to stosowne szkolenia przechodził nabiegać się musiał przy tych autach tez parę lat, a tu nagle się okazuje, że takie uprawnienia miałby mieć każdy diagnosta tuż po egzaminie - nawet z zerowym doświadczeniem w branży? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rzeczoznawcy jest to 4/5 godzin pracy. Nie ma co wymyślać swoich przepisów tylko stosować się do obecnych. Kolega kurant przy takim podejściu raczej długo w zawodzie nie popracuje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to żeby diagnosta takie opinie wystawiał na OSKP tak powinno być

Czyli wszyscy diagności powinni posiadać wyższe wykształcenie?

 

A czy Rzeczoznawca musi mieć wyższe wykształcenie ?

 

[ Dodano: 21-09-2017, 10:07 ]

Dla rzeczoznawcy jest to 4/5 godzin pracy. Nie ma co wymyślać swoich przepisów tylko stosować się do obecnych. Kolega kurant przy takim podejściu raczej długo w zawodzie nie popracuje i tyle.

 

Na temat pracy rzeczoznawcy nie będę sie wypowiadał , bo mnie krew zalewa. Ostatnio przyszedł do mnie rzeczoznawca, to nawet nie pofatygował sie zejść do kanału , więc nie mów mi ile to pracy muszą włożyć, aby wystawić opinie ( zapewne był to pojedynczy przypadek mam taką nadzieję ). Diagnosta z dużym doświadczeniem poradzi sobie, zapewniam Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta z dużym doświadczeniem poradzi sobie, zapewniam Ciebie .

Nawet nie zdajesz sobie sprawę z tego jak ludzie potrafią kombinować i zacierać poprzednie cechy identyfikacyjne. Natomiast sednem sprawy jest to, że orzekanie przez diagnostę o braku ingerencji w cechę identyfikacyjną jest niezgodne z prawem. ( i o czym tu dyskutować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Rzeczoznawca musi mieć wyższe wykształcenie ?

Kiedyś musiał.

Ale stosując się do Twoich słów "Diagnosta na OSKP powinien mieć największy autorytet a rzeczoznawca to kim on jest ? " to powinien posiadać to wyższe wykształcenie. A co z diagnostą na Podstawowej SKP? Widzę jakąś dyskryminacje :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Diagnosta z dużym doświadczeniem poradzi sobie, zapewniam Ciebie .

 

Ile czasu mu to zajmie ?

Ile chcesz za to zainkasować ? Bo jak czytam co piszesz, to usługa gratisowa, która zniknie, po nieuchronnym, jak niektórzy piszą, wprowadzeniu w życie projektu z dnia 10-07.

A skoro gratisów nie będzie to jak chcesz to rozwiązać, pamiętając, że dla diagnosty cennik ustalany jest odgórnie.

 

diagnosta-galerianka

No to teraz poproszę pełną definicję . :lol:

 

Taki, dla którego celem nadrzędnym jest uszczęśliwianie klientów, robiąc im dobrze wszelkimi dostępnymi środkami (cokolwiek jest z tym związane):roll:

 

Czyli jak to nazywają niektórzy właściciela - ma być życzliwy dla klienta i elastyczny :razz:

 

[ Dodano: 21-09-2017, 12:40 ]

Ledwo wpisałem i już jestem w kanonie nowych definicji w pord :viva:

Oczywiście tych na wesoło :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.