Skocz do zawartości

BTP zagranicą.


zjc

Rekomendowane odpowiedzi

od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie: jak w innych krajach europejskich rozwiązana jest sprawa BTP?

może koledzy wiedzą coś na ten temat i podzielą się tą wiedzą .

chodzi między innymi o terminy, na co najbardziej zwracana jest uwaga podczas BTP itp.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Czesc

badania rejestracja i nie tylko w Norwegii

Tam sie nie p.... w tańcu :D

 

http://www.forumnorwegia.net/viewforum.php?f=15

 

Norwegia znana jest od lat jak najbardziej "opiekuńcze" (czytaj policyjne) panstwo w Europie.

Rowna "wolnoscia" mozna chyba sie "cieszyc" jedynie w USA.

 

P.S. Ich asfalty zjadaja opony szybciej niz banda Critów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Tam i tak jest masakra jesli chodzi o stan techniczny aut więc zniesienie przeglądów niewiele zmieni a co do tematu łapówek to wystarczy wybrac się na Ukrainę aby juz na granicy doświadczyć co znaczy dać w łapę aby uniknąć problemów :shock::shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobre lekarstwo na likwidację fikcyjnych BT. W naszym kraju też nie jest zbyt różowo jeśli chodzi o jakość BT i może warto by rozważyć wprowadzenie podobnych rozwiązań :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobre lekarstwo na likwidację fikcyjnych BT. W naszym kraju też nie jest zbyt różowo jeśli chodzi o jakość BT i może warto by rozważyć wprowadzenie podobnych rozwiązań :cool:

 

A tobie co praca zbrzydła wez przestań,jaka ta jakość jest to jest ale przynajmniej wiekszość pojazdów jest przejżane a gdyby to znieść u nas to nawet nie chcę myśleć co by się działo na drogach

Byłeś na Ukrainie? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tobie co praca zbrzydła

Po doswiadczeniach wczorajszego dnia to tak.

Wczoraj klient dostał N za nie działające kierunkowskazy boczne (samochód osobowy z hakiem), za nie działajaca klamkę w drzwiach kierowcy i za nadmierne luzy w układzie zwieszenia. Po kilku godzinach przyjechał z pieczatka w DR po zwrot pieniędzy za OBT, bo ja się nie znam, bo kierunkowskazy boczne są nieobowiązkowe, klamka wcale nie musi działać bo nic na ten temat nie ma w przepisach a w zawieszeniu nie ma żadnych luzów :shock:

Jeżeli stacje w taki sposób maja wykonywać BT to ja jak najbardziej jestem za likwidacja fikcji pod nazwą badania techniczne pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tobie co praca zbrzydła

Po doswiadczeniach wczorajszego dnia to tak.

Wczoraj klient dostał N za nie działające kierunkowskazy boczne (samochód osobowy z hakiem), za nie działajaca klamkę w drzwiach kierowcy i za nadmierne luzy w układzie zwieszenia. Po kilku godzinach przyjechał z pieczatka w DR po zwrot pieniędzy za OBT, bo ja się nie znam, bo kierunkowskazy boczne są nieobowiązkowe, klamka wcale nie musi działać bo nic na ten temat nie ma w przepisach a w zawieszeniu nie ma żadnych luzów :shock:

Jeżeli stacje w taki sposób maja wykonywać BT to ja jak najbardziej jestem za likwidacja fikcji pod nazwą badania techniczne pojazdów

 

Daniel może i masz rację ale patologii nie da się wykluczyć w żaden sposób i nie ma na to złotego środka a my wykonujmy to co powinniśmy jak najlepiej ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my wykonujmy to co powinniśmy jak najlepiej

Ja też, ale oprócz Was i nas są jeszcze inne SKP na których z jakościa BT jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach przyjechał z pieczatka w DR po zwrot pieniędzy za OBT, bo ja się nie znam,

 

Trza było go grzecznie poprosić o możliwość skserowania DR bo chcesz złożyć zawiadomienie do prokuratury. Szybciej by wyszedł niż wszedł i już by nie miał pretensji i roszczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

danielg539 napisał/a:

Po kilku godzinach przyjechał z pieczatka w DR po zwrot pieniędzy za OBT, bo ja się nie znam,

 

Trza było go grzecznie poprosić o możliwość skserowania DR bo chcesz złożyć zawiadomienie do prokuratury. Szybciej by wyszedł niż wszedł i już by nie miał pretensji i roszczeń...

 

Tiaaaa a za miesiac mogloby sie zdarzyc ze pod Twoja stacja ktos ustawilby kamere.

Podobnie jak nie ma w 100% sprawnych pojazdow to nie zdarzylo sie jeszcze zeby ktos wykonal OBT tak na 100% zgodnie z przepisami.

Kolega mial pare dni temu kontrole - robil OBT przez 1,5 h pod okiem kontrolerow i w protokole wytkinieto mu 12 uchybien lacznie z takimi jak "dzialanie zamkow drzwi tylnych", dzialanie pasa biodrowego, sprawdzenie rodzaju ogumienia etc...

Nie znaczy to ze popieram dziadostwo i takie sytuacje jakie opisal Daniel - szczerze mu wspolczuje, bo w polaczeniu z szefem ktory jest nastawiony na zysk - rodzi to stresogenna sytuacje. Ale wychodze z zalozenia ze nadgorliwosc jest gorsza od faszyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza było go grzecznie poprosić o możliwość skserowania DR bo chcesz złożyć zawiadomienie do prokuratury.

 

Tak też temu panu powiedziałem i szybko zmienił zdanie na temat jkości BT. Do tego dodałem, że jego BT jeżeli zostało wykonane niezgodnie z procedurą może zostać anulowane.

 

szczerze mu wspolczuje, bo w polaczeniu z szefem ktory jest nastawiony na zysk - rodzi to stresogenna sytuacje

Szczęście polega na tym, że firma jest bardziej nastawiona na jakośc niż na zysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście polega na tym, że firma jest bardziej nastawiona na jakośc niż na zysk :)

 

Super :ok:ok:ok ja tez do takiej wreszcie trafilem - i jestem bardzo zadowolony - normalny szef bardzo ulatwia prace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa a za miesiac mogloby sie zdarzyc ze pod Twoja stacja ktos ustawilby kamere.

 

Hmm... a że się tak zapytam - co ma piernik do wiatraka? Jak klient się stawia to tez trzeba się postawić i bronić swoich racji.

 

A kamera pod stacją nie straszna jeśli tylko robisz swoje. A kontrolerzy to są po to żeby wyłapywać uchybienia, taka ich rola... nic w tym dziwnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nie działające kierunkowskazy boczne (samochód osobowy z hakiem)

Porównaj te zapisy

11) Nie wymaga się, jeżeli długość pojazdu nie przekracza 6 m i nie jest on przewidziany do ciągnięcia przyczepy; jeśli kierunkowskazy boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami przednimi, to dla zapewnienia dobrej widoczności mogą być zamontowane dwa dodatkowe kierunkowskazy boczne

 

11) Jeśli kierunkowskazy boczne mają wspólne źródło światła z kierunkowskazami przednimi, to dla zapewnienia dobrej widoczności mogą być zamocowane

dwa dodatkowe kierunkowskazy boczne

 

I dla co niektórych zabrakło pierwszego zdania ,nie zwracając uwagi że są w zał.6 i wymagane nawet jeśli nie ma haka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj te zapisy

Na tę zmianę w przepisach zwróciłem uwagę i wiem, że Dz U 75 wprowadził trochę zmian ale akurat w tym pojeździe kierunkowskazy przednie nie były połączone z bocznymi a pojazd posiadał kierunkowskazy boczne, które nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Hmm... a że się tak zapytam - co ma piernik do wiatraka? Jak klient się stawia to tez trzeba się postawić i bronić swoich racji.

 

Oczywiscie - i ta obrona ma byc ew. zawiadomienie prokuratury???

 

Masz praktyke i wiesz ze w 50-60% DR sa bledy i pieczatki poprzednikow tak???

Czyli mozna uznac ze te BT zostaly wykonane niezgodnie z przepisami a sam diagnosta poswiadczyl nieprawde. No bo to chyba tak nazywaja prawnicy.

Na kazdego z nas jesliby tylko zaszla taka potrzeba znajdzie sie paragraf.

 

A kamera pod stacją nie straszna jeśli tylko robisz swoje. A kontrolerzy to są po to żeby wyłapywać uchybienia, taka ich rola... nic w tym dziwnego...

 

Ciesze sie ze tak lubisz organa kontrolne - bo ja za nimi nie przepadam, zwlaszcz kiedy chca znalesc "dziure w calym".

Jest rowniez takie powiedzienie,

"jak sie chce psa uderzyc to zawsze sie kij znajdzie"

i wlasnie w przypadku kolegi mialo to miejsce.

To chce napisac - zyjemy w rzeczywistosci w ktorej jak sie zacznie dochodzenie ktos musi zostac ukarany.

 

miał opony rolnicze w osobówce czy co ??
"

 

Auto mialo zwykle opony ale kontrolerzy uznali ze nie sprawdzil czy sa stosowne do danego typu pojazdu w sensie rozmiaru, indeksu V i nosnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolerzy uznali ze nie sprawdzil czy sa stosowne do danego typu pojazdu w sensie rozmiaru, indeksu V i nosnosci.

to w której rubryce DR jes Vmax pojazdu i rozmiary opon, żeby można było stwierdzić nieprawidłowość tych parametrów :!:

 

bo odnośnie nośności to można uznać - bo jest w DR i na TZ

 

[ Dodano: 06-07-2011, 13:30 ]

dobrze, że nie wymagali sprawdzenia działania poduszki i napinaczy pasów :razz:

 

miałem już DBT autobusu - DR zatrzymany przez ITD za "niesprawny zawór awaryjnego otwierania drzwi" - bo drzwi się otworzyły, ale nie chciały już się zamknąć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

to w której rubryce DR jes Vmax pojazdu i rozmiary opon, żeby można było stwierdzić nieprawidłowość tych parametrów

 

Na to pytanie pan kontroler zawsze moze odpowiedziec - a gdzie w DR jest wpisane cisnienie w ogumieniu???

Bo mnie n.p. dziwi ze ja stary zgred musze latac z manometrem - jesli na oko widac ze jest OK a nie mam w pamieci katologu cisnien.

 

O tym pisze - jak kontrola chce sie czepic to zawsze cos znajdzie.

Ja w ciagu ostatnich dwoch lat mialem 4 albo 5 kontroli i nie mam co narzekac ale szef kolegi jest podpadziocha i diagnosci u niego maja ciezko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie - i ta obrona ma byc ew. zawiadomienie prokuratury???

 

Czytaj trochę między wierszami.

 

Trza było go grzecznie poprosić o możliwość skserowania DR bo chcesz złożyć zawiadomienie do prokuratury. Szybciej by wyszedł niż wszedł i już by nie miał pretensji i roszczeń...

 

Czy ja napisałem, że złożę? albo złożyłem? Jak klient wylatuje Ci z łapami i ryjem (tak, ryjem bo inaczej tego nie da się nazwać) to masz pełne prawo go postraszyć ewentualnymi konsekwencjami jego działań.

 

Poza tym nadal nie widzę związku z ewentualnym (hipotetycznym) zawiadomieniem prokuratury a kamerą u mnie na stacji, może chodziło Ci o stację która wykonała to trefna badanie? W razie W ja takich diaknostuf (nie mylić z diagnostami) nie żałuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Czytaj trochę między wierszami.

 

I vice versa :)

 

Czy ja napisałem, że złożę? albo złożyłem? Jak klient wylatuje Ci z łapami i ryjem (tak, ryjem bo inaczej tego nie da się nazwać) to masz pełne prawo go postraszyć ewentualnymi konsekwencjami jego działań.

 

Masz racje - ja wtedy pokazuje kamere i informuje ze wszystko sie nagrywa. Ale nie napisales czy wprowadzasz slowo w czyn a ja zalozylem ze tak (nieslusznie zreszta)

 

Poza tym nadal nie widzę związku z ewentualnym (hipotetycznym) zawiadomieniem prokuratury a kamerą u mnie na stacji, może chodziło Ci o stację która wykonała to trefna badanie?

 

Piszac miedzy wierszami - chcialem Ci dac do zrozumienia ze ktos moze tak zrobic z badaniem kazdego z nas. Jakis nadgorliwiec ktoremu n.p. nie beda sie zgadzac dane w DR a bedzie w nim pieczatka innego diagnosty.

Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.