Skocz do zawartości

na ile OBT


cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mój młodszy kolega robił OBT samochodu range rover już zarejestrowanego w Polsce. Pierwsza rej za granicą 2015-12-28, pierwsza w kraju 2016-02-08 i na rok do 2017-02-08, no i tu nastąpił jego dylemat na rok czy na dwa, program Patronat podpowiedział mu na dwa ja na rok i tak bym zrobił, on dał dwa lata (świeżo po kursie więc może jego racja) co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej szczegółów - ile miejsc - jeśli do celów zarobkowych to na rok - jeśli nie to na dwa

 

[ Dodano: 12-04-2017, 09:25 ]

To że pierwsze dostał na rok -albo pomyłka , kupiony z wypożyczalni lub do celów zarobkowych - urzędnik przepisał z np niemieckiego DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód osobowy, kupiony w Niemczech jako nowy ale ciężarowy, sprowadzony do Polski, tu zrobiono przebudowę na osobowy i dostał badanie na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie to na dwa
nie zgodzę się z Tobą kolego IVVO, ktoś w zeszłym roku pozajączkował i dał na rok po sprowadzeniu,a teraz ktoś ma nagle zrobić na dwa lata

 

[ Dodano: 12-04-2017, 09:28 ]

jeszcze raz powtórze,u mnie dostałby tylko i wyłacznie,na rok,a w razie jakiś problemów ze strony klienta odesłałbym go,żeby to sobie powyjaśniał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To badanie wykonane ósmego lutego ubiegłego roku mogło być wyznaczone na 24 miesiące. No ale jak się nie spostrzegli, to dzisiaj musztarda po obiedzie i młodszy starzem nie za bardzo się postarał. Też wyznaczyłbym tylko rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz na dwa lata, jak po sprowadzeniu dostał na rok, to terez na dwa??? Coś tu nie gra!

System jest 3. 2. 1. czyli malejący, a nie rosnący, że po roku na dwa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie - Dwa nie dłużej niż 5/ PORD/- wszystko pasuje - a klient nich dochodzi dla czego dostał na rok

 

[ Dodano: 12-04-2017, 09:46 ]

samochód osobowy, kupiony w Niemczech jako nowy ale ciężarowy, sprowadzony do Polski, tu zrobiono przebudowę na osobowy i dostał badanie na rok
To wyjaśnia wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mowa o ustawie, to raczej jest tam wyraźnie napisane, że przed upływem trzech lat, a nastepnie przed upływem pięciu lat, a nastepnie przed upływem każdego roku.

Nic tam nie piszę, że po przeprowadzeniu badanie przed upływem trzech i wyznaczeniu rocznego terminu, następne badanie można wyznaczyć na dwa lata, bo wychodzi to co wyżej podałem, czyli absurd rosnących interwałów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drugie - Dwa nie dłużej niż 5/ PORD/- wszystko pasuje - a klient nich dochodzi dla czego dostał na rok

 

[ Dodano: 12-04-2017, 09:46 ]

samochód osobowy, kupiony w Niemczech jako nowy ale ciężarowy, sprowadzony do Polski, tu zrobiono przebudowę na osobowy i dostał badanie na rok
To wyjaśnia wszystko

 

to jak według Ciebie będzie to wyglądało za dwa lata - znowu na dwa, czy do pełnych pięciu a może na rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak według Ciebie będzie to wyglądało za dwa lata - znowu na dwa, czy do pełnych pięciu a może na rok?
Na rok bo swoje dwa wykorzystał - temat już był na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezary pierwszy w kraju powinien być zrobiony na dwa lata a ktoś strzelił gafę i dał na rok

 

Ty to wiesz ja to wiem ale nie o tym tu teraz, wypowiedz się w rzuconym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy my jesteśmy prokuratorami aby weryfikować, szukać... , tak jak na drodze widząc innego kierującego wierzymy, że potrafi jeździć. Jak widzę, że badanie ktoś zrobił na rok to zapewne widział dokumenty i tak zadecydował. Jak ktoś chce być detektywem to niech zmieni zawód. Oczywiście zdarzają się pomyłki (tak jak wypadki na drodze), ale o te niech się martwi właściciel, to jest w jego interesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu zrobiono przebudowę na osobowy i dostał badanie na rok
Na rok mógł dostać jeśli był do celów zarobkowych / w dalszym ciągu nie wiemy ile jest miejsc siedzących/ nawet jeśli diagnosta ustalił do pełnych trzech - to tnie urząd- i w tedy na rok - ale jeśli pierwsze na rok to drugie na dwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 MIEJSC SIEDZĄCYCH - S.1 = 5 ; czy to Ci pomoże? a tak na marginesie robisz dopełnienie do pełnych 3 LAT, no no, chyba TDT Was nie kontroluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie rozumiem Waszych dygresji - interwał badań osobowego i ciężarowego jest taki sam / do 3,5/- i obojętnie czy była przebudowa czy nie - powinien dostać do pełnych trzech a następnie dwa nie dłużej niż 5 - więc albo błąd / o czym pisałem na początku/albo przepisano z zagranicznego DR - bo zrobili przebudowę przed pierwszą - nie wynika że jest do celów zarobkowych /5 miejsc/ - więc jeden telefon do WK i sprawa wyjaśniona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie robisz dopełnienie do pełnych 3 LAT, no no, chyba TDT Was nie kontroluje
Kto tu mówi o jakimś dopełnieniu - ten pojazd z urzędu powinien dostać do 3 lat - co najwyżej można zrobić dodatkowe - ustalenie danych - jest to nowy pojazd więc ustalenie NBT jest w gestii WK -nie diagnosty - moim jest wyznaczenie NBT - przykre że takie rzeczy trza tłumaczyć "starym" diagnostą - czasami warto wrócić do podstaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak gorzej niż ja literki poskładałeś, że mi wyszło co byś chciał wyznaczać po roku na dwa. Sorka jak coś nie tak zakumałem. Browar! :piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.