Skocz do zawartości

Dokument płatności / Forma płatności


Paprock

Rekomendowane odpowiedzi

Miałbym może taką prośbę/sugestię, czy jest szansa aby to okienko nie trzymało w pamięci ostatniej formy zapłaty a raczej zawsze do pustego wracało, albo pytało o coś w stylu [wybierz płatność].

Nie ukrywam, że domyślnie zapominam o tym oknie i na fakturze zostaje gotówka, a płatność kartą przyjąłem. A oczywiście, że z rozpędu i KP plus KP na OE i paragon fiskalny poszedł i weź to popraw w maju jak papiery w kwietniu wystawione i sprawozdanie do CEP na kilka złotóweczek nie gra jak zawsze, co nie. ;-)

Dziękuję.

5ae1a7da326aa_Formapatnoci.gif.bf92de1236c0c693a095a332e205779c.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Paprock a jak sobie poradziłeś z tym problemem. Mianowicie ja również klepnąłem gotówkę i OE, a poszło wszystko kartą płatniczą i teraz nie wiem jak z tego wybrnąć :/

Podpowiesz jak logicznie z tego wyjść, żeby miało ręce i nogi ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cezary napisał:

a to problem jakiś jest? :nausea: , czy ktoś z księgowości interweniował, czy "cóś", ja już 5 lat tak tłukę i nic się nie dzieje.:omg:

A dla Ciebie była by różnica jakby Twój pracodawca zamiast przykładowo 3tys. zapłacił 2,5tys. kiedy umawiałeś się na 3tys??? ?

Dlatego bez takich zbędnych komentarzy proszę bo jak jest gotówka to do kasy wskoczyło i brakuje realnie namacalnie kwoty pewnej, a klient płacił kartą. Jasne??

19 minut temu, Rafi90 napisał:

U  nas tak samo nie ma problemu z tym :D

Ja takowy problem mam i chce go rozwiązać i mieć wszystko poukładane a nie później zgadywać co tutaj się wydarzyło i dlaczego tak a nie inaczej. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już, jak rozwiązał się tamten problem. Ale byki często się zdarzają, a księgowość to taki dział, że co do grosika musi grać w kwitach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Nie pamiętam już, jak rozwiązał się tamten problem. Ale byki często się zdarzają, a księgowość to taki dział, że co do grosika musi grać w kwitach.

Dokładnie.

Liczę na to, że za jakiś czas przypomnisz sobie Paprock, tam z tyłu głowy na pewno siedzi ta informacja ?

Jak mi się uda załatwić sprawę, to napiszę tutaj co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego @czynastka, a co to ma być toto ?

4 godziny temu, czynastka napisał:

Dlatego bez takich zbędnych komentarzy proszę bo jak jest gotówka to do kasy wskoczyło i brakuje realnie namacalnie kwoty pewnej, a klient płacił kartą. Jasne??

nie wiem jak dla Ciebie, ale u mnie i mojego pryncypała 3 tys. równa się 3 tys., jego konto i jego kasa, tak więc czy wpłynie tu czy tu, dla niego bez różnicy, na przyszłość postaraj się mniej zaperzać bo to do dobrego nie prowadzi, jak robię napisałem, zapytałem @Paprock-a dlaczego u Niego zrobił się problem, ot i wszystko, "poniał" :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary!

Tamtą sytuację dawno zapomniałem. Też już w tamtej firmie nie pracuję, gdzie bigosu księgowej narobiłem. A sprawa z grubsza do tego się sprowadza, że fakturę wystawisz na gotówkę, KP na gotówkę i osobne KP na Opłatę Ewidencyjną też w gotówce. No i na podstawie tych dwóch KP powinieneś z gotówki się rozliczyć. No to ciekawe jak to zrobisz skoro kasę za pomocą terminala pobrałeś. Od razu podpowiem, że podpięcie wydruku z terminala nie prostuje sprawy. Takie rzeczy wychodzą po kilku, kilkunastu dniach po zamknięciu okresu rozliczeniowego danego miesiąca. I weź wyjaśniaj jak się nie da, bo się nie pamięta, bo klienci, bo robota, bo duchota...

Teraz coś tam więcej kumam, wiem, że można na przykład fakturę co do sposobu płatności skorygować. Wiem, że przy takiej operacji system pyta czy usunąć też dokumenty płatności takie właśnie jak KP. Ale najczęściej jest tak, że takie działania powiększają bałagan. Tak, wiem, że każdemu ZONK się może przytrafić, lecz zasada jest prosta: naknociłeś to wyprostuj, a to prostowanie to wcale nie takie łatwe działanie. :-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Paprock napisał:

(...)gdzie bigosu księgowej narobiłem.

" Ciekaw jestem " ile go ( jadła ):-P

przepraszam że nie w temacie - ale to przez pogodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem, że 5 lat tak robię, tzn. ja za badania i tylko badania wystawiam albo paragon fiskalny, albo f-rę VAT, czasami jak klient wziął paragon i chce fakturę to fakturę do paragonu, owszem jest opcja gotówka, przelew lub karta, ale jakoś nie zważałem na to uwagi i niczego nie zaznaczam, jak klient płaci gotówką to do kasetki, jak kartą to potwierdzenie za płatność do kasetki, zestawienia co miesiąc do księgowości i żadnych uwag, na podstawie zestawień rozliczam się co miesiąc z pryncypałem i tyle, wszystk

p.s. nie wystawiam żadnych KP, wszystkie składowe do zapłaty są na paragonie albo fakturze, ale o tym już kiedyś było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezary! Nie wiem jak tam Twój program do obsługi stacji, ale zaręczam Cię, że są aplikację wystawiające dokumenty kasowe (KP) w tle, czy tego chcesz, czy nie.

Więc jeżeli przyjąłeś płatność w gotówce, bo tak wystawiłeś fakturę, to wszystko OK. Ale jak się machnąłeś i do papierów z formą płatności "gotówka" przeciągnąłeś kartą po terminalu, to Ci najnormalniej w świecie brakuję żywej stówy! Nie wiem jak tam u Ciebie, ale robi się jakieś zestawienie dzienne, raport kasowy dobowy i wszystko wychodzi. Bywa, że nie idzie wszystkiego na gorąco wyłapać, bo czas nagli, koniec pracy i inne takie. Dlatego potem księgowa zadaje trudne zagadki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widać w "patronacie" tak ni ma :wink:, albo ja o takimś czymś nie wiem, a im mniej się wie tym szczęśliwszym się umrze :P, zero interwencji od księgowej i GiT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykład okienka jak to w takim programie działa:

 

 

KP na OE.gif

 

To, że fizycznie takiego papierka nie wydrukowałeś, nie oznacza jeszcze, że on nie istnieje. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Matko! wiadomo że istnieje, "Ino" się żadnego papierka dodatkowo nie drukuje, bo i po co, jak sprawozdanie wysyła się do MC, a klient widzi na dokumencie do zapłaty za co zabulił. Amen.

p.s. a tak wygląda w najlepszym (bez urazy) programie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie, że drukowałem do każdej gotówki fakturę plus KP na kwotę za badanie plus KP na ewidencyjną opłatę. I jeżeli do takiego zestawu pobrałem kasę poprzez kartę, no to sorry ale u księgowej byłem zamieciony.

A razu kiedyś pewnego, po sześciu miesiącach wyszedł brak jednej jedynej złotóweczki w przelanych opłatach do ministerstwa i weź po pół roku znajdź taki brak. :cry:

Ze sprawozdań na podstawie przeprowadzonych badań wychodziło 500 złotych, a na podstawie dokumentów Kasa Przyjmie 499 złotych... Odszedłem z tamtej roboty! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odszedłeś bo byleś slaby jak suchy liść".....

nieeeeeee,  to tylko cytat z utworu "51" zespołu TSA, legendy z moich młodzieńczych lat. 

upsss, będzie kara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszedłem! :silent:

Raczej mnie wywalili!!! :evil:

A za TSA jakoś nie specjalnie tak. Chyba Judas Priest lub podobny AC/DC bardziej fascynował mnie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy firma prowadzi pełną czy uproszczona księgowość. W przypadku pełnej księgowości musi być możliwość prześledzenia drogi każdej złotówki, czyli kiedy jak, kto i za co ją wpłacił wpłacił w wówczas bez KP się nie obędzie. Pełna księgowość prowadzą spółki Z O.O. oraz firmy o rocznych przychodach przekraczających 2 mln euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

No musi być taka opcja. 

Wystawiasz paragon z NIPEM, a po jakimś ustawowym czasie można wystawić legalną fakturę do tego paragonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wolf napisał:

Czy jest możliwość wystawić paragon tylko z NIP-em?

 

Podejrzewam, że wiem o co pytasz - chcesz tylko podawać tylko NIP, żadnych danych firmy czy osoby (ponieważ paragon do 450 zł z NIP-em może być traktowany jako FV) - prawda ?

Uprościmy coś niebawem, dajcie nam trochę czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o to mi chodzi.

To czekamy - dzięki Norbert

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wolf - na jakiej drukarce / protokole pracujecie ?

 

Jak zwykle jest ZONK w tej materii - zasadniczo większość z Was nie będzie miała takiego problemu, ale - w ustawie o VAT, mamy zapis o tym, że na takich paragonach muszą znaleźć się wszystkie te adnotacje, jakie pojawiłyby się na fakturach "papierowych".

Czyli - niekiedy metoda kasowa, niekiedy podzielona płatność itp. A nie każda drukarka fiskalna / nie każdy protokół nam to łyknie :-(

 

Nic to, znów pójdzie coś skończone na 90% :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.