Skocz do zawartości

HAK DZIENNIK USTAW


mateuszwozny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W jakim dzienniku ustaw jest opisane badanie dodatkowe ,,hak'' ? 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Napisany drukowanymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Więc jak stwierdzisz czy pojazd jest przystosowany do ciągnięcia przyczep.


 

[ dodano: 09-05-2017, 10:50 ]

Na jakiej podstawie

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Napisany drukowanymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No i za jakie dodatkowe warunki techniczne prawidłowości przystosowania pojazdu do ciągnięcia przyczep bierzesz 35zł ? 

 

 

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Napisany drukowanymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Zajrzałem, ale czy to to bo mi chodzi o opis badania na hak, kolega ma jutro egzamin i ponoć jest takie pytanie opisowe chciałbym mu jak najlepiej pomóc.


 

[ dodano: 09-05-2017, 11:07 ]

Dla mnie by to wystarczyło.


 

 

Edytowane przez Jacdiag
Napisany drukowanymi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO MI CHODZI O OPIS BADANIA NA HAK

Kolego mateuszwozny, mam prośbę- zanim zaczniesz pisać na forum przeczytaj regulamin. Nie pisz wielkimi literami.

Z tego co pamiętam w vademecum było ładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic innego nie znajdziesz. Dzienniki nie zawierają opisu tego badania jak np. dla układu hamulcowego. W kilku słowach: nie do końca jest to badanie dodatkowe (nie ma takiego badania w "wykazie"), niektórzy określają je jako inna czynność - też dobrze; masz wykonać identyfikację pojazdu - zwracając uwagę na zapisy na TZ; następnie przejść do czynności wyszczególnionych w tabelce: poprawność montażu, podłączenie elektryczne, oznaczenia i TZ haka. Wystawić zaświadczenie i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1501,kolego ja wiem jak to się robi pytałem tylko o pomoc w odnalezieniu tego w dzienniku ustaw tylko i wyłącznie dla celów pomocy koledze w zdaniu egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jak to się robi

A ty gdzie to znalazłeś skoro wiesz ,jeśli mogę wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórzy określają je jako inna czynność - też dobrze

 

Nie dobrze, bo zgodnie z ustawą jest to badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jakie? To badanie musi być inne niż wymienione w ustawie, bo nie pasuje do żadnego z wymienionych? Czyli w rubryce "Rodzaj badania, czynności" ma się pojawić INNE :x:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z ustawą jest to badanie.

 

tzn. jakie badanie? ja w zaświadczeniu wpisuję " sprawdzenie dodatkowych warunków - hak " taką mam formułkę w programie Patronat i tego się trzymam. Czy to według Ciebie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jakie badanie

 

Badania dzielą się na okresowe, dodatkowe i zgodności zabytkowych. Zostaje dodatkowe. Chyba że haka robi się w ramach okresowego (jeśli pojazd pojawił się na okresowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal_k napisał:
Zostaje dodatkowe.

 

 

No więc -" sprawdzenie dodatkowych warunków - hak" jest do przyjęcia, dobrze, źle ? nie chciałbym wyjść na ignoranta jeżeli z takim wpisem klient trafi do Ciebie po wpis do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie dodatkowych warunków - hak" jest do przyjęcia, dobrze, źle ?

Najlepiej jak tylko można w obecnym stanie prawnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc -" sprawdzenie dodatkowych warunków - hak" jest do przyjęcia, dobrze, źle ?

 

"Przyjęło się", że się przyjmuje takie badania, ale literalnie powinno być wpisane BADANIE DODATKOWE (lub okresowe, o ile to w ramach okresowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

panowie szukam juz godzine, nie moge znalezc.
gdzie jest ten post odnosnie pobierania oplaty za hak tylko raz , a nie przy  przy kazdym badaniu?
ktos moze wrzucic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w uwagach do cennika ...

Cytat

1) 

W przypadku pojazdu przedstawionego do okresowego badania technicznego z adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o treści: "przystosowany do ciągnięcia przyczepy" lub "HAK" nie pobiera się opłaty określonej w lp. 7.1 tabeli.

 

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

koledzy jeszcze jedno pytanie odnosnie HAKA. jaka usterke stosujecie, gdy pojazd fizycznie nie posiada instalacji ani haka, a w dowodzie jest wpis?
czy jest to:
0.2i? Niezgodnosc parametrow technicznych pojazdu z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

20 minut temu, uzytkownik2 napisał:

jaka usterke stosujecie, gdy pojazd fizycznie nie posiada instalacji ani haka, a w dowodzie jest wpis?

 

ja w tym przypadku taki restrykcyjny nie jestem, wpisuję 0.2.e  (przynajmniej od jakiegoś czasu w tym temacie :wink:)

Edytowane przez cezary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.