Skocz do zawartości

Remont przyczepki SAM


PAcyficVista

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od Diagnosty. Musisz jechać na wybraną i tam rozmawiać z konkretnym diagnostą, bo to ON będzie decydował. Jest to kwestia uznaniowa, więc nikt Ci tu na forum nie napisze odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy każda stacja kontroli pojazdów i Diagnosta może dokonać zatwierdzenia zmian konstrukcyjnych takich jak druga os?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie tą przyczepkę wyremontuj według własnej wizji i skoro masz tablice i DR to jezdzij tym ile wlezie. Sam wyremontowałem przyczepke wyciagnieta z krzakow,a w zasadzie powstała prawie nowa po odbudowie i nikt się do tego nie czepia. Ma ładowności 400 kg w DR a kilka razy po 2 tony wiozłem bo na tyle pozwala konstrukcja mojego projektu. Byłem spawaczem w fabryce naczep specjalistycznych Faymonville wiec zrobiłem ją solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ładowności 400 kg w DR a kilka razy po 2 tony wiozłem

Do momentu jak się trafi na drodze "jarzliwy" sierżant i wklepie mandat,a w przypływie dobroci odholuje na parking strzeżony. Biznes jak nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ładowności 400 kg w DR a kilka razy po 2 tony wiozłem

Do momentu jak się trafi na drodze "jarzliwy" sierżant i wklepie mandat,a w przypływie dobroci odholuje na parking strzeżony. Biznes jak nic...

O ile będzie znał podstawy prawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś po facebooku krąży filmik jak to kierujący chciał od policjanta podstawę prawną i faktyczną badania nazwijmy to alkomatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś po facebooku krąży filmik jak to kierujący chciał od policjanta podstawę prawną i faktyczną badania nazwijmy to alkomatem
- no i skończyło się tak, że podstawy znikąd nie wydobyli. Nie tylko do dmuchania, ale i do całej kontroli. ;)

 

Tam są fragmenty tego filmu komentarzem poprzerywane:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no i skończyło się tak, że podstawy znikąd nie wydobyli. Nie tylko do dmuchania, ale i do całej kontroli. ;)

Brak kompetencji jest w różnych zawodach. Jeden nie wie co robi, a drugi pyszczy nie mając zielonego pojęcia o czym mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że NIE MA opcji badania PREWENCYJNEGO alkomatem.

Ale jest też prawda taka, że weź odmów takiego badania...

Znany kanał popularno-naukowy reklamował się kiedyś hasłem - "życie jest bardziej niezwykłe niż fikcja" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie a gdzie szukać numeru ramy na przyczepce sam. Nie mogę go nigdzie znaleźć.

 

Byłem na okręgowej stacji diagnostycznej i Diagnosta stwierdził że powinien być na dyszlu przy zaczepie, a w tych latach nie nabijano tabliczek na samy. Tabliczki były na oryginalnych przyczepach.

A na dyszlu poza rdza nie ma nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi też przytrafiła się przyczepka lekka marki SAM z rokiem produkcji 1984, a datą pierwszej rejestracji w 1995 roku. Przyjechała nacisk osi ustalić.

Numer ramy był wybity na dyszlu. A z tego co mi wiadomo, to zastępczą tabliczkę też się nada lada dzień. Niech tylko z decyzją się pojawi i obym więcej nie miał z nią przyjemności na stacji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdził że powinien być na dyszlu.
Może tam być ale nie musi, najczęściej się wybijało na dyszlu czytany z prawej strony ale to nie jest jakaś reguła i może być w innym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dyszlu poza rdza nie ma nic.

Może ta rdza już "skonsumowała" ten numer?

W SAM-ach numery były wybijane na dyszlu lub na ramie z przodu z prawej strony, ja osobiście z inna lokalizacją się nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Diagnosta stwierdził że powinien być na dyszlu przy zaczepie, a w tych latach nie nabijano tabliczek na samy. Tabliczki były na oryginalnych przyczepach.

A na dyszlu poza rdza nie ma nic.

 

a w tych latach nie nabijano tabliczek na samy

A które to tamte?

 

Mamy przyczepkę SAM z bodajże 1994 roku i ona nie ma tabliczki. Na badaniu nabito tylko numer. Rzeczywiście jest na dyszlu - ale nie jak wskazują posty powyżej, po prawej, a po lewej stronie trójkąta dyszla (patrząc oczywiście w kierunku jazdy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się ktoś chętny i wskaże, że przepis o wyposażeniu pojazdu w tabliczkę nie dotyczy dwudziesto -, dwudziestopięcio -, trzydziesto -, trzydziestopięcioletnich lub jeszcze starszych, czy też nawet młodszych przyczep, a może nie dotyczy tylko marki SAM przyczep???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U.99.44.432

§ 11.

1.Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:

1)w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w rozpoznawczy numer nadwozia/podwozia, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową - określone w załączniku nr 4 do niniejszego rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r., a także dla motocykla, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami,

 

2.Przepisy ust. 1 pkt 1, 9 10, 12 i 16 stosuje się również do przyczepy.

 

 

Dz.U.96.155.772

§ 10.

1.Pojazd samochodowy powinien być wyposażony:

1)w tabliczkę trwale umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym, podającą co najmniej:

a)markę fabryczną, typ i model pojazdu,

b)rok produkcji pojazdu,

c)numer identyfikacyjny pojazdu (VIN); numer ten powinien być również wybity na podwoziu (nadwoziu) pojazdu,

 

2.Przepisy ust. 1 pkt 1, 9, 10 i 12 stosuje się również do przyczep.

 

 

 

D19830317 pdf treść §10 jak w roku 1996

 

trzydziestopięcioletnich

z powyższego wynika, że 34-letnie pojazdy TZ już muszą mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Już w Rozporzadzeniu Ministra Komunikacji z dnia 8 grudnia 1983 roku w sprawie warunków technicznych i badań pojazdów były takie zapisy. Podobny temat odnośnie niekompatybilnej tabliczki z warunkami technicznymi za ścianą wałkowałem: :arrow:https://forum.osds.org.pl/viewtopic.php?p=13963#13963

 

Poza tym, ten zapis o numerze i o tablicze jest od zawsze, a na bank od ponad 50 lat!

Jako żywo takie przepisy może pamiętać diagnostyk, którego zdaję się ostatnio przytrzasnęli, a ma coś koło 78 lat! 8/:faint:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=283524#283524

Te przepisy były i są i należy wobec przyczep stosować je na równi jak przy samochodach!

(Nie znalazłem nigdzie odstępstwa dla przyczep i dla marki SAM przyczep.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.