Skocz do zawartości

Badanie pojzadów MON na 'cywilnych' SKP


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

Nie siedzę w temacie pojazdów MON, ale gdzieś mi przemkło w tym roku rozporządzenie, że wojsko musi podpisać porozumienie z starostą w sprawie i teraz nie wiem czy nadzoru nad SKP MONU czy wykonywania badań pojazdów MONU. Jutro się upewnie. Wiarygodne wydajką mi się wypowiedzi kolegów ze stacji resortowych, ufam im, gdyż to nie moja działka.

 

[ Dodano: Czw Gru 15, 2005 9:53 pm ]

Odnośnie przekazywania danych do CEPIK to musi być kod rozpoznawczy SKP a stacja resortowa taki posiada? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Darek :-)

    25

  • kowal

    19

  • Sebastian ZG

    8

  • Andrzej65

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zamiast CEPIK-u mamy inny program który aktualizuje dane samochodowe w SSCzS MON.

Pozatym nie mamy na SKP internetu bo jesteśmy za małe bolki, a wszelkie dane przenosimy na dyskietkach albo na gwizdkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby cywilne stacje nie badały pojazdów wojskowych bo wtedy wyjdzie obraz naszej

armii , czy to wielka przyjemnośc badać zabytki przeszłej epoki - no może 10 % to już ta epoka :shock:

Dla mnie (28 latek) to taka lekcja hisotrii, choć niestety trafiają mi się tylko "nowe czyt. młodsze niż ja)' honkery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis wspomniany przeze mnie i tu przytoczony reguluje jedynie porozumienie ws nadzoru i kontroli stacji resertowych, iż istnieje taka możliwość.

 

Prawo o ruchu nie zabrania przeprowadzenia badania pojazdów resortowych. Jeśli organy te będą honorować pieczątki stacji "cywilnych" to nie ma przeciwskazań. Pieczątkę wbija się do dokumentu rejestracyjnego (tu już koledzy z resortowych muszą się wypowiedzieć ponieważ nie wiem czy pojazdy wojskowe mają dowody rejestracyjne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wszelkie dane przenosimy na dyskietkach albo na gwizdkach

....na gwizdkach.....?? a co to jest ?? i czy to jest pojemniejsze od dyskietki

Jednak mon stosuje już technologie kosmiczną :lol: prosto z nasa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co stresować kolegów z cywilnych stacji i tak mają dość problemów z pojazdami cywilnymi.

Lub tymi odkupionymi z MON-u.

Trafił na naszą stację Uaz-469 B oplandekowany, a w opisie ma < pojazd specjalny opancerzony> co robić?

Narazie odesłaliśmy na poprawienie dokumentów z MON-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 16-12-2005, 11:30 ]

mniemam że to PEN DRIVE

A to by było logiczne.......z takim określeniem się jeszcze nie spotakłem, ale ....młody jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu już koledzy z resortowych muszą się wypowiedzieć ponieważ nie wiem czy pojazdy wojskowe mają dowody rejestracyjne).

Oczywiście pojazdy wojskowe posiadają dowody rejestracyjne, może troszeczkę inne niżeli poj. cywilne. Pieczątki sacji cywilnych są jaknajbardziej honorowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy pojazd wojskowy który ma tablice rejetracyjna ma dowód rejestracjny , nie licząc

kuchni polowych i podobego sprzętu . Stare dowody mają wkładkę na badania techniczne ,

nowe od trzech lat spęlniają już wymogi jak powinny . Każdy pojazd wojskowy może

wjechać na stacje cywilną , reguluje to ostatnie rozp. o badaniach pojazdów sił zbrojnych .

Jest wiele garnizonów które nie mają stacji , przyładowo Morąg musi jeżdzić do Ostrody lub

do mnie - policzcie teraz co wychodzi taniej , przejechąć 150 km i nie zaliczyć badania

czy jechać u siebie na cywilną . Problem jest tylko z finansami , na MON nie płacą , a nie

wiem czy któryś z kolegów ma instytucję charytatywną i czekał by na kasę po parę miesięcy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do określenia rodzaju pojazdu to pierwszy raz sie spotykam że UAZ 469B jest to pojazd specjalny opancerzony :P . Ale to panowie którzy rejestrują pojazd tak mu nadali. Jeżeli przychodzą pojazdy z tz. demobilu to należy zwracać uwagę czy aby to nie jest złom użytkowy w postaci pojazdu. Wymagać należy faktury zakupu ponieważ złom urzytkowy jest o wiele tańszy aniżeli pojazdy zdemobilizowane. Spotkałem się z takimi niusami, że właściciele kupując z AMW złom w postaci pojazdu rejestrują go po przeglądzie w cywilnej SKP i dalej nimi się poruszają po naszych drogach. UAZ 469B, Nysa, Żuk, Tatra 148, polonez, Fiat 125p, WSK-motocykl, Star 200, Star 244, Srar 266, Star 29, Gaz, Ził, Ural-uwaga na silniki wymieniają na diesle a były benzynowe, Star 660-silniki benzynowe i montują gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ural-uwaga na silniki wymieniają na diesle a były benzynowe, Star 660-silniki benzynowe i montują gaz

 

Darek bardzo ciekawe informacje

 

Oby nie była to "zdrada" tajemnicy służbowej z Twojej strony bo w wojsku za "takie" czyny to kula w .... ;):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

o kurcze już żem VIP - :D teraz to będę miał przywileje /jazda w kolumnie. immunitet itd .../ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojskowe nazwy w dowodach rejestracyjnych to istny cyrk , nieraz ręce opadają jakie

głupoty są pisane - nagroda nobla dla tego kto to robi . Albo inny przykład , za który zebrałem już cięgi - bo pytam jak cysterna po remoncie ale bez dozoru technicznego ma wystawiony dowód rejestrujący z ważnym badaniem okresowym na rok , zaznaczam bez dozoru - gdyż nie mogę tego zrozumięc do dnia dzisiejszego - zakład remontuje ,ale nie wykonuje dozoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

o kurcze już żem VIP - :D teraz to będę miał przywileje /jazda w kolumnie. immunitet itd .../ :lol:

 

Staraj się o samochód służbowy i sekretarkę może Vipą przysługuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wspominałem już na temat karykatury przyczepy przez którą straciłem troche włosów ,

nie dopuszczałem jej do ruchu przez 2 lata , a dzisiaj się dowiaduje ,że pojechała na

stacje cywilna i jest badanko - i o czym my tu mówimy - Pan przełożony kazał to załatwili -

nie wnikam co i jak mam to w d....... . Tylko dlaczego nasza praca jest jednym wielkim

kopaniem się z koniem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nasz żywot posrany. Co do badań pojazdów wojskowych w cywilnych SKP to przecież dla takiej stacji to niezły przelew, zwłaszcza kiedy jednym rzutem potrafi przyjechać 15 pojazdów i to wszystko pojazdy ciężarowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki nasz żywot posrany.

Uuuuuuu, jakie słownictwo ;-)

 

A tak serio - trochę Wam współczuję ... Macie z jednej strony w miarę stabilną i płatną (?) pracę, z drugiej - struktury Waszej organizacji są co najmniej skostniałe. Takie jest życie - niestety :D

Ale - spotkamy się (mam nadzieję) kiedyś na imprezce integracyjnej, to sobie ponarzekamy. teraz trzeba przygotowywać się do mrozów, które chyba największe będą właśnie u kolegi fiedorowicza :D

Może być ciężko :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje , ze w niektorych regionach Polski, przy tak niskich temperaturach zwiekszy sie przyrost naturalny ludnosci !! :D

jest korzysc !?.... jest !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tak niskich temperaturach zwiekszy sie przyrost naturalny ludnosci !!

Pewnie tak a za to zapłacą wszyscy podatnicy - becikowe ;)

 

 

A niech się rodzą - przynajmniej będziemy spokojni o nasze emerytury :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pytanie do osób, które przeprowadzają badania samochodów wojskowych itp.

Skp ma obowiązek prowadzić ewidencję badań technicznych w formie elektronicznej. Czy badania pojazdów niecywilnych też są ewidencjonowanew formie elektronicznej? jeśli tak to czy ten zbiór ma klauzulę tajności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam Kolegów

Od paru dni czytam o Waszych doświadczeniach w sprawie badań pojazdów.Tak samo jak koledzy Darek i Fiederowicz pracuje na SKP w MON-ie i wasze informacje jak porady, które udzielacie są przynajmnie dla mnie kopalnią wiedzy praktycznej. Sam jestem zmuszony szukać różnych informacji na własną rękę i dlatego to forum panowie jest dla mnie GENIALNE!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.