Skocz do zawartości

Badanie pojzadów MON na 'cywilnych' SKP


Sebastian ZG

Rekomendowane odpowiedzi

§ 7. 1. Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia badań technicznych pojazdów innej służby niż właściwa dla komórki organizacyjnej przeprowadzającej badanie.

2. Badania przeprowadza się na podstawie pisemnej zgody kierownika komórki lub jednostki organizacyjnej, której stacja kontroli pojazdów podlega, albo pisemnego porozumienia zawartego pomiędzy kierownikami tych jednostek organizacyjnych.

Jak sądzę w ustępie jeden chodzi o stacje diagnostyczne nie znajdujące się we władaniu konkretnej służby. Czyli Policja może robić badania na stacjach MON, jesli dowódca danej jednostki wyrazi na to pisemną zgodę. Chodzi tutaj o wskazanie, że taką decyzje mogą podjąć komendanci/dowódcy takich jednostek i nie trzeba z tym iść wyżej.

 

Natomiast paragraf 6 daje możliwość wykonywania badań na stacjach cywilnych gdy podyktowane jest to względami ekonomicznymi itp., a dana jednostka/służba nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów.

 

To jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Darek :-)

    25

  • kowal

    19

  • Sebastian ZG

    8

  • Andrzej65

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Natomiast paragraf 6 daje możliwość wykonywania badań na stacjach cywilnych gdy podyktowane jest to względami ekonomicznymi itp., a dana jednostka/służba nie ma stacji kontroli pojazdów lub stacja kontroli pojazdów nie posiada uprawnienia do wykonywania badań technicznych danego rodzaju pojazdów

Czyli OSKP takowe badanie może dokonać

Tak misię zdaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli OSKP takowe badanie może dokonać

Tak misię zdaje

 

To dobrze drogi przyjacielu Ci się wydaje. ::hey

 

[ Dodano: 31-08-2011, 17:30 ]

Policja ,WSI i Służba Celna oraz inne formacje jeżeli nie posiadają SKP własnej to jest tak jak napisał "brodatymazur"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Teoretycznie są nielegalne, nigdzie w przepisach nie ma o nich ani słowa. Jedynie w przepisach wojskowych jest wzór wkładki. Większość diagnostów na cywilnych SKP z tego co kojarzę to wykonuje badanie i wystawia zaświadczenie bez pieczątki w dowodzie. A temu co przyjechał powiedz przy okazji że ma wymienić dowód na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie w przepisach wojskowych jest wzór wkładki.

W jakich?

W DR wojskowym jest 14 miejsc na pieczątkę, a wkładka zawarta w Dzienniku Ustaw (2012 poz 623) ma inne zadanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mobilizacji pojazdy cywilne dostają wkładkę do dowodu rejestracyjnego z nr rej wojskowym i nie ma tam miejsca na pieczątki inne niż jednostki. Natomiast w starych dowodach rejestracyjnych nie ma miejsca na pieczątkę z SKP dlatego ktoś wymyślił wkładkę ale jak to w wojsku poszedł rozkaz w dół a nie rozporządzenie. Dowody stare są ważne do czasu zniszczenia, wyrejestrowania pojazdu lub wymiany na nowy dowód. Jak pracowałem na stacji wojskowej to u siebie wymieniłem prawie wszystkie dowody bo stare łatwo było wydrukować na zwykłej drukarce. Niestety są diagności w wojsku którym nie zależ na wymianie i dlatego one jeszcze funkcjonują. Stare dowody jak i wkładki do nich nie mają żadnych numerów wiec nie podlegają praktycznie żadnej ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładka jako wkładka nie ma nr. Na wkładce jest wpisany nr rej pojazdu i pieczątka jednostki no i oczywiście miejsca na pieczątki z SKP (powinna być też imienna diagnosty jest miejsce) i terminy badań. Jezeli piszesz że dowód był z serią i numerem i może jeszcze w zielonej okładce to znaczy że miałeś nowy wzór dowodu zgodny z rozporządzeniem MON. Tylko jak nie ma miejsca w nim już na pieczątkę z badania to dowód do wymiany tak jak w cywilu. Podejrzewam że wiem nawet z której jednostki pojazd był u ciebie, jak jeszcze pracowałem na stacji wojskowej to też robili do mnie podchody z wkładkami ale zawsze byli odsyłani po nowy dowód. Pamiętaj jeżeli pojazd przyjechał już na białych tablicach rejestracyjnych to musi mieć nowy dowód w którym ty się możesz podbić nigdy na wkładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle zdania są podzielone mam opinię rzeczoznawcy , który prowadzi szkolenia w tej sprawie i on twierdzi że wkładki są legalne , a wszystko przez to że na starcie pojazdy wojskowe mają same zwolnienia z art.66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście pytałeś się o podstawę prawną wkładek bo nie możesz jej znaleźć a teraz piszesz że masz opinię rzeczoznawcy. WIĘC MAM PYTANIE NA PODSTAWIE JAKIEGO ROZPORZĄDZENIA TEN RZECZOZNAWCA WYDAŁ TĄ OPINIĘ. Poczytaj sobie rozporządzenie o rejestracji pojazdów sił zbrojnych(D.U. 20120623) i znajdź przepis mówiący o wkładkach, nie mówimy o wkładkach w czasie mobilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piętam to już za mojej kadencji na OSKP w 2010 było że trzeba było wymienić stare dowody i były wydawane tablice rejestracyjne chyba że słuzba samochodówka zaniedbała i jest jak jest ale kolego pytaj bo w tej branzy już nie pracuje z tego co kojaże to te wkładki sa już nieważne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ketiw38 nie przysr....
Nie miałem zamiaru - stwierdziłem, że podstawę dostałeś już w moim poście (trzeci od góry na tej stronie) na swoje pytanie (pierwszy post na tej stronie).

 

Proszę poczytaj dyskusję od początku jak zadałeś pytanie, a nie tylko ostatnie posty. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.