Skocz do zawartości

HAK- ustalenie dmc przyczepy z hamulcem


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście bywa tak często, że O1 zgadza się z różnicą F3-F2.

 

raczej przede wszystkim a sporadycznie nie ale przykłady daliście dobre,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    25

  • cezary

    13

  • danielg539

    13

  • Mecher

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

A z zapisów tak może wynikać, bo znam diagnostów, którzy tak ustalają O1. A tłumaczenie, iż nie mają racji jest jak grochem o ścianę i stawianiem focha...

Dokładnie tak jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele jest przypadków wyliczanek przez "dobrych" diagnostów, przez co problemy później.

 

Bo na przykład taki Bodzio oczopląsu dostanie gdy sprawdza lub nie TZ, a pozycja F.3 pusta, DR do wymiany, to trzeba by uzupełnić i widzi, że O.1 i O.2 masy są, aa to dodam sobie F.1 do O.1 i wyjdzie mi F.3. A później taki Nowak na badanie przyjeżdża i ojeju, no ale jak to, to nie będzie pieczątki...??

Bo w DR po dodaniu wyszło Bodziowi 3000kg i tak zapisane zostało, a na TZ pojazdu 3300kg...

 

I zaś do Bodzia jechać trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Alzheimer mnie nie zmyli, ale jak sobie przypominam to organa kontroli swego czasu stosowały tę dziwną manierę wyliczania. Szczególnie auta z grupy VAG przy tym cierpiały z powodu zatrzymywania dowodów. Tam zdaje się więcej było w [O.1] dowodu niż z tej pseudo-rachunkowości wynikało... organom :x . No tak jak wyżej w przykładzie.

 

No ale tak jak w pierwszym zdaniu. Bilobil bywa zawodny.

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w DR po dodaniu wyszło Bodziowi 3000kg i tak zapisane zostało, a na TZ pojazdu 3300kg

 

jeżeli już tak jak wyżej to w/g pół biedy, gorzej gdyby było odwrotnie ale fakt jest jeden niezgodność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki "fakt niezgodności" się konkretnie rozchodzi?

 

jak w dr jest coś napisane a na tz inaczej to jak to nazwać? ja to określam niezgodność a Ty to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "programik" może służyć tylko w celu sprawdzenia, czy zamontowany hak jest odpowiedni do danego pojazdu. Wynik wyliczanki z parametru D haka powinien być większy/równy pozycji O.1 pojazdu z zamontowanym hakiem. U nas sprawdzamy to przy każdym nowo zamontowanych haku.

 

I nie trzeba programu, wystarczy prosta formuła w excelu albo open office calc... wygląda to mniej więcej tak

ScreenShot018.thumb.jpg.c72667a783afdc15621cd4bfe48c7ae1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj u mnie w pracy diagnosta przy badaniu Peugeota 207 z niemiec miał w dowodzie niemieckim O1 i O2 ale z wyliczanki mu się nie zgadzało to wyznaczył swoją metodą wyliczanki i w zaświadczeniu napisał, "Parametr O1 wyznaczony na podstawie tabliczki znamionowej". Później podczas rozmowy poruszyłem temat to powiedział, że to jest jedyna słuszna metoda i jakby tak zostawił to WK mógłby zawyżyć F3 i wtedy byłoby źle przy następnym OBT z niezgodnościami.

Nie mogłem się kłócić bo to on jest moim szefem i ja pracuje na OSKP 2 tyg a on 20 lat.

Dlatego trzeba czytać to forum żeby znać jeszcze inne racje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jedyna słuszna metoda

 

Za którą powinien stracić uprawnienia...

 

jakby tak zostawił to WK mógłby zawyżyć F3

 

Taaa... przecież F.3 też określa się w DIP-ie, więc jak WK mógłby zawyżyć :razz:

 

on 20 lat

 

Niestety z wiedzą też zatrzymał się kilkanaście lat temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Później podczas rozmowy poruszyłem temat to powiedział, że to jest jedyna słuszna metoda i jakby tak zostawił to WK mógłby zawyżyć F3 i wtedy byłoby źle przy następnym OBT z niezgodnościami.

Nie mogłem się kłócić bo to on jest moim szefem i ja pracuje na OSKP 2 tyg a on 20 lat...

 

A o czym ja niby pisałem stronę wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Proszę o pomoc przed zakupem samochodu, typu autolaweta. Zapala się czerwone światełko rozsądku. Opel movano 2007r, silnik 2.5 , 150PS.

Wklejam zdjęcie tabliczki znamionowej, w dowodzie również takie wartości. Nie chciałbym utopić, byłem w ASO Opla, nie są w stanie powiedzieć na podstawie vin czy faktycznie ma 7t zestaw dmc. Reszta danych samochodu się zgadza, rozstaw, pojemności, dane konstrukcyjne.

Jedyne co pomogli to jako części zamienne w Oplu, istnieje hak do tego auta o możliwościach 3.5 t.

Byłem w Renault - również nie potrafią pomóc. Boję się że kombinowany, niemieckie BAG na drodze potem mnie "poczęstuje" 4 cyfrowym mandatem :(

 

Może ktoś ma dostęp do katalogów ITSa, czy takie dane widnieją? Czy jest w tym rozsądek żeby takie auto mogło ciągnąć przyczepę 3.5 t ?

 

W dowodzie O.1 - 3500kg, F2 - 3500kg, F3 - 7000kg.

 

Wklejam zdjęcie tabliczki.

dddd.jpg.3d2545cbc2a31360ae42716e3e553e82.jpg

5ae1a7fb3a134_Nowyplik.jpg.fc656e657f5723e315302fb90b9e5ecf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, to na moje oko ta tabliczka znamionowa nie wygląda na Made in Opel. Prędzej jakiś II etap homo = zabudowa.

Po drugie primo, to zdarzają się podobne dostawczaki o masie zespołu 7 t wynoszącej.

A po trzecie primo, tam szczegóły dla nowych Opli: http://dixi-car.pl/opel-movano-b-dane-techniczne.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie nowe auto, a 2007r.

Tabliczka wygląda na prawdziwą,widziałem kilka takich w oplach. No chyba że ktoś sam wydrukował. Pamiętajmy że to renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest OK i masy też takie widywałem.

daroot, pamiętaj tylko, że w tym przypadku masa przyczepy z hamulcem najazdowym będzie mogła wynosić max. 2600 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest OK i masy też takie widywałem.

daroot, pamiętaj tylko, że w tym przypadku masa przyczepy z hamulcem najazdowym będzie mogła wynosić max. 2600 kg.

 

Mówisz o 1.33 ?

Nie, nie - siedzę w branży lawetowej, to już archaiczny przepis, nikt go nie stosuje - samo itd przyznaje że już go nie stosują.

Zresztą wystarczy popatrzeć na masę autolawet typu iveco które mają 3.5t na haku i ciągną właśnie takie przyczepy na dwa auta, wykorzystane do ostatniego kilograma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież Opel to już jeden koncern PSA (Peugeot-Citroen) bodajże od marca br.

OK. OK. Bodajże bierzącego roku, a samochód z 2007 roku. 8/ / ;-)

Tak jakoś ślepia moje przywykły do innej szaty graficznej tabliczek znamionowych Made in Opel.

Rzucając okiem na załącznik, w pierwszej chwili odebrałem ją jako tabliczkę zabudowy. Coś jak tabliczka JEGGER, tabliczka AMZ-Kutno lub podobne.

No wiecie... Mercedesy bywały tabliczkowane jako Daimler-Chryslery. Teraz Chryslery jako Lancie... I jeszcze angielskie Vauxhalle mieszają mi porządek na dodatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 2600 kg a jak najbardziej 3500 kg. Jeśli uciąg haka wytrzymuje 3500 kg, to przy tej tabliczce znamionowej którą pokazałeś to spokojnie 3500 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.