Skocz do zawartości

HAK- ustalenie dmc przyczepy z hamulcem


Oczko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 145
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    25

  • cezary

    13

  • danielg539

    13

  • Mecher

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

słynnym 150% (nie wiadomo czego tak naprawdę)

- na dziś już wiadomo, tylko najpierw biblioteczce z przepisami wartałoby nadać formę aktualną.

 

To poniższe z nadejściem 2017 roku straciło swją ważność:

 

d) 3500 kg,

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozporządzenia

Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U.

z 2004 r. poz. 30)11), masa ta może ulec zwiększeniu do 150% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia

sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest OK i masy też takie widywałem.

daroot, pamiętaj tylko, że w tym przypadku masa przyczepy z hamulcem najazdowym będzie mogła wynosić max. 2600 kg.

Tak dla wprawy zapytam jak producent homologował ten pojazd?

 

Czy w związku z powyższym pytaniem producent powinien wyposażyć pojazd w złączki do jak ktoś tu napisał "hamulca elektrycznego" (którego na oczy nie widziałem) czy też w złączki pneumatyczne?

Zauważ, że na 99% pojazd ten gdy opuszczał fabrykę to nawet haka nie miał zamontowanego. Zatem po co mu jakieś wyjścia elektryczne czy pneumatyczne.

Odnośnie hamulca elektrycznego to potrzebne jest tylko zasilania (+) i (-) a sam mechanizm sterujący hamulcem w całości znajduje się w przyczepie a zatem doposażenie pojazdu w taki układ hamulcowy jest banalnie proste (Są też bardziej skomplikowane elektryczne układy hamulcowe wymagające większej ingerencji w pojazd ciągnący)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słynnym 150% (nie wiadomo czego tak naprawdę)

- na dziś już wiadomo, tylko najpierw biblioteczce z przepisami wartałoby nadać formę aktualną.

 

To poniższe z nadejściem 2017 roku straciło swją ważność:

 

d) 3500 kg,

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozporządzenia

Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U.

z 2004 r. poz. 30)11), masa ta może ulec zwiększeniu do 150% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia

sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.

 

poproszę o aktualny nr aktu prawnego bo dziadek nie potrafi sobie znaleźć i strzela gafy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 2022

 

cytowałem właśnie z tego aktu prawnego,

 

d) 3500 kg,

z tym że w przypadku samochodu terenowego, zgodnie z definicją zawartą w załączniku nr 1 do rozporządzenia

Ministra Infrastruktury z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U.

z 2004 r. poz. 30)11), masa ta może ulec zwiększeniu do 150% wartości wynikającej z wartości znamionowej urządzenia

sprzęgającego przy zachowaniu pozostałych warunków.

 

to może jeszcze palcem niedowidzącemu w którym miejscu zmiana, uprzejmie dziękuję. :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może jeszcze palcem niedowidzącemu w którym miejscu zmiana, uprzejmie dziękuję. :ok

W jednolitym są dwie wersje tekstu. Obowiązujący w całości po 01.01.2017 jest wytłuszczonym drukiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo, znalazłem, kolejny przykład czytać, czytać i jeszcze raz czytać a nie przelatywać po stronach.

biblioteczka była aktualna :D "ino" operator jak wyżej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam. Podepnę się pod temat - bo już całkiem zgłupiałem z tymi francuzami. Otóż mam Citroena C2 z 2004 roku , benzynka 1.4. Wartości z tabliczki :

DMC - 1365kg

DMCZP - 1815kg.

Podpowiedźcie mi proszę jak "ugryźć" wartości O1 i O2.

I wiem że zaraz polecą na mnie gromy bo wersja "obliczeniowa" (której oczywiście nie uznajemy za wiarygodną) podpowiada mi 450kg/450kg

A katalogi ITS to już wgl bajka w tej kwestii O1 raz jest 520kg innym razem 570kg a O2 to mogę sobie szukać wiatru w polu.

Czy miał już ktoś taki przypadek? Wiem że z tymi francuzami to są delikatnie mówiąc "jaja" bo już raz mi klient przywiózł wyciąg z homologacji który kwestionował TZ. Powiadam wam obłęd. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyciąg z homo mógł kwestionować dane z TZ, skoro na owej nie ma O1 i O2? Skoro wiesz, że tych wartości nie liczy się z TZ, to po co to robisz?

A różne wartości zależą od wariantu i wersji pojazdu - a to masz w nr VIN przecież...

Sam robisz sobie jaja z tym tematem myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie blakop - ta sprawa z homologacją nie odnosiła się akurat do mas przyczep lecz do DMC pojazdu. Proszę wybaczyć że wprowadziłem w błąd. hmmmm a do kwestii owych "jaj" to tak sobie czytam, patrzę i myślę - tak jak każdy wydział sobie na swój sposób prawo interpretuje - tak diagności mają każdy swoje zasady i nauki z wiekiem zakorzenione w nawykach. Nikogo nie chciałem obrazić - gdyby takowa rzecz nastąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Potrzebuje pomocy z ustaleniem maksymalnych mas przyczep dla Audi A4 Avant, 2.0 TDI 105 kW. Poproszę link do katalogu w którym można znaleźć takie informacje. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.