Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
michal_k

Przyczepa LAIR ORIGINAL - litery I w numerze

Polecane posty

michal_k

Trafiła się nam do rejestracji przyczepa ciężarowa (przewóz żywych zwierząt) marki LAIR model ORIGINAL z 2002 r. Do kraju trafiła w 2014 r. Nie mam jeszcze dokumentów źródłowych, bo przeszła już kilka urzędów. Posiada "dziwny" numer identyfikacyjny:

0000RIGIN0900250V

Czy to jest numer VIN? A jeśli tak to dlaczego znajdują się w nim zabronione litery "I"? Czy Waszym zdaniem taka przyczepa spełnia warunki techniczne w zakresie numeru identyfikacyjnego?

ddmmgg

Michał nie spotkałem numeru VIN , który zaczyna się od 000..

markes30

Zdjęcie tabliczki znamionowej i numeru pewnie pomoże rozwiązać zagadkę. Raczej numerem jest tylko ostatnie 8 znaków

blakop

Myślę, że nie jest to nr VIN. Zbieżność ilości znaków przypadkowa.

danielg539
Raczej numerem jest tylko ostatnie 8 znaków

Raczej tak, bo VIN ma swoja strukturę i na początku 00 lub 000 być nie może bo z tego co wiem to taki wyróżnik producenta nie istnieje.

michal_k

Czyli:

- uznać, że to nie jest numer VIN

- uznać, że przyczepa nie musi posiadać numeru VIN (nieprecyzyjne warunki techniczne + pismo z ministerstwa)

i przerejestrować pojazd?

Kryczynski A

Jutro zadzwonię do Ciebie w tym temacie .

markes30
Czyli:

- uznać, że to nie jest numer VIN

- uznać, że przyczepa nie musi posiadać numeru VIN (nieprecyzyjne warunki techniczne + pismo z ministerstwa)

i przerejestrować pojazd?

Moim zdaniem właśnie tak. Pisałem już kilka razy, że bezkrytyczne spisywanie wszystkiego co nabite rodzi takie właśnie problemy. (wiele powinna wyjaśnić tabliczka znamionowa)

michal_k

Taki sam numer jest we francuskim DR. Do tabliczki ani numeru dostępu nie mam.

Czyli "olewamy I" i rejestrujemy.

markes30
Czyli "olewamy I" i rejestrujemy.

Tak bo nie jest to numer VIN tylko numer ramy.

DARIO64
bezkrytyczne spisywanie wszystkiego co nabite rodzi takie właśnie problemy.

To jest efekt starej szkoły czyli "spisywać wszystko co jest w polu numerowym" .Jak w przypadku numeru silnika zaczęło miejsca brakować w DR,to wprowadzili do przepisów strzałki .

Z drugiej strony ,skąd diagnosta ma wiedzieć co jest numerem nie mając dostępu do danych . Słowa

pana F. na grupie roboczej :Jak przejdzie teza 6 to nie podpiszę (mniej więcej tak) . Teza 6 dawała diagnostom dostęp do danych.

Paprock
Pisałem już kilka razy, że bezkrytyczne spisywanie wszystkiego co nabite rodzi takie właśnie problemy. (wiele powinna wyjaśnić tabliczka znamionowa)

- tu tylko celem wyjaśnienia co do racji powyższego, tabliczka owszem wyjaśnia co jest typem, a co numerem. To nic, że motocyklowa. Chodzi o przykład potwierdzenia zasady "bezkrytycznego spisywania":

5ae1a7e410963_Numerramy.gif.55fdf92a8f2a437f00a8f515aa7d6ab6.gif

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować