Skocz do zawartości

Termin badania technicznego wyznaczony na rok- dlaczego?


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pojazd to AUDI Q7 wersja 7 osobowa, rodzaj: samochód osobowy,kategoria hom.M1G,nowy krajowy zarejestrowany na leasing.

Rok produkcji 2016 zarejestrowany 05.04.2016 termin następnego badania technicznego wyznaczony na rok.

Dlaczego?

Jaki wyznaczyć termin następnego badania technicznego?

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    18

  • Paluch

    9

  • blakop

    5

  • michal_k

    5

- błąd jak błąd...

W środę bliźniaczy przypadek miałem, tylko że małe do 3,5 t IVECO ciężarowe w ubiegłym roku zarejestrowane. Oczywiście przez Leasing i na Leasing zarejestrowane. Dzwoniłem, prosiłem i nawet info otrzymałem, że wszystkie znaki na niebie i ziemi potwierdzają termin trzyletni. Niestety ten co płaci za samochód raty dał se na luz z usługami lesingowego gońca w wyjaśnieniu tematu i przyjął na klatę dwanaście miesięcy. A oczywiście, że na tyle byłem uprzejmy i objaśniłem klientowi złamanie systemu 3, 2, 1 więc... No choćbym chciał, to na dłużej nie mogę dać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zarobkowy transport osób? i corocznie...

Jak auto z leasingu to jak najbardziej pod zarobkowy przewóz osób można podciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się.

Błędna interpretacja przepisów przez WK, powinno być na trzy lata.

Ciekawe jak teraz podejdzie do tego klient bo zrobiłem mu na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam żebym zaraz ferment zasiewał aby temat bez końca trwał ale...

Ale skąd teza, że przy rocznym terminie wbitym w dowodzie kolejne termin na dwa latka się wyznacza?

Nie mówię tu o systemie terminów w ustawie rozpisanych. Mówię o stanie faktycznym tego co widzę w dowodzie i co stoi na stanowisku. Nie rozbieram omyłki na drobne, bo gdybym rozbierał to do urzędu wysłałbym klienta. To skąd po roku wychodzą dwa latka??? Co to za dziwna dopełnianka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeżeli chodzi o interpretacje przepisów o terminach badań to jaki termin następnego badania tech. otrzyma samochód osobowy sprowadzony ze Stanów (+dodatkowe badanie powypadkowe) rok produkcji samochodu 2015 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze Stanów (+dodatkowe badanie powypadkowe) rok produkcji samochodu 2015 .

 

trochę mało danych ale jeżeli to samochód osobowy, to chyba dałbym na 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia raczej nie wyzacza terminów badań, a tylko pierwsza rejestracja.

Z Unii to co najwyżej WK może uznać na określonych warunkach termin zagranicznego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeżeli chodzi o interpretacje przepisów o terminach badań to jaki termin następnego badania tech. otrzyma samochód osobowy sprowadzony ze Stanów (+dodatkowe badanie powypadkowe) rok produkcji samochodu 2015 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji samochodu 2015

 

Nic to nie daje, bo liczymy od dnia pierwszej rejestracji.

Jeśli osobówka, bez żadnych urządzeń technicznych itd. to badanie dodatkowe po kolizyjne, plus można ustalenie danych zrobić bez okresowego, gdyż termin skróci WK. A jeśli klient domaga się badania okresowego to na 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osobówka, bez żadnych urządzeń technicznych itd. to badanie dodatkowe po kolizyjne, plus można ustalenie danych zrobić bez okresowego, gdyż termin skróci WK.

 

Dla takiego pojazdu musi zostać wykonane okresowe, gdyż nie uznaje się jego ważności dla pojazdów z USA.

 

Termin - zgodnie z art. 81 ust. 6 - zapewne wyjdzie na 2 lata od I rejestracji (która zapewne będzie wpisana jako 01.01.2015 r.).

 

Kolego Paluch - nie zapomnij o dokumencie potrzebnym do badania (DR lub PC). Pojazdy nie sprowadzane jako mienie przesiedlenia zazwyczaj mają tylko "title", który nie jest dokumentem, na podstawie którego można wykonać badanie.

 

[ Dodano: 03-07-2017, 14:32 ]

Z poza UE na rok.

 

Żaden przepis nie różnicuje terminów badań dla pojazdów z UE i spoza UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z poza UE na rok.

pierwszy raz o czymś takim słyszę .

Wydział komunikacji twierdzi że dopełnienie do trzech lat czyli 2018-01-01 na pół roku? oczywiście mówimy o badaniu okresowym bo przy badaniu powypadkowym jest ono konieczne !

ja mam inne zdanie dałbym (2) dwa lata czyli 2019-01-01 "przeprowadza się przed upływem 3 lat od dnia pierwszej rejestracji ,a następnie przed upływem 5 lat od dnia pierwszej rejestracji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- dobrze, dobrze! Nie ma co wytykać co kto i gdzie słyszał. Bo jakby pytanie padło i jakby niechcący o kraj spoza Unii się obiło.

Ja bym poza tym "słyszał, nie słyszał" poprosił o wskazanie daty pierwszej rejestracji tego pojazdu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

oczywiście mówimy o badaniu okresowym bo przy badaniu powypadkowym jest ono konieczne !

- tego też nie chwytam. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paprock miałem na myśli że jak przeprowadzamy badanie powypadkowe to w zakres tego badania wchodzi również badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Paprock i tu są rożne interpretacje, ja będąc na dodatkowym szkoleniu dostałem informację że w takim badaniu powypadkowym przeprowadza się także badanie okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.