Skocz do zawartości

Ustalenie liczby miejsc.


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Taka sytuacja. Ford S-max 2006 r. badanie przed pierwszą rejestracją, brak tablic. W niemieckim dr s1-7 w aucie 5 zamontowanych foteli a w bagażniku fabryczne punkty mocowania na dwa dodatkowe fotele. Klient twierdzi, że nie ma tych foteli i nie chce mieć 7 miejsc. Pracuję na pskp. Wpisałem w dipie 5 a w uwagach, że liczbę miejsc ustalono z natury.

Tak się zastanawiam co świadczy o liczbie miejsc, fabryczne punkty mocowania czy ilość zamontowanych foteli?

Ciekawi mnie również jak postępujecie w przypadku kiedy na obt przyjeżdża samochód który ma zdemontowanych kilka foteli bo np. coś przewoził i w momencie badania jest ich mniej niż w dr.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w dipie 5 a w uwagach, że liczbę miejsc ustalono z natury.

Jest to raczej prawo lokalne.

 

jak postępujecie w przypadku kiedy na obt przyjeżdża samochód który ma zdemontowanych kilka foteli

Pojazd na BT ma być kompletny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi badaniami 'porazpierwszymi' to różnie bywa na lokalnych terenach. Oficjalnie to w dokumentacji przedstawionej do badania pojazd posiada 7 miejsc do siedzenia i oficjalnie nadwozie pojazdu jest przystosowane aby te siedem miejsc spokojnie zająć i pasy zapiąć, tylko chwilowo tylne taborety wylądowały u tapicera albo inna dowolna przyczyna. Trudno. Moje lokalne prawo coś mi podpowiada, że należało się badanie dodatkowe. Badanie dodatkowe z opisem, że przedstawiony do badania pojazd wyposażony jest tylko w pięć siedzeń i pięć pasów bezpieczeństwa. Podłoga w bagażniku jest prosta i równa i służy do przewożenia walizek lub skrzynek, a nie transportu pasażerów bo żadnych foteli tam nie ma co skutkuje totalnym brakiem możliwości zajęcia siedzącego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dr nie było żadnych dodatkowych uwag odnośnie liczby miejsc.

Przy badaniu okresowym też uważam, że auto ma być kompletne więc jeśli widzę, że brak jest jakiegoś fotela to wynik negatywny za niezgodność danych w dowodzie ze stanem faktycznym odnośnie oczywiście miejsc. Wydaje mi się, że w moim przypadku też powinien być N następnie warsztat w celu zabezpieczenia punktów mocowania foteli tak aby nie było możliwości ich zamontowania, oskp opis zmian i od razu badanie przed pierwszą rejestracją z 5 miejscami i wydział komunikacji. Tylko szkoda klienta bo zostawi u mnie 98 zł tylko dlatego, że pojechał na niewłaściwą stację bo jak by od razu pojechał na oskp to miałby zrobione to od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie to każde siedzenie jest demontowalne ale rozumiem, że w tym przypadku chodzi o takie, które da się zdemontować bez użycia żadnego dodatkowego narzędzia typu klucz czy śrubokręt. Więc rozumiem, że kolega w tym przypadku ustaliłby liczbę miejsc 7 tylko pytanie co z faktem braku 2 foteli na badaniu? N czy P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby reklama ale kiedyś z takimi do mnie trafił stare-oryginalne-fotele-kinowe-krzesla-lofty-meble-dolnoslaskie-zmigrod-144917627.jpg.

Najlepsze w tym, że nic nie widział zdrożnego, przecież liczba miejsc się zgadza z DR.

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 27-06-2017, 12:42 ]

teraz lepiej wygląda ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu zapętlanie się, "Jacdiag" napisał wszystko co potrzeba,żeby nie było dla nikogo to problemem, przyjąć do wiadomości, stosować i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest 7 miejsc i mam sprawdzić 7 foteli. Jak ma 1 to co resztę sprawdzę na sesji wyjazdowej.

 

przeczytałeś to co powinieneś? jak nie to przeczytaj, wyjaśnienie jest proste jak drut i nie pozostawia cienia wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu zapętlanie się, "Jacdiag" napisał wszystko co potrzeba,żeby nie było dla nikogo to problemem, przyjąć do wiadomości, stosować i koniec.

- Jacdiag napisał i owszem, ale w idzie o to, że klient ma życzenie mieć pięć miejsc a nie siedem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w idzie o to, że klient ma życzenie mieć pięć miejsc a nie siedem!

 

to też jasne jak słońce, chce 5 to zk i po sprawie, mnie chodziło o to, że jak są fabryczne punkty mocowania siedzeń to tyle może być foteli i tyle miejsc siedzących i tyle ma mieć w dr, ta kwestia też prosta jak drut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu jest niestety ZONK, bo szkoły z TEGO FORUM są dwie.

 

1. O liczbie miejsc decyduje liczba oryginalnych kotwiczeń dla nich. Popiera to wpis Pana Moderatora z dyrektywy, że siedzenia demontowalne uznaje się za obecne (?)

 

2. Z drugiej strony jeśli fotel jest to przecież należy sprawdzić jego warunki. Ma pasy? Ma zagłówek? Spełnia wymiary itd? Jak to sprawdzić jak tego opcjonalnego fotela w trakcie OBT nie ma, a na badaniu pojazd ma być kompletny?

 

Czyli nie tyle prawo lokalne i zwyczaje w takim czy innym WK, tylko jak zwykle masło maślane na poziomie przepisów :?

Ostatecznie jednak proponuję sprawę ustalić ze swoim nadzorem, po naświetleniu niejasnej sytuacji prawnej jaką wskazano powyżej. Niech oni zdecydują jak masz robić, bo ostatecznie to lepsze rozwiązanie niż widzimisię klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szkoły z TEGO FORUM są dwie.

bo autor tematu ma 2 zagwozdki

pytanie nr 1
Tak się zastanawiam co świadczy o liczbie miejsc, fabryczne punkty mocowania czy ilość zamontowanych foteli ?

 

pytanie nr 2
Ciekawi mnie również jak postępujecie w przypadku kiedy na obt przyjeżdża samochód który ma zdemontowanych kilka foteli bo np. coś przewoził i w momencie badania jest ich mniej niż w dr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zapisem przepisów unijnych co faktycznie decyduje o ilości miejsc??

Widząc zapis w DR o 7 miejscach siedzących sprawdzamy 7 punktów kotwiczenia foteli i pasów oraz 7 foteli. Jeśli brak 2 to:

1. Wynik N za brak 2 foteli. (nic z tym klient nie załatwi)

2. Zaślepienie śrubami zrywanymi 2-uch miejsc kotwiczenia i badanie okresowe przed pierwszą rej + dodatkowe na zmiany konstr. na 5 miejsc.

Nie ma zmiany rodzaju pojazd - oświadczenie / faktura z warsztatu nie potrzebne.

Na co dzień klient może sobie wyciągać i wkładać fotele jak mu wygodnie. Na badaniu muszą być wszystkie wpisane w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.