Skocz do zawartości

Zmiana ilosci miejsc V70 volvo


adresat

Rekomendowane odpowiedzi



Tak to wyglądało. 
12277835_442451051_volvo-v70-ii-2-4-benzyna-7-osobowy-alu-lato-stal-zima-zniemiec_xlarge.thumb.jpg.579886821bfe9406bbba04252bc04e21.jpg


I to jest prawidłowy sposób montażu tej kanapy. Jak widać jest pełny zestaw mocowany do podłogi.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli @aboz , @markes30  problemu byście  nie robili i z marszu bez żadnych ceregieli  machneli to V70 na 7-os.?. Mimo tego że po numerze homo tego auta ono nie występuje jako 7-os?. Niby prosta sprawa a tylko nieliczni zauważyli że coś z tym nie gra i o co mi chodzi:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci z numeru homologacji skoro traci ona ważność. W tym przypadku trzeba dojść do tego, czy płyta podłogowa pozwala na taką zmianę. Podobnie było z opisanym przeze mnie Traficiem. Przyjdzie zmiana warunków technicznych i producent będzie musiał wystawić stosowny dokument do takiej przebudowy. Ciekawe czy nadal będą łgać, że się nie da. To jest polityka producentów pojazdów, żeby klient przypadkiem sam nie dokonał zmian pojazdu bazowego i kupił inny, najlepiej nowy. Pewnie nikt nie pokusi się o batalię sądową z nimi, ale rozstrzygnięcie mogło by być ciekawe.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yogi1984 napisał:

Czyli @aboz , @markes30  problemu byście  nie robili i z marszu bez żadnych ceregieli  machneli to V70 na 7-os.?. Mimo tego że po numerze homo tego auta ono nie występuje jako 7-os?.

Żółty Fiat Seicento z fabryki "wyszedł " jako ciężarowy VAN z 2 miejscami siedzącymi. Po nr homologacji z TZ zawsze wyjdzie z 2 miejscami. Bez zmrużenia oka zrobię 4 miejscowy bo ten model też był tak homologowany. Pojazd posiada fabryczne punkty mocowania foteli i pasów.  (warunek: tylna kanapa i pasy oryginał od tego modelu)

Edytowane przez markes30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę się zakręciłem, czy teraz można zwiększyć liczbę miejsc w sam osobowym z 5 na 7, oczywiście przy oryginalnych miejscach mocowań itp.? Beż żadnych kwitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
W dniu 5.07.2017 o 08:45, adresat napisał:

Witam

 

Posiadam fabrycznie od nowosci zamontowany 3 rzad siedzen. Niestety 1 wlascicel w kraju zarejestrowal auto jako 5 miejscowe. Chcialbym to teraz jakos odkrecic zeby w dowodzie bylo 7 miejsc. Jak rozumiem takie rzeczy robi sie na stacji okregowej. Czy potrzebne beda mi do tego jakies dodatkowe dokumenty?

Miejsce siedzące to nie to samo co siedzenie/fotel. Odsyłam do rozporządzeń homologacji pojazdów. 

W dniu 6.07.2017 o 08:28, Paprock napisał:

To się z grubsza nazywa po ustawie dodatkowym badaniem pojazdu, "w którym dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem art. 66 ust. 4 pkt 5 i 6, z wyłączeniem montażu instalacji do zasilania gazem".

Zakres czynności takiego badania opisany jest w rozporządzeniu dotyczącym badań technicznych pojazdów.

Auto powinno być przez klienta w miarę przyszykowane, a więc to co bedzie poddane oglądowi ma być widoczne i dostępne. Większość diagnostów pewnie wykona ze trzy/cztery fotki tych przedmiotowych miejsc siedzących. Nic nie stoi na przeszkodzie aby "zrobic samo badanie tech. 3 rzedu siedzen bez koniecznosci robienia podstawowego przegladu". Koszt z tabeli opłat za takie czynności 82 złote wynosi.

Wystarczy zajrzeć do homologacji pojazdu. Nie było żadnych zmian konstrukcyjnych w tym pojeździe więc nic nie trzeba robić. Są to "drobne omyłki" w DR. Wystarczy poprawić w WK.

W dniu 7.07.2017 o 09:41, Demart napisał:

Podłącze się tutaj żeby nie zakładać nowego tematu. Dla pewności jeszcze spytam. Ford Transit sprowadzony z Niemiec dubel kabina w DR 7 miejsc, a w rzeczywistości 6. Widać że wszystko fabryczne. W uwagach tylko s1-max. Mam pytanie czy mogę mu zrobić zmiany na 6 osób jest to ciężarowy skrzynia otwarta. Myślę że mogę, ale wolę dopytać. Proszę o odpowiedź.

Miejsce siedzące to nie to samo co fotel. O ilości miejsc siedzących decyduje liczba zamocowań a nie ilość zamontowanych foteli w kabinie. Odsyłam do rozporządzenia Ministra Transportu .

Żaden diagnosta nie ma prawa poprawiać dokumentów innych niż DR. Jeśli homologacja pojazdu przewiduje 7 miejsc, to jest to pojazd w którym można (ale nie trzeba) zamocować do 7 siedzeń. Siedzeń zawsze może być mniej, bo są siedzenia fabrycznie zamontowane ale także składane i demontowalne przez użytkownika pojazdu. O bezpieczeńśtwie takiego miejsca decyduje mocowanie a nie samo istnienie fotela. Nigdzie w przepisach nie ma obowiązku liczenia foteli przy badaniu samochodu osobowego. Ma się zgadzać jedynie liczba pasów gdy wewnątrz znajdują się fotele. Liczba pasów=liczba siedzeń, przy czym nie stosuje się tego przepisu w starszych pojazdach (odsyłam do rozporządzeń Ministra Transportu) 

W dniu 7.07.2017 o 10:06, biker100 napisał:

z doświadczenia, a jak nie miał? Poświadczysz nieprawdę. Bo jestem tego zdania co Paprock,

Jedyne co można zrobić to poprosić właściciela o papiery źródłowe pojazdu (homologacja, karta pojazdu). Jeśli ta się zgadza z DR to nic nie robimy, jeśli się nie zgadza, wpisujemy Drobne omyłki... Diagnosta nadgorliwy może w uwagach wpisać ilość foteli jaką widział w pojeździe w momencie badania, nie może zmieniać innych dokumentów niż DR

W dniu 31.10.2019 o 13:08, danielg539 napisał:

Niby nie rozgranicza ale dla autobusu szkolnego określono wymiar miejsc dla dzieci i dorosły raczej tam się nie zmieści.

Czy samochód osobowy to autobus? Co to ma do rzeczy?

W dniu 19.02.2018 o 08:11, eskape napisał:

można jeszcze sprawdzić czy na tych fotelach jest wklejka (max 36 kg) Jeśli tak to czy można je uznać za miejsca siedzące? ( czyli zapis w dowodzie liczba miejsc 7)

miejsce siedzące to nie fotel. 

W samochodzie osobowym nie musi być siedzeń w ogóle. https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/warunki-techniczne-pojazdow-oraz-zakres-ich-niezbednego-wyposazenia-17009712

Znajdźcie przepisy które o tym mówią. 

O ilości miejsc siedzących w samochodzie osobowym decyduje wg homologacji mocowanie (punkt kotwiczenia) a nie ilość foteli. Foteli może nie być wcale a samochód osobowy może mieć miejsca siedzące.

To co jest wymagane w przepisach to zgodna ilość pasów bezpieczeństwa/punktów mocowań pasów z ilością zamocowanych w pojeździe foteli. Odsyłam do przepisów homologacyjnych. Nie ma mowy o tym że ilość miejsc siedzących = ilość foteli. Może być 7 miejsc siedzących a fotele tylko 2. Ilość miejsc siedzących określa maksymalną ilość siedzeń jaka może być zamontowana w danym pojeździe. 

Ale nigdzie nie ma mowy że fotel jest wymaganym wyposażeniem (samochód osobowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.