Skocz do zawartości

Zmiana ilosci miejsc V70 volvo


adresat

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd mam wiedzieć czy kiedyś nie miał z tyłu kanapy 4 osobowej?
z doświadczenia, a jak nie miał? Poświadczysz nieprawdę. Bo jestem tego zdania co Paprock,
Czy nie lepiej to opisać/wyjaśnić w uwagach i podać, że pojazd wyposażony jest tylko w sześć miejsc/siedzeń. Może wcześniej z WK pogadać. To nie pierwszy przypadek zdaje się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wcześniej z WK pogadać. To nie pierwszy przypadek zdaje się.

 

Jak bym wiedział do jakiego wydziału to pójdzie to bym tak zrobił, a że auto jest handlarza i on sam nie wie, to tak będzie bezpieczniej. Kiedyś jak miało iść do Wrocławia i był podobny przypadek to jak zadzwoniłem to nie było mowy o opisie w uwagach tylko zmiany, albo negatyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym opisał w uwagach. Dużo informacji tam zapodaję i jakoś wszystko przechodzi spokojnie jak na razie.

Opisałbym tak jak wyżej, że: "zagraniczny dokument rejestracyjny podaje maksymalną możliwą ilość miejsc do skonfigurowania dla tego typu nadwozia, natomiast badany pojazd wyposażony jest w sześć miejsc do siedzenia zamontowanych w punktach konstrukcyjnie przewidzianych przez producenta pojazdu". I po sprawie.

No ze zmianami konstrukcyjnymi w tym przypadku też dałbym radę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałbym tak jak wyżej, że: "zagraniczny dokument rejestracyjny podaje maksymalną możliwą ilość miejsc do skonfigurowania dla tego typu nadwozia, natomiast badany pojazd wyposażony jest w sześć miejsc do siedzenia zamontowanych w punktach konstrukcyjnie przewidzianych przez producenta pojazdu". I po sprawie. ;)

 

Ok. Dzięki. To tak zrobię i zobaczymy. Z moim WK nie było by tematu, ale nie wiadomo gdzie to pójdzie. "Raz kozie śmierć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistości 6. Widać że wszystko fabryczne.

 

A skąd mam wiedzieć czy kiedyś nie miał z tyłu kanapy 4 osobowej?

 

To w końcu jest to rozwiązanie fabryczne z tymi 3 fotelami z tyłu, czy nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To w końcu jest to rozwiązanie fabryczne z tymi 3 fotelami z tyłu, czy nie? :)

 

Wszystko wygląda na fabryczne. Zawsze mogła być kanapa 4 osobowa też oryginał Forda i jak stwierdzisz czy ktoś wymienił czy w fabryce zamontowali? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539, ale w DR stoi 7 miejsc. Dodatkowo w uwagach S1-max, czyli zapewne homo na maksymalną ilość miejsc czyli 7. Coś jeszcze chcesz kwestionować. Jeśli jest to błąd w ZDR, to czasowa rejestracja w WK, wyjaśnienie sprawy zagranicą, ewentualna poprawa danych w PC i OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy przepisów obowiązujących za granicą. Być może o ilości miejsc decyduje liczba punktów kotwienia foteli a faktyczna ilość foteli jaka w aucie się znajduje może nie mieć znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
wynik negatywny nie wpływa na stan faktyczny.

 

czyli jak radzicie mogę N bezkarnie zrobić bez tr, a jak wk nie przyjmie z N to co 14 dni i poprawka? ale żeby było P to muszą już być tr, to po kiego takie akrobacje. Nie ma w tym logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ustaleniu danych, wynik negatywny nie wpływa na stan faktyczny.

- tak, tylko że ustawa w swoich paragrafach dopomina się jednak pozytywnego wyniku badania. Szkoda, że nie doprecyzowano o jakie badanie chodzi dokładnie.

Z poniższego zapisu nie wynika, że idzie tylko i wyłącznie o badanie okresowe:

 

Art. 72. 1. Rejestracji dokonuje się na podstawie:

4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane albo dowodu rejestracyjnego pojazdu lub innego dokumentu wydanego przez właściwy organ państwa członkowskiego, potwierdzającego wykonanie oraz termin ważności badania technicznego;

 

- skoro wymagane to pozytywny wynik kłania sie raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, chodzi o BT z terminem następnego badania. Ustalenie danych do takich nie należy. Poza tym w takich przypadkach najczęściej rejestracja odbywa się na podstawie tej drugiej części artykułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam ,

 

robiłęm własnie rozeznanie w kilku OSK we Wrocławiu,

 

diagności jak jeden mąż odpowiadają w tym tonie: panie, to bardzo skomplikowane, (mowili coś o jakiejś wokandzie, opłacie 500zł , że sprawa trwa pół roku, i że w tym czasie nie bede mogł jeżdzić tym autem)

 

a najlepiej żeby pan pojechał tam gdzie był pierwszy przegląd robiony i gdzie wpisali 5 miejsc w dowód.

 

co ciekawe, kolega był rozeznać u siebie w mieście, (50km od Wrocławia) i tam - ok, nie ma sprawy, porobimy zdjecia , badanie techniczne, bez problemu,

 

czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi?

 

 

pytanie, z innej beczki, jak ustalić w której stacji kontroli był pierwszy przeglad (wiem na pewno że dolny ślask)? stary dowód rej zdałem w wydziale komunikacji, a po tym bym doszedł skąd byłą pieczatka, w nowym nie mam pieczatki tylko date, a kontaktu z poprzednim wlascicielem nie mam za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary dowód rej zdałem w wydziale komunikacji

 

W karcie pojazdu masz podany urząd i numer rejestracyjny (pierwsza rej.), więc zadzwoń tam i poproś o taką informację - może udzielą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może mi wyjaśnić o co tu chodzi?

Z tymi siedzeniami, miejscami czy też innymi danymi podczas pierwszego badania powklepywanymi to po jakimś czasie nic nie wiadomo. Co jest, a co wcześniej było, jak w ogóle było…

Też mi się zapowiada temat Punta sprowadzonego, w którym pięć siedzeń na pokładzie (podobno) w oryginale, a cztery miejsca w dowodzie wpisane. No i teraz komu wierzyć i w co wierzyć.

Zaproponowałem klientowi, żeby jakieś pisemko z Fiata wydębił potwierdzające po homo, po vinie, po typie, wariancie i wersji możliwość konfiguracji pięciu miejsc do siedzenia.

No są takie wynalazki, że niby toćka w toćke identyczne, ale jeden ma cztery siedzenia, a drugi pięć, co nie. Chociażby Pandy i Suzuki Swifty.

Z tym Volvem problematycznym to nawet teraz nie wiadomo, czy może ciężarówką nie był wcześniej, a zbywcy nawet trzeci rząd w gratisie dorzucili aby pozbyć się autka jak najszybciej. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i problem, a nie byłoby go gdyby podczas pierwszego obt diagnosta określił ilość miejsc na podstawie fabrycznych punktów kotwiczenia siedzeń :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, wystarczyło popatrzeć, może pomyśleć, no bo przeważnie V70 było 5 osobowe, przeważnie....

 

[ Dodano: 13-02-2018, 15:39 ]

Z tym Volvem problematycznym to nawet teraz nie wiadomo, czy może ciężarówką nie był wcześniej, a zbywcy nawet trzeci rząd w gratisie dorzucili aby pozbyć się autka jak najszybciej. :x

 

 

ciekawy aspekt,

 

załóżmy taką sytuację:

 

gość sprowadza auto 5 osobowe z niezamontowanymi dodatkowymi dwoma fotelami (bez opcji 7 osobowej ) jedzie no i w Polsce na pierwszym przeglądzie rejestruje jako 5 osobowe,

załóżmy że ja kupuję to auto razem z niezamontowanymi fotelami (np luzem je dostaje) i teraz je zamontuje i chciałbym zrobić właśnie tzw. zmiany konstrukcyjne na 7os, jak to formalnie wygląda? czy jest jakimś problemem to, że gdzieś w historii, za granicą to auto było jako ciężarówką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

cześć

 

mam podobny temat, te fotele w bagażniku są w formie skłądanej tyłem do kierunku jazdy - oba są zespolone ze sobą (czy to ma jakieś znaczenie?), oparcia też razem - ale pasy osobno ( tak jak kiedyś to było w starym kombi merc E) czy fotele muszą być każdy osobno , w sumie tylna kanapa też jest czesto dwu albo i jedno częściowa w samochodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym tkwi problem konkretnie, bo całkiem żem gupi po takim tekście.

Co przeszkadza: że tyłem, że składane, że niepodzielne, że pasy zwisają, czy o co kaman?

W aucie miejsc siedem a w dowodzie pięć?

Jakie auto, marka, typ, wersja, model?

Do czego "mam podobny temat"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.