Skocz do zawartości

Kategoria pojazdu w Stacja.SQL


slawek78

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi. Spełniając dane lub skanując DR w pierwszym oknie badania jest kategoria pojazdu. Jeśli w DR jest ona wpisana to skanują dowód pojawi się ona np jako M1 dla osobówki. Jeśli nie ma podanej (pole puste w DR) to oczywiście nie będzie.

Diagnosta uczył mnie że to pole wypełnia zawsze, jak nie ma to sam uzupełnia.

Ale... zgodnie z instrukcją pole to należy wyplenić TYLKO jak taka informacja widnieje w DR lub np. w dokumencie homologacyjnym, czyli de facto jak w DR jest to podajemy, jak nie to nie.

I tu mam pytanie, jeśli w DR ne ma podanej kategorii, a my ją wpiszemy to jakie to ma konsekwencje (np zawodowe przy kontroli)? Diagnosta wypełnia je ponieważ ułatwia mu to wystawianie faktury, paragonu bo wskakuje automatycznie z cennika za badanie i nie trzeba szukać.

Jak sobie z tym radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w DR, nie wpisuje, bo na jakiej podstawie ? Koniec, kropka.

Jakie konsekwencje ? Pewnie będą, jak kontrola zauważy. Choć bardziej, jeśli zauważy ;)

 

Więc wychodzi, iż ja sobie nie ułatwiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie który mam jest jednoznaczne pouczenie, wypełniamy tylko mając dane w dr lub zdr, jak nie ma - samodzielnie NIE wpisujemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk jestem tego samego zdania, tym bardzie że STACJA daje po oczach informacje kiedy wpisywać.

A możecie mi wytłumaczyć jeszcze jedno.. Skoro wystawiamy paragon z kasy fiskalne, to po co w STACJI.SQL zaznaczać paragon (co do faktury rozumiem bo raczej oczywiste). I tak tego paragonu nie powiążemy z paragonem z kasy. Przy najmniej u mnie STACJA nie jest sprzężona z kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wystawiamy paragon z kasy fiskalne, to po co w STACJI.SQL zaznaczać paragon

Możesz tę funkcję wyłączyć skoro używasz zewnętrznej kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kumplem zmiennikiem zamotaliśmy się sami i całą księgowość jak nie fakturami to paragonami, aż się główna książkowa zaindyczyła i wymyśliła, że od jutra stacja pracuje tylko i wyłącznie na fakturach. :evil:

Powiem szczerze, że od tamtej pory problemów papierowo-fiskalno-księgowo-drukarkowych jakby mnie zrobiło się. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jest OK.

Ja bym nie był tak do końca pewien, kiedyś też miałem taki pomysł, drukarka fiskalna poszła do wymiany pamięci, urząd skarbowy nas wyprostował że w takim przypadku do każdej takiej faktury musi być wystawiony rachunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urząd skarbowy nas wyprostował że w takim przypadku do każdej takiej faktury musi być wystawiony rachunek

 

Pierwsze słyszę. Jak tankuję samochód to biorę sobie na stacji faktury na osobę fizyczną bez numeru NIP i nigdy nikt żadnego rachunku nie wystawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQL jest przygotowany pod drukarkę fiskalną którą osobiście zakupiliśmy zamiast kasy fiskalnej - program pilnuje aby wszystko było nabite - jest to najlepszy układ - SQL +drukarka - na koniec miesiąca zawsze raport zgodny ze stanem kasy - a jeśli przypadkiem gdzieś się machnę to zaraz widzę gdzie i kiedy - warto w ustawieniach ustawić sobie automat - badanie / zaświadczenie / paragon - oczywiście przy wielu pozycjach dla tego samego kontrahenta obcję fiskalizacji zaznacza się przy ostatnim pojeździe lub przechodzi się do modułu płatności - gdzie z listy wybiera sie nie zafiskalizowane pozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Ustawienia ustawieniami.

Wykonuję u Ciebie badanie i życzę sobie fakturę na Paprocka bez NIP-u. Co mi wydasz, co mi wydrukujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, to fajnie masz. Bo ja pociskam pod stołem jak Max. Klientowi fakturkę imienną bez nipu wciskam, a paragon fiskalny cichcem sobie dodrukowuję.

No za pioruna opcji fiskalnego paragonu sobie i klientowi nie umiem! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - na paragonie drukowany jest nr badania i rejestracyjny pojazdu oraz na zakończeniu paragonu - pobranie lub nie Cepiku - jest to tylko dodatkowa informacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na fakturze można to zapisać w Uwagach. mi kiedyś zdarzyło sie pisać fakture imienną na osobe fizyczną bez nipu za to na pesel. Rozumiem to jako że jesteśmy po Peselu rozpoznawani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja pociskam pod stołem jak Max

Ja nic pod stołem nie "pociskam", klient nie dostaje paragonu bo paragon jest dołączony do faktury która zostaje na firmie, gdyby było inaczej było by podwójne księgowanie.

Wykonuję u Ciebie badanie i życzę sobie fakturę na Paprocka bez NIP-u. Co mi wydasz, co mi wydrukujesz?

Dostaniesz fakturę, u mnie zostaje faktura + paragon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.