Skocz do zawartości

Kategoria pojazdu w Stacja.SQL


slawek78

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam honor za 'pociskam'!

:piwo

Nic tylko czekać jak powieszą nad kasą baner dla klientów o loterii paragonowej i intratnych nagrodach! :evil:

Jest taki jeden diagnosta co zna temat od podszewki ale trudna sztuka wywołać go do odpowiedzi. :(

On by ładnie wyjaśnił co powinien klient po legalu dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszystko jest OK.

Ja bym nie był tak do końca pewien, kiedyś też miałem taki pomysł, drukarka fiskalna poszła do wymiany pamięci, urząd skarbowy nas wyprostował że w takim przypadku do każdej takiej faktury musi być wystawiony rachunek

 

A, że tak zapytam (bo nie pracowałem jeszcze na "Stacji"... to nie drukujecie paragonu do kążdego badania ?

Wystawiasz fakturę, paragon do kopii...

Nie wystawiasz faktury, paragon dla klienta...

 

I jakie ma znaczenie faktura z NIP-em czy bez ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej formie by to nie było - klient opuszcza stację z dokumentem płatności - sposób płatności - do wybory - karta /gotówka/przelew - paragon/faktura. Ogólnie do każdego zaświadczenia dopinamy paragon - a przy fakturze - dopięty paragon do kopii . w przypadku płatności kartą jeszcze potwierdzenie transakcji z terminala - nie wiemy czy to klient czy podstawiony ze skarbówki - więc mam wszystko ustawione " z automatu" aby sobie nie zaprzątać tym głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem wcześniej kasa stacji jedzie na fakturach tylko i wyłącznie.

Faktury z numerem NIP wystawia się firmom i nie ma potrzeby (podobno) drukowania paragonu fiskalnego.

Faktury bez numeru NIP wystawia się dla osób fizycznych wraz z dodrukowanym paragonem fiskalnym.

Czyli jak na razie powyższy schemat się powtarza.

Ale pytanie, czy klientowi do faktury bez numeru NIP należy też przekazać wydruk paragonu z kasy fiskalnej.

U mnie też taki paragon wraz z fakturą w księgowości zostaje, ale czy jest obowiązek przekazać klientowi paragon fiskalny do faktury na osobę fizyczną bez numeru NIP???

 

 

coś mi się wydaje, że loteria paragonowa już ucichła (bankrut?). :D

- no nie dziwota jak nikt paragonów nie drukował! :x:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie, czy klientowi do faktury bez numeru NIP należy też przekazać wydruk paragonu z kasy fiskalnej.

Paragon przy kopii faktury z bez różnicy NIP czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam o numer NIP.

Pytam czy klientowi do faktury, do faktury bez numeru NIP należy przekazać paragon z kasy fiskalnej. Ten taki wydruczek, taki bilecik, taki sam co sobie zostawiamy przy kopii???

(choć już nie ma tego podziału na kopie i oryginały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam czy klientowi do faktury, do faktury bez numeru NIP należy przekazać paragon z kasy fiskalnej

Nie -klient otrzymuje oryginał a paragon ma być przy kopii tej że faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was był przeszkolony (jakieś kursy) na obsługę kas fiskalnych i wystawianie faktur, czy tylko "na gębę" to się robi tak, albo tak :x:keep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ja podobnie.

Przyszedł informatyk, przyszła kasjerka, przyszła księgowa, zdaje się że był jeszcze dystrybutor kasy i się jakoś tak naumiało samo.

Szczerze powiedziawszy, to stacja jeszcze nie wypracowała sobie utartej rzeszy klienteli i na chwilę obecną za wielu ich nie ma. No to co o nadmiar obowiązków będę się ciskał jak nieźle płacą. :x Z tego powodu mi bardziej zależało na ogarnięciu tematu, niż korzystać z nie wiadomo jakich odłożonych w czasie szkoleń i stracić robotę.

Wcześniej, w innych miejscach zatrudnienia, moja rola sprowadzała się tylko do wystawienia faktury, a klient dalej sam błądził po firmie w poszukiwaniu kasy. A dalej jak znalazł to już kasjerka w obowiązku miała zabawy z tymi wszystkimi paragonikami i fiskalizacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy tak jak i ja. Tu się wprowadza taki kod, tu taki, tu się naciska a tu zatwierdza. Dlatego najlepiej jak jest drukarka zintegrowana z programem diagnostycznym. Kończysz badanie i naciskasz "Drukuj paragon" i po bólu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam czy klientowi do faktury, do faktury bez numeru NIP należy przekazać paragon z kasy fiskalnej.

Nie, bo będzie miał 2 dokumenty na tę samą usługę.

Jak piszesz wszystkim faktury to nigdy paragon z kasy (drukarki) fiskalnej nie trafi do klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.