Skocz do zawartości

wydzial komunikacji GDANSK


WOJT999

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga wczoraj dowiedzialem sie od Pani z WK ze ich dzienniki ustaw nie obowiazuja ze maja wewnetrzne rozporzadzenia i ja nie mam racji .Chodzilo o zaswiadczenie odnosnie braku tablic rej klient przyjechal na przeglad bez tablic ukradli mu je ,zadzwonilem do WK i pogadalem z jedna Pania ona powiedzial ze N i klient na tej postawie dostaje nowe tablice rej ,a tu co tel z WK i dym na caly urzad ze muszę wpisac P i sie nie znam a dzienniki to mogę sobie ws.........w d.... nie doslownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dym na caly urzad ze muszę wpisac P

Sprawa prosta, naczelnik WK jako Twój przełożony ma prawo twierdzić, że powinieneś dać P. A Ty masz prawo zarządać uzasadnienia takiego twierdzenia na piśmie... ciekawe czy wtedy będą tacy mądrzy (bo, przecież pojazd wyposaża się w legalizowane tablice rejestracyjne). A klient powinien dostać od nich tablice i czasówkę na podstawie protokołu z policji w wniosku o wydanie nowych tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zastosuj rozwiązanie "BYDGOSKIE" wynik negatywny, a na 2 stronie ze wzgledu na brak tablicy wynik negatywny, w przypadku uzyskania nowej tablicy wynik pozytywny- termin badania do ....

czy jakos tak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może zastosuj rozwiązanie "BYDGOSKIE" wynik negatywny, a na 2 stronie ze wzgledu na brak tablicy wynik negatywny, w przypadku uzyskania nowej tablicy wynik pozytywny- termin badania do ....

czy jakos tak ;)

 

Wszystko zależy od dobrej woli. Miałem podobny przypadek . Pani z WK prosiła tylko o dopisek - pojazd tech. sprawny , wynik N ze względu na brak tablicy rej. Mało tego stwierdziła że sama wyznaczy termin następnego badania, od daty jego przeprowadzenia. Jak widać .....można. Dodam tylko że w moim przypadku była jednocześnie wymiana dowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego stwierdziła że sama wyznaczy termin następnego badania

Referent-uprawniony diagnosta. Kto wie co jeszcze poprawi.

Moim zdaniem taka wsółpraca trąci paragrafem.

 

Brak tablicy właściciel pojazdu sam zgłasza w WK bez badania na SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak tablicy właściciel pojazdu sam zgłasza w WK bez badania na SKP

 

Masz rację, nie ma żadnego problemu kiedy zrobi to w okresie ważności dowodu. Rozpatrujemy sytuacje kiedy dowód jest po terminie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpatrujemy sytuacje kiedy dowód jest po terminie.

My dajemy N-1. W uwagach; brak tablicy, lub nielegalizowane,nieczytelne.

Po usunięciu tej usterki wyznaczamy termin badania za 20 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dajemy N-1. W uwagach; brak tablicy, lub nielegalizowane,nieczytelne.

Po usunięciu tej usterki wyznaczamy termin badania za 20 PLN

 

Dokladnie robie tak samo. Klient ,jak sam wiesz jest przeważnie na badaniu z nieważnym dowodem. I tu zaczyna sie problem który rozpatrujemy,w WK wypinają się na niego bo nieważny dowod, ( nie dostanie nowych tablic ). Ty mu nie dasz "P" bo nie ma tablic ( Bądz zniszczone ). I tak wkoło. Napisz jakie widzisz rozwiazanie ....jak mamy dać wynik badania, wszyscy wiedzą "N" ale wtedy klient nic nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak tablice próbne

 

To jest najwłaściwsze rozwiazanie...tyle że dla klienta dodatkowy koszt i ponowna wizyta na SKP. W moim przypadku sam. klienta był rejestrowany w innym województwie. Do tego właścicielem sam. był bank który udzielił kredytu. Więc można sobie wyobrazić jedna mała tablica a problemów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak zawsze w dupę dostanie diagnosta. Ja po telefonicznym uzgodnieniu dałem POZYTYW - i wpisałem brak jednej tablicy rejestracyjnej. I co zrobiła pani w WK??????????? Oddał dowodzik bez tablicy - bo przecież

POZYTW. Nie ufać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie dlatego ze odpuszcamy to "Panienki z Okienka" w WK, "Panowie w Czerni" z TDT i "Panowie w Błękicie" wycierają sobie nami pewną część ciała.Nie odpuszczaj napisz grzeczne pismo z prosbą o wyjaśnienie.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wtrące. WOJT poorozmawiaj z naszym inspektorem to człowiek Który ci powie jak to zrobić. A jeżeli ON tak powie to tak ma być i tyle. P RAD... zawsze jest pomocny.

Ja jeżeli mam problem zawsze się go radzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświećcie mnie bo ja tu czegoś pojąć nie mogę. Jest samochód, do tego zarejestrowany, "źli" ludzie zabrali mu tablice rejestracyjne a jutro wypada jechać na badanie. Właściciel po zapoznaniu się ze słynnym Dz.U. 227 z 2003 stwierdził, że na stacji nie ma co szukać bo dostanie wynik negatywny. Udał się wiec do WK gdzie dostał nowy kpl. tablic rejestracyjnych . No bo co do jasnej cholery stoi na przeszkodzie w wydaniu nowych tablic !!!!!! Bo według mnie jedyna przeszkoda to program komputerowy, na którym pracuje WK i brak wybrazni autorów w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

08/15 tu masz rację i to funkcjonuje od lat.To jest złe podejście do tematu przeglądów na SKP ale tak to funkcjonuje u nas. Nawet powiem ci że ta procedura odnosi się nieraz np. do nieścisłości nr nadwozia, mas pojazdów. To jest nie normalne ale dla nas dosyć wygodne(i dla wk też).Jeżeli na szczeblu wyższym to jest akceptowane to ja jestem "za'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, Panowie i Panie, tak...

 

Jak firma zajmująca się już od 10 lat programem dla SKP - mamy na codzień do czynienia z problemami dotyczącymi współpracy na linii WK - SKP. Jak to wygląda ?

 

Przychodzi inspektor X na SKP i mówi: to jest źle robione. Zgodnie z aktualnym stanem prawnym ma być tak a tak (wzór zaświadczenia, nieprawidłowe skreślenie - zamiast podkreślenia itp. dyrdymały). Co robi wówczas diagnosta lub właściciel SKP ? Dzwoni do Pana Norberta i zgłasza problem. I co ustalamy - że Pan X jest "dziwny" i dostosowujemy program STACJA do jego wymagań. Wierzcie mi - ja mam co robić bez takich telefonów. Ale - nikt nie chce być ganiany i być na tapecie. Jeśli program odpowiada 499 SKP, na których działa, to dlaczego nie odpowiada Panu inspektorowi na tej 1 stacji ?

 

Ręce odpadają - nazywając rzeczy bardzo delikatnie ...

 

Tu się ciężko oddycha, Panowie i Panie, czasami cholernie ciężko.

 

Jak kiedyś będę miał bardzo zły dzień to prześlę Wam mapkę najbardziej upierdliwych WK. Problemy dziwnie pokrywają się z niektórymi tematami poruszanymi na forum ...

 

Ok - mogę powalczyć - tylko co mi to da ? Stracę renomę, stracę Klientów ... Wolę delikatną perswazję, ale to pomaga tylko w rozmowie z inteligentnymi ludźmi. A o takich dziś coraz trudniej ... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie Norberta. Z resztą każdy z nas spotkał się kiedyś z taką sytuacją.

Gdy byłem świeżo upieczonym diagnostą w innym mieście, przyszło mi do głowy ( o! głupia naiwności ), że będę postępował zgodnie z literą prawa. Nawet kiedy mojemu WK to będzie wbrew. Przy pierwszej nadarzającej się okazji postawiłem na swoim kiedy postąpiłem zgodnie z rozporządzeniem zapisanym w ustawie a nie sugestią Pani z urzędu. I nie zrobiłem tego by komuś coś udowadniać ale dlatego,że byłem przekonany,iż tak trzeba i już.

Na rewanż nie musiałem długo czekać. Pech chciał ,że pomyliłem się w jednym miejscu w DIP'ie podczas PBT z zagranicy. Sprawa niemalże nabrała rangi przestępstwa. Na koniec pogrożono mi palcem, że jeszcze raz się to powtórzy i tracę uprawnienia. I coś mi się zdaje ,że miano na myśli tę pierwszą sprawę. :|

Od tej pory zszarzałem, nie wychylam się. Górę wziął koniunkturalizm. Wiadomym jest przecież, iż urzędnicy dysponują niewspółmiernie większym arsenałem środków nacisku niż my.

Ehhh jak widać lekcję zapamiętałem bo poczyniłem wyżej, odruchowo zastrzeżenie,że dotyczy to innego miasta niż te w którym pracuję obecnie. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczyniłem wyżej, odruchowo zastrzeżenie,że dotyczy to innego miasta niż te w którym pracuję obecnie.

To zawsze warto robić. Dlatego moja mapka nigdy nie pojawi się na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi tutaj zajmować stanowisko ponieważ znana nam jest wyłącznie relacja diagnosty, natomiast nie ma riposty od Pani z Wydziału Komunikacji Urzędu z Gdańska. Dlatego przedstawie stan prawny bez komentarza.

 

załącznik nr 1 (Dz. U. z 2003r. Nr 227, poz. 2250 z późn. zm.) - zakres badań

1.3. Oznaczenia pojazdu

Oględziny. Wymagania określają przepisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

1. Tablice rejestracyjne nielegalizowane.

2. Tablice rejestracyjne nieczytelne lub uszkodzone.

3. Ozdobienie tablic rejestracyjnych.

4. Brak nalepki kontrolnej, o ile jest wymagana.

5. Nieprawidłowe oznaczenie znakiem "PL".

(Dz. U. z 2005r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.) - Prawo o ruchu drogowym

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

 

Z przepisów tych jasno wynika, że pojazd może być dopuszczony do ruchu jeżeli posiada tablece rejestracyjne. Wynik badania daje się wówczas gdy brakuje np. legalizacji tablic lub są nieczytelne, nie mówiąc o ich braku.

 

Art. 72. 1. (Prawa o ruchu drogowym) Rejestracji dokonuje się na podstawie:

4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane;

 

I tu powstaje spięcie ponieważ by załatwić sprawę w organie rejestrującym wynik badania musi być pozytywny.

 

W Bydgoszczy urzędnicy rozumieją niespójność przepisu, że inne obowiązują organ rejestrujący a inne dotyczą diagnosty.

Są dwa wyjścia:

1) osoba, która zagubiła tablice i chce jeechać na badania może pobrać tablice czasowe i pozwolenie czasowe z tym, że jest to dodatkowo płatne,

2) właściciel pojazdu udaje się na badanie techniczne, diagnosta nie ma prawa odmówić badania pojazdu bez tablic i nie ma prawa zakończyć je wynikiem pozytywnym tylko negatywnym. Pozostaje jedyne wyjście, które sprawdziłem dzisiaj tak funkcjonuje: diagnosta zgodnie z przytoczonymi przepisami wydaje wynik badania negatywny i na drugiej stronie zaświadczenia wpisuje po dokonaniu zmiany w organie rejestrującym wynik badania pozytywny następny termin badania do .......

 

I z rązwiązania drugiego najczęściej korzystają i diagności i klienci wydziału. :lol:

 

Prywatnie poza marginesem i omawianym tematem doradzam znajomym by wyrabiali sobie nowe tablice (obojętnie przed czy po badaniu) w przypadku kradzieży jednej z tablic (co innego jak się zniszczy czy zagubi). Ponieważ jak ktoś zwinie paliwo na stacji czy popełni przestępstwo na tej 1 tablicy to po co mają ciągnąć za każdym razem właściciela i ma ciągle udowadniać, że tablice kiedyś tam mu ukradli i to nie on.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 72. 1. (Prawa o ruchu drogowym) Rejestracji dokonuje się na podstawie:

4) zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, jeżeli jest wymagane;

 

Boguś,

 

wszystko się zgadza poza jednym: TEN POJAZAD JEST ZAREJESTROWANY !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.