Skocz do zawartości

Wnosek o cofnięcie uprawnień za usterki drobne


elektro001

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem okazję przekonać się jak niektóre urzędy lubią komplikować życie sobie i diagnostom. Zostałem wezwany w celu wyjaśnienia badania technicznego z wynikiem pozytywnym i z usterkami drobnymi.

Konkretnie chodziło o dwie usterki a mianowicie:

- uszkodzenie układu projektorowego (odbłyśnik i klosz),

- brak wyraznej granicy światła i cienia.

 

Musiałem się tłumaczyć, dlaczego nie wystawiłem wyniku negatywnego z powodu wystąpienia kilku usterek drobnych w obrębie jednej grupy i nie zakwalifikowałem do wyższej grupy...

 

"8. W przypadku uznania stanu technicznego za niezadowalający w obrębie kilku usterek, o których mowa w kolumnie

trzeciej załącznika nr 1 oraz załącznika nr 2 do rozporządzenia, a które należą do tej samej grupy usterek, uprawniony diagnosta

podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu usterek do wyższej grupy usterek, jeżeli ich skumulowany wpływ skutkuje

wzrostem zagrożenia powodowanego przez pojazd. "

 

W oparciu o powyższy zapis temat powinien był się zakończyć, ale okazuje się, że nie...

Nie wiem jak to się zakończy, ale uważam, że przepisy jasno ten temat określają i jest to marnowanie czasu urzędnika i diagnosty.

To jest Polska właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilku

 

kilka I «zaimek oznaczający w sposób przybliżony liczbę większą niż 2 i mniejszą niż 10»

https://sjp.pwn.pl/slowniki/kilka.html

 

Poproś aby spojrzeli do słownika i zapoznali się z znaczeniem słów. Moim zdaniem postąpiłeś słusznie, stwierdziłeś 2 UD zatem brak podstaw aby kwalifikować wyżej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem, ale urzędnikom nie da się wytłumaczyć, że diagnosta podejmuje decyzję i kwalifikuje odpowiednie usterki. Nie widząc auta, sposobu przeprowadzenia badania, kwestionują wynik badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jesteś na prawie i żadnych konsekwencji nie są w stanie wyciągnąć.

Zastosowane zostało rozporządzenie zgodnie z jego zapisami, paragrafami, treściami i jakby ciężko będzie to podważyć.

Ja bym się nie martwił, choć mam świadomość, że to mało komfortowa sytuacja w pracy i po pracy. Na dodatek te upały. ;)

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wybrać 4.1.1.l brak wyraźnej granicy jako UD

w Patronacie owszem, można zakwalifikować jako UD , ale 4.1.1.l jest widoczne tylko po wyborze wyniku negatywnego, można potem zmienić na pozytywny z UD, ale po co.

W 996 była to była UI , w 776 dupy dali w wydruku nie zaznaczając żadnej opcji X , choć powinna być zaznaczona przynajmniej jedna kolumna to błąd techniczny legislacji , który inni pociągnęli jak patronat dając wybór diagnoście. U mnie jest to zawsze UI, jak mało zmatowiałe to 4.1.1.b, ma widzieć gdzie jedzie i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, a może właśnie o to chodzi, że przyporządkowano usterkę, która do żadnej grupy nie należy?

Jakby nie było, dla mnie rozdmuchiwanie tej sprawy, rozliczanie diagnosty z przyporządkowanych usterek jest wydumane. :x

No, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- uszkodzenie układu projektorowego (odbłyśnik i klosz),

- brak wyraznej granicy światła i cienia.

 

w "patronacie" poz.1 owszem może być UD, ale druga to UI lub USZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownictwu w wydziale komunikacji chodzi o to, że przy wystąpieniu kilku usterek drobnych w obrębie jednej grupy powinno być z automatu zakwalifikowane jako UI.

Tak interpretują przepisy po swojemu...

A wystarczy tylko zrozumieć zapis w 776...

Najciekawsze, że chcą puścić to drogą formalną :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, a może właśnie o to chodzi, że przyporządkowano usterkę, która do żadnej grupy nie należy?

Jakby nie było, dla mnie rozdmuchiwanie tej sprawy, rozliczanie diagnosty z przyporządkowanych usterek jest wydumane. :x

No, ale to tylko moje zdanie.

OK pokaż mi w 776 jeszcze jakąś usterkę, która nie jest przyporządkowana do żadnej grupy , a 997 była UI

wiem bo sam często naciągałem brak granicy na uszkodzenie klosza oczywiście organoleptycznie i pro bono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy po przepisach czy po patronacie?!

 

a w zaświadczeniu to se możemy wpisać, wkleić, dodrukować, zrobić zdjęcie z rozporządzenia, czy to czym dysponujemy w programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w zaświadczeniu to se możemy wpisać, wkleić, dodrukować, zrobić zdjęcie z rozporządzenia, czy to czym dysponujemy w programie?
- ależ wolna wola. Nakazu nie ma aby korzystać z programów, więc można na zeszycie jechać jak za dawnych czasów. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakazu nie ma aby korzystać z programów

 

no jak w/g Ciebie nie ma, to se pisz w zeszycie, tylko czy Ci kartek wystarczy, żeby je wysyłać obowiązkowo do cepiku :D, widzę, że Ty też jesteś przedstawicielem zespołu, grupy, prowadzenia dyskusji, żeby ją prowadzić, "ino " nie wiem po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - podaj co to za urząd. Podając te dane nie łamiesz żadnego prawa, a warto pamiętać takie sprawy.

 

Po drugie - zwróć się do OSDS o pomoc. Może należało by natychmiast wszcząć wobec takiego urzędu wszelkie możliwe postępowania zarówno na gruncie kpa jak i z powództwa cywilnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pismo przyszło z Wydziału Komunikacji w Piszu do Wydziału komunikacji w Grajewie. Nawet opinia TDT jest, że w świetle przepisów i z analizy usterek diagnosta powinien zakwalifikować do wyższej grupy.

Ale TDT zaznaczyło, że jest to tylko Ich opinia na podstawie dokumentów, a urząd traktuje to jak wyrocznię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcy urząd przysłał pismo z rzekomo nieprawidłowo przeprowadzonym badaniem do mojego urzędu a mój urząd, po przeprowadzeniu ze mną rozmowy i przedstawieniu dokumentów chce wystąpić na drogę formalną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obcy urząd przysłał pismo z rzekomo nieprawidłowo przeprowadzonym badaniem do mojego urzędu
też takie coś przechodziłem i wiem teraz ,że to była zagrywka i absurdalne zarzuty -odbyłem rozmowę wyjaśniająca i na tym się zakończyło .Najgorsze jest to ,że na ich terenie patologia goni patologię ,ale pojawił się obcy to trzeba go wyeliminować.. :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ,że na ich terenie patologia goni patologię ,ale pojawił się obcy to trzeba go wyeliminować.. :D:D

 

Już wiem, że było to pogrożenie paluszkiem w moją stronę, żebym za bardzo się nie wychylał...

Nie wiem tylko czy na tym koniec, czy jednak coś zrobią. Odpowiedzi na razie nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Zawsze wiedziałem ze to chory kraj , u nas w WK tez maja jakieś odchył od normy chyba konkurencja działa albo TDT będzie przejmował stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.