Skocz do zawartości

Analiza spalin pojazdów wyposażonych w instalację gazową.


rewers

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przechodzi EOBD to nawet analizatora nie dotykam. Generalnie zasada jest prosta. Pojazd prawidłowo serwisowany nie ma problemu z BT. Zdarzają się przypadki awarii, ale są zdecydowanie rzadkie. Są też silniki wybitnie nie lubiące LPG, ale to już margines. Główną przyczyną niespełniania wymagań jest jednak niewłaściwy serwis lub jego brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ile jest warsztatów co nie maja analizatora, jak pytam klientów o serwis u gaziaża to wielkie ździwienie,ON TYLKO LAPTOPEM sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiesław napisał:

ON TYLKO LAPTOPEM sprawdzał

jeżeli oni też montują LPG, a nie tylko serwisują laptopem to ciekawe skąd biorą konkretne wartości spalin które widnieją w homologacji. Pewnie losowo wpisują :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tabelki z rozporządzenia. No z norm, jat to skąd. Spojrzy w sufit i wpisuje tak, żeby było dobrze. :silent:

Podobno na wielu stacjach jest tak samo. Znaczy, że na badaniu było dobrze, a potem...

Też się staram, aby wyszło "dobrze", ale jak razi [Check Engine] to nawet nie podchodzę.

A poza konkursem to jaka jest norma węglowodorów na dzisiaj. Pytam, bo dawno nie mierzyłem. :silent:

Co pomiar, to same zera albo blisko zera analizator wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Paprock napisał:

A poza konkursem to jaka jest norma węglowodorów na dzisiaj.

Przed setkę trzeba " nabić " :

11 minut temu, Paprock napisał:

(...) aby wyszło "dobrze"

:P :silent:

13 minut temu, Paprock napisał:

Co pomiar, to same zera albo blisko zera analizator wyświetla.

Ale sonda analizatora " wisi na analizatorze ". :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę same legitne pojazdy masz, u mnie jak jakiś ma poniżej 20 to można szampana otwierać że nówka funkiel nieśmigany, Zazwyczaj w granicy 70.

Rekordy jakie miałem to 3200 węglowodorów, 12% tlenku węgla i lambdy 1.35 i 0,82 (coś takiego). 

Wycięte katy to już nosem czuć jak smrodem daje :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Andrzej89 napisał:

Wycięte katy to już nosem czuć jak smrodem daje

No i analizatory i inne dymomierze niepotrzebne, nos wystarczy. :giggle::faint:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Paprock napisał:

Też się staram, aby wyszło "dobrze", ale jak razi [Check Engine] to nawet nie podchodzę.

O! Tu coś zaiste rzeźbione było, żeby nie raziło! :evil:

Zalepione kontrolki.jpg

Zalepione kontrolki.jpg

Mam w komplecie AirBag do tego. :evil:

Zapodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Paprock napisał:

jak razi [Check Engine] to nawet nie podchodzę

 

5 minut temu, Paprock napisał:

O! Tu coś zaiste rzeźbione było, żeby nie raziło!

To też nie podchodzisz bo to jakby ZK, a Ty na podstawowej dziergasz. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szyję na podstawowej z utartą opinią i coby zaspokoić:

24 minuty temu, Andrzej89 napisał:

To widzę same legitne pojazdy masz, u mnie jak jakiś ma poniżej 20 to można szampana otwierać że nówka funkiel nieśmigany

- tak, większość to auta trzyletnie, a druga większość, to powroty tych, które już były. Żadnych trudnych min, bomb, niewybuchów. Trupy nas znają i z daleka omijają. Jest jeszcze tylu "fajnych chłopaków"... Chociaż i ja ostatnio pochyliłem się nad wiekową pandą i dałem jej jeszcze pożyć trochę przynajmniej do wymiany progów. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Chociaż i ja ostatnio pochyliłem się nad wiekową pandą i dałem jej jeszcze pożyć trochę przynajmniej do wymiany progów. :silent:

To...  miałeś gest..., myślisz, że po "N-ce " wróci ? :smile:

 

1 godzinę temu, Paprock napisał:

Żadnych trudnych min, bomb, niewybuchów. Trupy nas znają i z daleka omijają.

Tylko pozazdrościć. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oberwała negatywa. Oczy w kanale zamknąłem. :evil:

A zazdrościć nie ma czego. Zapiernicz taki, jak w tym 'polskim markiecie' na kasie przed świętami. Zapomnij o siku.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 19:26, piter1973 napisał:

a z gazem też ?

Wskaż przepis, który by mi nakazywał wykonanie analizy spalin w pojeździe z gazem, gdy wynik pomiaru EOBD jest pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 19:26, piter1973 napisał:

a z gazem też ?

5. Dla pojazdów silnikowych wyposażonych w pokładowe systemy diagnostyczne do kontroli emisji zanieczyszczeń gazowych OBDII/EOBD konieczne jest sprawdzenie, czy w badanym pojeździe prawidłowo działa kontrolka MIL, wszystkie procedury (monitory) diagnostyczne są wykonane oraz czy nie występują zarejestrowane kody usterek. Jeżeli wynik jest pozytywny, możliwe jest odstąpienie od wykonania pomiarów wieloskładnikowym analizatorem spalin. Przy negatywnym wyniku dopuszczalne jest wykonanie testu czujników tlenu za pomocą czytnika OBDII/EOBD lub wykonanie tradycyjnego pomiaru zanieczyszczeń gazowych wieloskładnikowym analizatorem spalin i ich wynik uznać za wiążący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

świecące [Check Enginy] gonię. 

Była taka opinia ITS-u lub PISKP, że w przypadku świecącej się kontrolki MIL wynik, bez względu na test czujników lub analizę spalin uznać za negatywny. Na pytanie jak to się ma do rozporządzenia nikt nie potrafił odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Paprock napisał:

No to zaś coś źle robię, że świecące [Check Enginy] gonię. 

Nie źle, tylko szeryf wylazł na wierzch i czyni jak mu sumienie nakazuje. :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.