Skocz do zawartości

vat po 1 lipca


jankalin

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś miałem rozmowę z WK dotycząca badania VAT .Pani stwierdziła iż po 1 lipca 2017 zmieniła się podstawa prawna do określenia przy BT .Oczywiście podstawy prawnej nie usłyszałem natomiast chcę u kolegów zasięgnąć info na ww temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani stwierdziła, że zmieniła się podstawa prawna bez wykazania co się zmieniło ?

Pani to kto, naczelnik WK, pani kierownik WK, pani z okienka WK ?

 

Czy to była rozmowa na temat wykonanego przez ciebie badania "vat" ?

A jeśli tak to jakieś szczegóły tego badania może ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik zajmujący się wydawaniem DR.wpisów haka,gaz etc No cóż badanie jak badanie określa się rodzaj vat-u i wystawia zaświadczenie .Ale moja pytanie i prośba brzmi była jakowaś zmiana czy coś mi umnknęło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło w tej kwestii . 24 czerwca ukazał się tekst jednolity ustawy o podatku od towarów i usług .Art. 86a ust 9 , jak był tak jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urzędnik zajmujący się wydawaniem DR.wpisów haka,gaz etc No cóż badanie jak badanie określa się rodzaj vat-u i wystawia zaświadczenie .Ale moja pytanie i prośba brzmi była jakowaś zmiana czy coś mi umnknęło .

 

Twoja prośba jest jasna. Jak już napisano nic się nie zmieniło. Jednak jeśli WK ma "ale" to albo się myli albo, ty żle określasz "vat" lub żle wystawiasz na zaświadczeniu.

Stąd moje pytania, by spróbować określić o co chodzi.

 

Jednak jeśli zależy ci tylko na odpowiedzi na pytanie to po 1 lipca 2017 nic się nie zmieniło.

A czy jakaś zmiana ci umknęła ? nie wiem, bo nie chcesz nic napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło w tej kwestii . 24 czerwca ukazał się tekst jednolity ustawy o podatku od towarów i usług .Art. 86a ust 9 , jak był tak jest .

Dzięki wielkie i oto chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie i oto chodziło.
problem może tkwić w nieaktualnej wersji oprogramowania. Sprawdź czy treść drukowana na zaświadczeniu jest zgodna z
Art. 86a ust 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie Koledzy:

"VAT-1:Pojazd spełnia wymagania ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług

(Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.) art. 86a. ust. 9 pkt 1 lit. a "

Czy:

"VAT-1: - art. 86a ust. 9 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 86a ust. 9 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

ja tak piszę, ale w zależności jaki to vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem prosić, żeby ze śmiechu się nie pokładać, ale co mi tam, można się śmiać.

Ja tam piszę tak, ale tylko do vatowskiego badania, wklejam całą regułkę/przepis i doklejam odpowiednie zdanie z tych kolorowych, a co/jaki VAT wpisze WK, czy 1 lub 1a/b to już mniej mnie obchodzi ;-)

 

Pojazd (nie)9) odpowiada dodatkowym warunkom technicznym przewidzianym dla:

- pojazdu określonego w art. 86a ust. 9 pkt 1 lub pkt 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

1) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, mające jeden rząd siedzeń, który oddzielony jest od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą:

a) klasyfikowane na podstawie przepisów o ruchu drogowym do podrodzaju: wielozadaniowy, van lub

b) z otwartą częścią przeznaczoną do przewozu ładunków;

2) pojazdy samochodowe, inne niż samochody osobowe, które posiadają kabinę kierowcy z jednym rzędem siedzeń i nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie oddzielne elementy pojazdu;

 

Badany pojazd odpowiada warunkom opisanym w punkcie 1 przy literze a.

Badany pojazd odpowiada warunkom opisanym w punkcie 1 przy literze b.

Badany pojazd odpowiada warunkom opisanym w punkcie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054, z późn. zm.)

 

Może o to chodzi - od czerwca jest nowy tekst jednolity - Dz.U. 2017 r. poz. 1221 ze zm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.