Skocz do zawartości
Czy płacisz za terminale płatnicze 2x więcej niż musisz? ×

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Piszę z dość pilną sprawą, za niedługo chcieliśmy zacząć budowę i z tego względu mam 2 pytania. Pierwsze dotyczy wymiarów hali oraz odległości wyjazdowej od drogi. Jak widać na poniższym rysunku ( wybaczcie jakość ), odległość bramy wyjazdowej z OSKP od drogi wynosi około 10 metrów, na rysunku jest jeszcze płot lecz będzie on zlikwidowany, oraz hala blaszak która będzie modernizowana i przedłużana do 23,5 m.

1. Czy mogą być jakieś problemy z odbiorem ze względu na tą odległość od drogi?

2. Jak w praktyce będzie wyglądał wyjazd długim zestawem ( brama szerokości 4m)?

3. Co sądzicie o tych 23,5 metrach? ( projekt już gotowy, lecz zawsze będzie można go zmienić)

 

Drugie pytanie dotyczy projektu samej hali. Jak widać na szkicu, projektant umieścił na hali z jednej strony biuro, natomiast z drugiej strony pomieszczenie sanitarne i mam wątpliwości.

 

4. Czy umieszczenie tych pomieszczeń przy takich wymiarach hali jest dopuszczalne?

 

Załączam oba rysunki i byłbym wdzięczny za pomoc :)

2.png.3e66757a142dc810b97e79a06a413107.png

1.png.8c89e7029a304455fd733a8b697e32bb.png

Napisano

Przepisy jak to przepisy... W temacie SKP cisza na temat dróg, ścieżek i ich powierzchni terenu dla wjazdu i wyjazdu. Mają być zachowane wymiary bram oraz stanowiska kontrolnego wraz z ławą pomiarową. No po przepisach to trzeba jeszcze miejsca parkingowe zorganizować oraz stanowisko zewnetrzne do pomiarów popularnie zwanego hałasu. Natomiast cała reszta wedle własnego ergonomicznego uznania.

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=279408#279408

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=258068#258068

 

Tyle z rozporządzenia o wjeździe:

§ 6. Wjazd na stanowisko kontrolne powinien mieć nawierzchnię bitumiczną, betonową, kostkową, klinkierową, z płyt betonowych lub kamienno-betonowych, wykonaną na długości co najmniej:

1) 3,0 m — dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami;

2) 6,0 m — dla stacji kontroli pojazdów przeprowadzających badania techniczne pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t oraz przyczep przeznaczonych do łączenia z tymi pojazdami.

 

23 metry to troszkę krótko. U mnie jest ponad 35 metrów długości i mi dla zestawu za mało. :x

Napisano

Dlatego, że jak postawisz tylną oś naczepy na szarpaku to ciągnik stoi za bramą. Szarpak montowany jest za zwyczaj 6-10 m od końca kanału i aby cały zestaw mieścił się na hali to powinna mieć ok 40 m długości.

Napisano

Albo szarpak przesunąć

Też nie za bardzo się da, bo muszą być zachowane pewne odległości pomiędzy szarpakiem a rolkami hamulcowymi i testerem amortyzatorów aby pojazd stojący na szarpaku jedna osia nie stał inną osią na innym urządzeniu.

Napisano
Jak w praktyce będzie wyglądał wyjazd długim zestawem

Osobiście zmienił bym kierunek - wjazd od podwórza a wyjazd na drogę - i tak tam zrobisz parking i pomiar dzwięku od drugiej strony - co do długości 24 to minimum - dla komfortu pracy 30

 

[ Dodano: 11-09-2017, 10:07 ]

A i jeszcze jedno - macie zgodę na wjazd z drogi powyżej 3,5

Napisano

Panowie, dzięki za rady, wyjazd mam na drogę, wjazd jest z placu a chyba w takim wypadku nei trzeba pozwolenia? Odniesie się ktoś do projektu hali, gdzie przy szerokości 7 m umieszczone są w niej biuro oraz pomieszczenia sanitarne, tak jak na rysunku?

Napisano

Biuro o szerokości 130 cm. Jak ten diagnosta sie tam będzie mieścił za biurkiem ?

Napisano

Tu jest wężej, bo 6,20 m od ściany do ściany, a dwa biurka stoją swobodnie z krzesłami dla klientów. Wcześniej też pod oknami stoi sofa trzyosobowa robiąca za poczekalnię, czy tam kącik z gazetami.

Mimo wszystko 'urzędowo-biurowo' pracuje się kiepsko z powodu przeciągów, wiatrów, kurzu, hałasu, szumu...

Co biurowy kantorek to biurowy kantorek!

5ae1a7f889ec5_BiurkanaSKP.thumb.gif.b6efc624824c50e43b6befe7836f57bc.gif

Napisano
5. zapewnienie w pomieszczeniach administracyjno-biurowych na każdego z pracowników jednocześnie zatrudnionych co najmniej 13 m3 wolnej objętości pomieszczenia oraz co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi, niezajętej przez urządzenia techniczne, sprzęt itp. (§ 19 ust. 2 r.b.h.p.);

Jeszcze jest kwestia wymagań związanych z CEPiK-iem .

Napisano

No to widzisz jaki kombajn zrobili, że w jednym wszystko. I ława pomiarowa i stanowisko kontrolne i powierzchnia pomocnicza i pomieszczenie administracyjno-biurowe! A to uciapane żółtą farbką, to strefa po której klientowi wolno dreptać.

Dobrze, że szaletu publicznego nikt nie wkomponował.

:evil:

Napisano

Masz piękne warunki pracy, nie ma co. :cry: A na odbiór stacji to biurka wynosicie, czy powierzchnie się zgadzają?

Napisano

Proponowałbym jeszcze z doświadczenia pamiętać o:

- Parking 4 miejsca dla pojazdów do 3,5t sugerowane wg warunków technicznych ok dł 6m szer. 2,2m aby swobodnie zaparkować pojazd - wg przepisów Prawa budowlanego dł. 5 m

 

- Parking 2 miejsca dla pojazdów pow. 3,5t sugerowane wg warunków technicznych ok dł 22m szer. 2,2m aby swobodnie zaparkować pojazd

 

Dz. 40 wskazuje wyłącznie ilość miejsc i wielu by marzyło, aby te miejsca były cały czas zajęte.

 

- pole akustyczne

 

- pole do badania anglika dł. 10m + ok 1,5-2 ma maskę przednią i szerokość 2,5m + szerokość pojazdu ok 2,2m

dopuszcza się pole do badania "lusterka anglików" w polu akustycznym jednak wtedy warto oznaczyć innymi barwami np. białe i żółte.

 

Toalety zgodnie z Prawem budowlanym do ok 70 m od stanowiska pracy, ale warto to skonsultować z projektantem.

 

Przy okazji projektu dodatkowe obliczenia nacisku na obrzeża kanału 25%.

Pozdrawiam,

Bogusław Maćkowski

 

Wszystkie wypowiedzi mają charakter prywatny i nie mogą być traktowane jako opinia prawna lub urzędowa. Nie wyrażam zgody na kopiowanie i publikowanie moich wypowiedzi na innych forach, nośnikach, publikacjach itp.

[scroll]Wypełnij ANKIETĘ skąd jesteś ! ! !. [/scroll]

Napisano
pole do badania anglika dł. 10m + ok 1,5-2 ma maskę przednią i szerokość 2,5m + szerokość pojazdu ok 2,2m

 

Czy jakiś przepis zabrania usytuowania takiego pola do badania w ramach ścieżki diagnostycznej jeśli jest to możliwe?

Napisano

Nie. Tak samo w tej samej przestrzeni co stanowisko akustyczne

"Społeczeństwo postanowiło kiedyś mieć Policję, aby pilnowała przestrzegania prawa, ustanowionego umysłami przedstawicieli tego społeczeństwa. Postanowiło mieć także diagnostów, którzy będą kontrolować pojazdy poruszające się po drogach, aby społeczeństwu było bezpiecznie. Teraz społeczeństwo ma problem kiedy Policjant karze mandatem za łamanie prawa, albo diagnosta nie chce dopuścić niesprawnego pojazdu. Bo prawa powinni przestrzegać inni a w stosunku do MNIE powinno wystarczyć jedynie moje ustne zapewnienie, że jestem wzorowym przedstawicielem tego społeczeństwa. Ci, którzy chcą wykonywać swe obowiązki tak jak NAKAZUJE prawo nie mają lekkiego życia....." - by abcs

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.