Skocz do zawartości

negatyw


pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w rejestrze powinna być:

 

4 Inna czynność.

No przecież jest.

 

Ale nie było do 13 listopada !!! Co się takiego zmieniło, że nagle się znalazło ??? Jak od 2009 ich przekonywałem, że nabicie to nie jest badanie dodatkowe to drwili i szydzili a teraz CEPiK ich przymusił do wprowadzenia innych czynności. Najgorsze, że jedno poprawili a w innym miejscu spieprzyli bo dodali jako oddzielny rodzaj badania : ponowne sprawdzenie i WK cofają takie zaświadczenia bo badania nie ma w CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, jak robisz pierwsze w kraju to wpisujesz coś w uwagach?

Tylko te zalecane, typu;

Brak tablic, czy przystosowany do ruchu lewostronnego itp.

]nie napisałem że inne

 

Ty nie, kolega wcześniej już tak,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowne sprawdzenie pojazdu polegające za usterki (DICT_098 za usterki )i w czym problem panowie? jest badanie to nadal badaniem okresowym

W tym problem, że nie ma takiego badania w ustawie i jak je wybierzesz zamiast okresowego to nie będzie terminu następnego badania w CEPiKu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te zalecane
a weź u nas nie napisz że dane ustalono na podstawie takiej to,a takiej to badania nie przyjmą :) Oczywiście z Polski BT bez gadania przyjmują,ale nasze mają mieć i koniec.Tylko w sumie odbiegamy od tematu,ale na koniec to wszystko zależy od WK,bo po co się z nimi kopać,skoro nie zmuszają do łamania prawa,a tylko są nadgorliwe :) .Zresztą co region to jakieś swoje lokalne zwyczaje mają(ale od "swoich",bo inne to przyjmują,gdzie tu logika?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że nie ma takiego badania w ustawie i jak je wybierzesz zamiast okresowego to nie będzie terminu następnego badania w CEPiKu.

 

będzie :):x

 

Dodam na szybko i tylko ograniczając się do aspektów technicznych:

jeśli mnie pamięć nie myli taki stan eksportu o którym markes30 piszesz był za CEP 1.0. Teraz (2.0) jak wybierzesz PONOWNE to pójdzie normalnie a w historiipojazdu bedziesz miał w rodzaju badania: badanie techniczne polegając na ponownym... czy jakoś tak. i wysztskie daty wyniki stan licznika ZAPISANE w CEP-ie z którego historiap.. czerpie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowne sprawdzenie i WK cofają takie zaświadczenia bo badania nie ma w CEPiKu.

jakie cofają? jakie nie ma w cep? wykonujesz polecenie (po badaniu) "wprowadź do cep" i po chwili jest odzew "poprawnie zapisano w cep" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy cepik zapisuje tnb przy badaniu innym niz okresowe

tego nie sprawdzałem i na razie nie sprawdzę, urlop :viva: ale po wolnym zobaczę i jeżeliby się okazało, że tnb nie ma to zmienię określenia w rodzaju badania. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po chwili jest odzew "poprawnie zapisano w cep

 

To że zapisano, to jedno. A drugim jest to czy cepik zapisuje tnb przy badaniu innym niz okresowe... :evil::evil::evil::evil:

 

Zapisuje wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trzeba odróżnić to co wpisujemy do programu od tego co program wpisuje do rejestru badań.

W programie nawet jak jest opcja padania ponownego to jest duża szansa, że do rejestru to badanie trafi jako okresowe. Najlepiej to wydrukować zaświadczenie i zobaczyć jaki rodzaj BT drukuje się na zaświadczeniu.

Mi osobiście najlepiej pracowało się na Patronacie, bo tam wszystko co się wpisało w dana rubrykę to tak zostawało. Nie ukrywam, że źle mi się pracuje na Norcomie bo tam informacje wpisuje się w różne okienka a program sam gdzieś to przenosi i zamieszcza. Do tego są jakieś dziwne rubryki nie wynikające z przepisów jak np. pojemność zbiornika gazu, data ważności dozoru butli. Istnym kuriozum w programie Norcomu jest określanie roku produkcji na podstawie daty I rejestracji! Może mi ktoś wyjaśnić po co przy badaniu okresowym rubryka z rokiem produkcji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy któryś z Was miał problem, że rodzaj badania po N określił tak albo tak?

 

Kolega na corocznej kontroli dostał pytanie "dlaczego ponowne sprawdzenie usterek jako badanie okresowe robi"

Ale o tym sam na forum pisał. Nie chce mi się szukać, ale gdy odpowiedział, że to przecież dalej jest okresowe badanie, tylko inne czynności, pan z TDT stwierdził - w sumie racja.

 

Więc najważniejsze nie jest jak, tylko by umieć sensownie uzasadnić dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnijmy sobie jedno. Wszystkie rodzaje badań jakie macie w swoich programach są narzucone przez słowniki w CEP-ie. "Ponowne sprawdzenie usterek" to tylko nazwa badania okresowego, wynikająca z rozporządzenia i tak to zostało zaimplementowane do słowników w CEP. Jest to o tyle niefortunne, że narzuca sprawdzenie konkretnej grupy usterek, która znowu zaimplementowana jest z tabeli opłat. W przypadku gdy jest więcej niż jedna usterka, a do tego z różnych grup, to nie można wybrać właściwego rodzaju. I sedno: jakkolwiek wybierzecie rodzaj BT, czy to okresowe czy sprawdzenie usterek, zrobicie dobrze i TNBT pójdzie do CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

mam pytanie odnośnie negatywnego wyniku klient przyjeżdża np. 10.02

 

1) negatyw za sworzeń - klient wraca 12.02 na poprawkę podczas wjazdu na stanowisko strzela przewód hamulcowy...

co wtedy? negatyw na poprawce na przewód?

 

co z 14 dniami, auto ma kolejne (od 12.02) 14 dni na naprawę hamulców(do 26.02), czy ma 14 dni od pierwszego badania pełnego na naprawę (czyli nadal do 24.02)?

 

2) negatyw na sworzeń - klient wraca, luz nadal jest

 

negatyw na to samo i jak z tym czasem na naprawę?

 

wprowadzając najpierw auto do rejestru nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy usterki usunięto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kaszmir, jak pęknie przewód przy wjeździe to nie zrobisz po prostu poprawki (pytanie: na okresowym było ok? i tak nagle? hmmm) a termin biegnie nadal do 14 dni. co do opłaty, ja w przypadku poprawki najpierw sprawdzam potem pobieram opłatę i wpisuję do rejestru, tak w/g mnie mniej problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) negatyw za sworzeń - klient wraca 12.02 na poprawkę podczas wjazdu na stanowisko strzela przewód hamulcowy...

co wtedy? negatyw na poprawce na przewód?

Wymyśl coś innego, bo tak pogrążasz się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.