Skocz do zawartości

negatyw


pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mirek_handlarz napisał:

jestem zdania, że występowanie jakichkolwiek usterek na "poprawkowym" nie pozwala wydać wyniku "P" ponieważ tu postępowanie nie jest tożsame jak na okresowym - czyż nie ? 

A jaki rodzaj badania wykonujesz w trakcie ponownego sprawdzania usterek? Czyżby to nie było przypadkiem w dalszym ciągu badanie okresowe z ograniczonym zakresem? A skoro tak, to występujące w jego trakcie jakieś usterki drobne, które były poprzednio (do których ogranicza się to następne spotkanie) wyparowują? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adam1501 napisał:

Czyżby to nie było przypadkiem w dalszym ciągu badanie okresowe z ograniczonym zakresem?

Nie chcę łapać Cię za słówka ;)

A literalnie to co ustaliłeś podczas okresowego badania nie ulega zatarciu - zaświadczenia klientowi przecież nie zatrzymujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ustalone usterki nie wyparowują przy ponownym badaniu to znaczy, że powinny się również znaleźć w zaświadczeniu końcowym. Aby je tam wpisać trzeba je sprawdzić czy są usunięte czy też nie. 

Podsumowując pytanie, trzeba sprawdzać wszystkie usterki i pobierać za nie opłatę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Klient, wyjechał z badania z usterką istotną (nie można odszukać VIN który prawdopodobnie  w bagażniku zabudował zbiornikiem gazu). Na ponowne badanie  zdemontuje zbiornik lub przyjedzie ze zluzowanym ! Jak postąpić przy ponownym badaniu? Odczytam ten VIN a jak podejść do faktu przyjazdu ze zdemontowanym zbiornikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem taki przypadek, więc wziąłem klucz i baniak popuściłem. Włos mi z głowy nie spadł. No nie ma sensu doprowadzać do absurdów, no chyba że komuś zależy aby pozbyć się delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyfikacja to ważna sprawa i nie podlega dyskusji, ale jak kolega Paprock napisał weź klucz popuść zbiornik i sprawdź nr - korona z głowy Ci nie spadnie a zawsze zyskasz klienta i to zapewne nie jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Raz miałem taki przypadek

Jak chodzi o Renówkę, to przy pomocy lusterka można sobie poradzić. Tylko Vin widzisz z odwrotnej strony (czyli odbicie lustrzane) i dla niektórych może się kręcić w głowie- taka mała dygresja.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paprock napisał:

Raz miałem taki przypadek, więc wziąłem klucz i baniak popuściłem. Włos mi z głowy nie spadł. No nie ma sensu doprowadzać do absurdów, no chyba że komuś zależy aby pozbyć się delikwenta.

Dziękuję, za radę i pomoc. Zadzwoniłem po klienta, odkręciliśmy zbiornik, zrobiłem zdjęcia VIN a klientowi spadł kamień z serca, gdyż chciał już nabijać numery w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krzysztof plus napisał:

. Zadzwoniłem po klienta, odkręciliśmy zbiornik

☠️

Ja jestem układnym człowiekiem .... ale  to lekkie przegięcie. Z  reklamacją do gazownika "pseudo gazownika"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami szybciej poluzować dwie śruby i dokonać sprawdzenia numeru, niż go dwa dni poszukiwać. Jak to we Freelanderach II bywa! :evil:

A gazownik i pseudo gazownika zostawiłbym w spokoju, bo jeden z drugim nic tu nie zawinił, żeby badania nie przeprowadzić! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o zasadę - na pojazd została wydana homologacja przez gazownika - więc dlaczego ja jako potencjalny Kowalski mam odkręcać czy tam luzować butlę - a jeśli coś uszkodzisz to kto za to zapłaci - znałem już takich co sprawdzali reduktory - pourywali złącza i bulili ze swojej kieszeni - ale to indywidualna sprawa - ja g... bym nie ruszył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztof plus napisał:

klientowi spadł kamień z serca, gdyż chciał już nabijać numery w innym miejscu.

W takim przypadku to raczej trzeba zbiornik zamontować w innym miejscu bo podstaw do nabicia numeru brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt Ci nic nie każe, nic nie musisz. Jeden diagnosta przywali [N], drugi poluzuje śruby.

Ani homologacja, ani niemożność wykonania badania nie ma tu nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam wszystkich mam takie pytanie ,robiłem poprawkowe po negatywie 2-usterki a klient usnął tylko jedna

więc dostał ponownie N ,za jedną usterke,od kiedy liczyc teraz te 14 dni  ,od pierwszego N,czy od poprawkowego N?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka została wyłapana podczas pierwszego [N], to i od tego terminu czas czternastu dni upływa.

Usterka została wyłapana podczas pierwszego [N], to i od tego terminu czas czternastu dni upływa.

 

A cała reszta i tu i tam była: 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście dałbym  ( UI ), bo wychodzę z założenia, że zgodnie z tabelą usterek kolejna jest o jego ustawieniu  " a tam same ( UI ) " - i jak bez świecenia sprawdzisz;-) , ale że za ścianą mamy warsztat to chłopaki ogarniają temat ( chyba, że to  jakaś " wydumka "  ) wtedy ( UI ) - zmartwienie klienta:silent:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.