Skocz do zawartości

negatyw


pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

michał - mi mój WK wydział wytłumaczył to trochę tak - przykład : rejestrujesz pojazd i dostajesz pozw czasowe . okres badanie ważne jeszcze np 10 dni . nie wydasz DR 11 dnia bo brak waznego badania dlatego nie przyjmują wniosków z terminem badania krótszym niż 30 dni bo tyle czasu jest przewidziane na rozpatrzenie wniosku o rejestrację pojazdu i czynności z tym związane ( procedura sprawdzenia dokumentów , wydruk DR w wytwórni , czas przesyłki itp itd ) . czy ten termin 30 dni na rozpatrzenie wniosku o rejestrację to prawda czy nie , szczerze nie zagłębiałem się w temat bo średnio mnie to interesuje ale nie daje wiary takiemu tłumaczeniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tok postępowania jest chyba w większości WK ,ale w jednym z moich ościennych WK wystarczy ważne badanie na 2 tygodnie . Wydają PC a w uwagach umieszczone jest info o dacie ważności OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, piter1973 napisał:

mój WK wydział wytłumaczył to trochę tak

Tak się tłumaczy bo nikt nie "potrząchał" tam urzędnika. Jakby przyszło do wydania tego na piśmie z podstawą prawną, to raptem okazałoby się, że jednak można przerejestrować i wydać PC nawet z badaniem ważnym do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ rejestrując pojazd dopuszcza go do ruchu. Wystarczy mieć aktualne badanie techniczne w dniu rejestracji (dzisiaj rejestruję to wystarczy, że do dzisiaj mam ważne badanie techniczne). Sprawą klienta jest później zadbanie o aktualne badanie techniczne. Przy odbiorze DR musi mieć też aktualne, czyli w międzyczasie zgłosić się na SKP i identyfikacja na badaniu na podstawie PC lub karty pojazdu. Inne rozwiązania to już widzimisię różnych WK.

Edytowane przez LukaszK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 16:05, mike_van_mik napisał:

 jak klient ma luzy na lacznikach stabilizatora to jaka usterke dajecie ? Swoją drogą poza metodą ze druga osoba bujnie auto na boki i sprawdzimy ewentualne luzy to macie jeszcze inne patenty ? 

ja  sprawdzam na szarpakach, jeżeli sprawdzam lewy prawym szarpakiem ruchy na boki  i odwrotnie. żeby sprawdzić tylne wystarczy mi jak przednimi kołami stoi na szarpakach. Jeżeli luz jest jakiś minimalny i nie jestem pewien na 100% wtedy dopiero proszę klienta o bujanie samochodem.

W programie stacja.SQL za te luzy w katalogu usterek jest tylko N

Edytowane przez marcinek44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinek44 napisał:

 

W programie stacja.SQL za te luzy w katalogu usterek jest tylko N

Nigdy się nie sugeruj programem tylko tabelą usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mecher napisał:

 

Przez ponad półtora roku, to się chyba już nauczył ;)

hmm może ktoś inny się dopiero uczy 😉 na poprzedniej stacji pracowałem dwa lata i tak robiłem jak nauczyli - czyli do bujania samochodem jest klient... ewentualnie ucznia z warsztatu się wołało... i tak tam dalej jest... dopiero na tej gdzie teraz pracuję kolega pokazał jak robić żeby klienta nie fatygować 🙂

 

katalog w stacja.SQL no raczej wierna kopia usterek z tabeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LukaszK napisał:

Wystarczy mieć aktualne badanie techniczne w dniu rejestracji (dzisiaj rejestruję to wystarczy, że do dzisiaj mam ważne badanie techniczne).

Dokładnie tak jest jak napisałeś, ale rodzi się pewien problem, gdyż WK zamawiając DR musi (tak bynajmniej wszyscy twierdzą) wypełnić rubrykę termin następnego OBT. Potem przy odbiorze DR okazuje się, że wpisany tam termin już upłynął i zgodnie z instrukcją obowiązująca WK nie za bardzo wiadomo jak postąpić, tz. czy przekreślić ten nieaktualny termin czy wpisać ten aktualny do nowej rubryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, danielg539 napisał:

WK zamawiając DR musi (tak bynajmniej wszyscy twierdzą) wypełnić rubrykę termin następnego OBT.

Źle twierdzą, jeżeli nie wypełnią pola z terminem BT zamówiony dowód przyjdzie z nieuzupełnionym polem - tak jak w przypadku przyczepy lekkiej. Można wtedy termin BT wpisać w pierwsze pole podczas wydawania DR. Wiem z doświadczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, LukaszK napisał:

jeżeli nie wypełnią pola z terminem BT zamówiony dowód przyjdzie z nieuzupełnionym polem - tak jak w przypadku przyczepy lekkiej. Można wtedy termin BT wpisać w pierwsze pole podczas wydawania DR

Czy @michal_k może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.